Alimentatoare de lingurițe

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Am fost pe acest site un cuplu de luni și am observat că există o mulțime de oameni care nu vor spoon hrănire ei doresc videoclipuri instrucțiuni pas cu pas, fără a avea curajul de a încerca de fapt le sine Prin a face un pic de cercetare. Aș spune că 80% din Synthesis postate sunt copy and paste cu câteva cuvinte schimbate. Da, înțeleg că toți suntem în aceeași barcă și toți avem nevoie de ajutor, dar cea mai mare parte a acestuia este deja acolo pentru tine de a citi. Unii oameni nu pot nici măcar să urmeze o sinteză care îți spune totul fără să ceri ajutor, cum poți să greșești dacă urmezi sinteza altcuiva 😂😂 Am văzut doar câțiva oameni aici care au încercat rute diferite pentru randamente mai bune sau substanțe chimice mai puțin controlate/restricționate, asta este doar ceea ce am văzut în ultima vreme. Pentru mine, este vorba de încercare și eroare atunci când faci propriul tău traseu (evident, este periculos, dar acesta este riscul pe care ți-l asumi), împărtășește-ți experiența, eșuează etc. Chimia organică este foarte periculoasă pentru tine și pentru alții, mai ales dacă nu ai habar ce faci... prea mulți amatori care doresc o modalitate mai ușoară de a obține droguri 🤷🏻‍♂️ le cumpără de la alții și te salvează de necazul de a te ucide pe tine sau pe altcineva. este un site bun pentru vânzători. Acest site nu este pentru mine așa cum am crezut că este, așa că pace Chems ☮️
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Puțină cercetare este foarte utilă. Adesea, terminologia este esențială. Poate că sunteți în căutarea unui nou mod de a face metadonă. Ei bine, ghici ce? Nu veți găsi chestia asta pe Google! Cum altfel am putea numi metamfetamina? 🤔Ei bine, este un hexagon și câteva zig-zaguri pe lateral. Hexagonul ăsta are 3 linii în el, ce înseamnă asta? Oh, Google spune că acestea sunt legături duble și că acest lucru este benzen. E bine de știut. Acum, acest zigzag, Google îți va spune că sunt carboni și hidrogeni. Este un lanț de cabon. Numele său depinde de numărul de secțiuni pe care le are. 2 este etan, folosit într-un nume, etil 3este metan, metil, 4, propan, propilenă. Dacă are un oh la sfârșit, un hidroxid. H HIDROROGEN. O OXIGEN. Într-un nume hidrogenul este un hidro, o hidrură. O. Un OXIGEN. Hidrogen oxigen? Hidroxi. Nu e distractiv, conjugăm prefixe și sufixe! Oricum, un hidroxil este doar un -ol un nume chimic. Înseamnă alcool. Un methyl, ch³ cu un hidroxil, oh este🤔methane ol...methyl..ol.Oh hey este methanol, alcool metilic. Deci oricum un benzen uneori are un amic agățat. Dacă este un oh un alcool, este un fenol. Fenil folosit într-un cuvânt. Un alt element bun de știut este amoniacul, amoniacul are un azot în loc de un carbon și câțiva hidrogeni. Amoniacul este o amină în denumirile chimice, un benzen cu o amină atașată la el este o anilină. Mă întreb. Înapoi la subiect. Ideea este că metamfetamina ar putea fi numită feniletil amină. O feniletilamină. Dar ar putea fi numită și alchilamină. Ar putea fi o amină aromatică. Ce zici de o....cyclobenzlamină? Poate. Dacă ați încercat toate aceste denumiri și nu ați găsit ceea ce căutați. MĂ PUTEȚI ÎNTREBA ȘI VOI ÎNCERCA SĂ VĂ AJUT. Dar nu uitați, eu sunt doar un idiot și ar trebui să întrebați un chimist în schimb 😉 În regulă, rahatul ăsta nu se va fuma singur 💨☻️💨😤🤯🥵
 
Top