Viața de stradă VS viața de corporație

KingBear

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Îmi doream de mult timp să vorbesc despre acest subiect cu cineva. Din păcate, nu am avut pe nimeni și nu am avut timp să o fac.

Care sunt experiențele dvs. de tranziție între viața cu risc ridicat / recompensă ridicată într-o viață repetitivă de zi cu zi 9to5?

Cum ați gestionat schimbările din mediul dvs. și din oameni?

A fost nevoie să vă obișnuiți să nu cheltuiți nechibzuit sau ați avut nevoie de timp pentru a vă asimila din nou în societate?


Pentru mine personal a fost destul de dificil la început. După ce am ieșit din tranzacționare, am obținut o slujbă de birou destul de frumoasă, dar am simțit mereu că nu aparțin acelui loc.
Oamenii erau la polul opus față de ceea ce eram eu obișnuit.... Știu, știu că mulți oameni care fac stimulente la birou... dar în cazul meu nu era nimeni.
În cazul meu simțeam că nu sunt eu însumi, o parte din mine murea. Tot acel corp-bull era prea mult. Pe de altă parte, a trebuit să muncesc pentru bani și câștigam cam de patru ori mai puțin decât cu un an înainte. De asemenea, a trebuit să mă îndepărtez de vechii mei prieteni, deoarece nu am vrut să am impulsuri de a face lucruri pe care le-am făcut înainte.

Sunt interesat să aflu opiniile și experiențele voastre.... care credeți că sunt avantajele și dezavantajele?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Mi-am dat seama cu siguranță de lipsa de entuziasm a unei slujbe standard de birou în comparație cu ceea ce făceai tu. V-ați asimilat în cele din urmă? Dacă da, cât timp ți-a luat să redevii normal?
 
Top