• Bienvenue dans la partie française du forum. N'oubliez pas que l'affichage de contacts (Jabber, Telegram, Signal et autres) entraînera un bannissement permanent ! Si vous décidez d'acheter ou de vendre quelque chose sans utiliser de compte séquestre et que vous perdez de l'argent, nous ne pourrons pas vous aider.

Methamphetamine Sinteza metamfetaminei folosind fosfor roșu și iod

Methamphetamine

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Proporții :







2g Efedrină sau pseudoefedrină 0,6g Fosfor roșu 4g Iod 5ml Apă distilată 8ml Hidroxid de sodiu 25% 3g Trisulfat de sodiu 20ml Solvent


Ingrediente :











- Efedrină sau pseudoefedrină - Fosfor roșu - Iod - Folie de aluminiu - Metanol - Solvent (Coleman Fuel, eter, DCM, etc.) - Acid clorhidric - Hidroxid de sodiu - Trisulfat de sodiu - Apă demineralizată - Gheață


Echipament :







- Polizor/mortar - Pahare - Baloane Erlenmeyer - Vase din Pyrex - Filtre - Bisturiu (pentru răzuire) - Pipetă


Procedură :

1.



Extracție: a) Pentru a extrage efedrina sau pseudoefedrina, se macină, se amestecă pulberea cu metanol apoi se lasă să stea, apoi se filtrează, se pune lichidul într-o farfurie și se pune la foc mic pentru ca metanolul să se evapore b) Pentru a extrage fosforul roșu, se înmoaie racleta din cutia de chibrituri într-un solvent (metanol, acetonă, .




.) apoi se îndepărtează prin răzuire ușoară, se poate colecta fosfor și de la capătul chibriturilor c) Pentru a extrage iodul, se toarnă colorantul într-un pahar și se adaugă un volum dublu de peroxid de hidrogen și puțin acid clorhidric, după 50 de minute de agitare, se filtrează2.



Reacție: Se toarnă apa și fosforul roșu într-un flacon Erlenmeyer, apoi se adaugă treptat iodul. Această reacție este exotermică și produce gaze toxice, deci se folosește o țeavă pentru a redirecționa fumul în apă, apoi se adaugă efedrina sau pseudoefedrina (se poate folosi o sursă de căldură ușoară) După 1 oră și 30 de minute, se scufundă flaconul Erlenmeyer într-o baie de apă rece timp de 10 minute.



3. Filtrare :

Se filtrează soluția (fosforul roșu colectat poate fi reutilizat).


4. Bazare :

Se adaugă gheață în soluție, apoi hidroxid de sodiu în porții mici pentru a obține un pH de 13 sau 14 (trecerea de la un acid la o bază), apoi trisulfat de sodiu.


5. Separare:

Se adaugă un solvent și se așteaptă ca lichidele să se separe corect, apoi se separă cu o pipetă.


6. Cristalizare (lichid -> pulbere)



Creați un generator de gaz clorură de hidrogen, într-un recipient resigilabil puneți câteva bucăți de aluminiu apoi acid clorhidric, utilizați o țeavă pentru a direcționa gazul în soluție După aceea, filtrați soluția, pulberea obținută este metamfetamina.



7. Recristalizare (pulbere -> cristal)





Metamfetamina se adaugă într-un recipient cu acetonă (100 ml pentru 40 g de metamfetamină + 9,5 ml de apă) și se încălzește la 52-54°C, după care se lasă să se răcească aproximativ 3 ore la temperatura camerei și apoi se introduce în congelator timp de 2 ore SAU În alcool care se lasă să se evapore.
 

Hasan

Don't buy from me
New Member
Language
🇹🇷
Joined
Sep 4, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Câte minciuni spuneți aici
 

Hasan

Don't buy from me
New Member
Language
🇹🇷
Joined
Sep 4, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Despre câte minciuni vorbești? Cunoștințele tale de chimie sunt zero. El spune 5 ml de apă pură și aceasta va fierbe timp de 1,30 minute, nu? Ești prost? Cine poate pierde 5 ml de apă timp de 1,30 ore, idiotule?
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Am fost inspirat de următorul fir, care arată cum să sintetizezi metamfetamina urmând ruta Moscovei


Acest thread a fost făcut el însuși dintr-un video (vezi thread-ul) Eu doar am tradus și reformulat propozițiile pentru ca oamenii care vorbesc limba mea să înțeleagă mai bine, singurul lucru pe care l-am schimbat a fost "2ml" în "5ml

Așa că vă rog să fiți respectuoși cu mine și să nu mai numiți oamenii "idioți", mai ales că sunteți noi aici, chiar dacă nu sunt foarte bun la chimie, îmi puteți spune cu respect
 
Top