Post Delivery Metode secrete

Speedy_Gonzales

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 2, 2023
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Bună ziua,

Fiind un vânzător nou și nou pentru metodele de livrare pe care le necesită piețele online, are cineva indicii privind ambalarea stealth?

Evident, ambalarea vac este o necesitate și am auzit, de asemenea, despre utilizarea foliei de staniol pentru a ascunde razele X.

Are cineva indicii cu privire la ceea ce semnalează un pachet, orice sfaturi sau trucuri cu privire la păstrarea pachetelor nedetectate, în special atunci când se ia în considerare transportul internațional.

Există persoane care au primit pachete și care au fost dezamăgite sau impresionate de modul de furtișag?

Înțeleg că metodele stealth sunt hush hush din motive evidente, dar dacă cineva o împărtășesc orice informații, indiferent cât de vag, totul ajută!
 

thecurious

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Acest lucru depinde de țara de destinație și de experiența acesteia cu țara expeditorului.
De exemplu, dacă îmi trimiteți o cutie de DVD (conținutul este sigilat în vid) din Columbia către o țară din UE, aceasta va fi cu siguranță verificată la primul punct de control/colectare prin raze X sau de un câine de urmărire, dacă este necesar.
Acest lucru ar trebui să funcționeze în interiorul țării și este standardul normal din câte știu eu. Doar că nu știu cât de mult efort doriți să depuneți pentru a ascunde drogurile.
Prelucrarea chimică a drogurilor astfel încât să se regăsească în țesătura unei perechi de blugi, de exemplu (s-a făcut deja). De asemenea, a fost prelucrat în boabe mici de cafea.
Întrebarea dvs. este pusă și de alte persoane care operează pe o piață uriașă de miliarde de euro. Nu uitați că.
 

Speedy_Gonzales

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 2, 2023
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Vă mulțumim pentru informațiile detaliate, trebuie să devenim creativi cu lucrurile haha
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Sunt interesat, dacă cineva dorește să ajute cu un răspuns clar, aș fi foarte recunoscător.
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3

Poate vă pot ajuta cu detalii.

Cu mult timp în urmă, am primit un fel de unitate de joc veche din plastic pentru un nintendo, una dintre cele din plastic gri pe care le introduceai în consolă, fusese deșurubată și conținutul se afla în interior. probabil una dintre cele mai bune metode stealth pe care le-am văzut vreodată cu ochii mei.

în urmă cu câțiva ani am văzut un videoclip în care cineva deschidea o jucărie pentru copii de tip lego cu mai multe piese, care fusese ambalată foarte bine, înăuntru se aflau probabil 125 g de cocaină. totuși, bănuiesc că era falsă.
 

Speedy_Gonzales

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 2, 2023
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Foarte util că, unele metode foarte viclean într-adevăr ingenios, am nevoie pentru a obține o mult mai creativ vă mulțumesc pentru perspicacitate
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Știu că am ajuns târziu la acest subiect, dar mi-a atras atenția. Cu mult timp în urmă, pe vremea când eram la școală, îmi vindeam jointurile și monedele de 10 cenți în spatele markerelor, deoarece tubul de cerneală se poate îndepărta, iar vârful markerului rămâne pe acesta, astfel încât markerul este încă utilizabil. De asemenea, obișnuiam să transport pungi pe jos în interiorul atari sau al anumitor tipuri de electroni. Am fost arestat la o vârstă fragedă pentru posesie de alcool și băutură, iar eu aveam iarba mea în acele jocuri Atari și nici măcar nu s-au gândit să se uite înăuntru
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Majoritatea pachetelor pe care le-am primit au fost cumva controlate de vamă, majoritatea fiind doar produse bine aspirate într-un ambalaj nu foarte mare și nimic nu putea fi simțit doar la atingere. Deocamdată, toate au trecut fără nicio problemă. Țineți cont de faptul că etichetele conțineau cât mai multe informații posibile și erau adresate unei adrese de domiciliu, nu unui birou sau unei căsuțe poștale.
Sper că aceste informații v-ar putea ajuta.
 

Speedy_Gonzales

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 2, 2023
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Acesta este modul în care am făcut-o și a avut un oarecare succes, dar nu toate confirmate care este motivul pentru care im ajunge într-adevăr, vă mulțumesc pentru informațiile dumneavoastră, deși unele indicii bune pentru a păstra în minte!
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
În ceea ce privește detectarea cu raze X, folia de staniol sau hârtia carbon vor fi mai vizibile decât introducerea în colet fără acestea.

Depinde de cantitate și de substanța pe care doriți să o expediați.

Cantitățile mici pot fi aruncate dacă coletul nu este deschis și este declarat ca articol de mică valoare, dar, în opinia mea, este imposibil de ascuns dacă vameșii îl deschid.

Destinația de unde provine coletul și ambalajul în sine pot face ca acesta să pară suspect.

Nu sunt 100% sigur, dar cred că fiecare colet care este declarat peste o anumită valoare este controlat automat.
 

Speedy_Gonzales

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 2, 2023
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
acest lucru este foarte valoros de știut și, de acum înainte, cred că voi renunța la bățul de staniol cu aspirare dublă și voi fi un pic mai viclean cu ascunderea lucrurilor

Vă mulțumim pentru informațiile dumneavoastră!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu am declarat NICIODATĂ o valoare pentru nimic ilegal pe care l-am trimis, deoarece, dacă are valoare, ar putea fi datorate taxe sau tarife. Eu numesc totul eșantion comercial. După cum s-a mai spus, pungile metalice, foliile și altele asemenea sunt foarte vizibile la razele X și sunt adesea semnale de alarmă. Ar trebui să încercați să vă prefaceți că este vorba despre ceva cu o textură similară, deoarece ei vor fi capabili să o vadă. Ținând cont de acest lucru, o pungă de mylar ar putea fi alegerea perfectă dacă o cumpărați în cantități mari și imprimați etichete frumoase care conțin informații corecte despre greutate și indică dimensiunea eșantionului sau ceva de genul. Iată mostra gratuită de agar agar sau cărbune activ sau semințe de chia, sperăm să vă placă.
Ascunderea la vedere este singura ascunzătoare eficientă în experiența mea. Nu sugerați că este ceva care ar putea fi restricționat. Semințele de chia sunt o alegere de bază, probabil pentru că importul de semințe este adesea restricționat. Nu se acceptă material din plante de tutun, baterii; entități biologice de orice fel, agenți patogeni, mutagene. Gândiți-vă la ceea ce pretindeți a fi trimiterea este ușor să vă împușcați în picior
 

Speedy_Gonzales

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 2, 2023
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
încă o dată, informații foarte valoroase și vor fi notate pe viitoarele transporturi,

Îmi place ideea ta de a te ascunde la vedere, am comandat recent o imprimantă de etichete pentru a face lucrurile să pară mai legitime și mai clare pentru cei care le manipulează să le citească (și, sper, să le ignore odată citite)

De asemenea, păstrez greutățile la minimum pentru a atrage din nou atenția cât mai puțin posibil
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Folia de staniol este o prostie, frate. Razele X detectează câteva tipuri de substanțe prin atenuarea semnalului razelor X.
Printre ele metal, substanțe organice, sticlă, etc, toate aceste substanțe se pot distinge. Deci, dacă îți pui medicamentele care sunt organice, învelite în folie, va arăta exact ca un compus organic învelit în metal.
 
Top