Stocarea P2NP și P2P

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Precursorii de amfetamină P2P și P2NP pot fi depozitați pentru o perioadă lungă de timp (de exemplu, un an) la temperatura camerei în recipiente etanșe? Va exista o pierdere semnificativă (să spunem, 10% sau mai mult) din cauza descompunerii, polimerizării sau orice altceva? Btw Știu că este recomandat să păstrați P2NP într-un congelator, dar nu pot face asta.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
P2NP este promis să se întunece în culoare în timp dacă există aer în continer, astfel încât ar trebui să fie recristalizat pentru rezultate optime
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
rahatul roșu care se formează este de la polimerizarea aminei, am auzit și pot confirma că, dacă este bine spălat, se păstrează foarte bine
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
pe vremea când îl pregăteam, îmi amintesc că nu eram atât de atent și existau și urme de benzaldehidă... dacă nu este galben canar, ar trebui recristalizat pentru cele mai bune rezultate (încercați să spălați mai întâi, s-ar putea să fie suficient)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu pot vorbi despre fenilacetonă, dar P2NP care este bine uscat și lipsit de orice contaminare a materiei prime și de apă se va păstra luni de zile cel puțin chiar descoperit.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Cred că cel mai bun mod de a stoca P2NP și P2P este în congelator.
 
Top