Sinteza β-fenetilaminei

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Știu că este o substanță legală, dar este literalmente imposibil să găsiți vreo sursă pe clearnet despre cum să sintetizați acest lucru acasă. Cum să sintetizați β-fenetilamina/β-feniletilamina/fenetilamina HCl la domiciliu? Vă mulțumim.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ciudat, am tastat b-feniletilamina Sinteza în Google și am obținut 6 rute
 
Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc, le-am văzut pe toate. Cu excepția primei, mi s-au părut imposibil de realizat dacă nu ai un laborator real cu toate substanțele chimice sofisticate - nu aș fi pus întrebarea dacă aș fi avut.
Apoi vine prima lucrare pe care ați menționat-o. Deși cianura de benzil nu este literalmente imposibil de obținut; reacția necesită o presiune ridicată a hidrogenului, ceea ce, din nou, necesită echipamente de profil înalt (presupun?).
Am pus întrebarea pentru a vedea dacă există modalități mai ușoare, posibil de realizat la domiciliu. Unele dintre sintezele de amfetamină necesită un echipament minim și substanțe chimice ușor de obținut, speram că există o astfel de modalitate și pentru b-feniletilamină.
Deci, de exemplu, dacă ați sintetizat-o vreodată sau ați văzut o sinteză care îndeplinește "criteriile" pe care tocmai le-am explicat, aș aprecia ajutorul.
Căutarea întrebării pe Google a fost printre capacitățile și încercările mele.
Vă mulțumesc.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Îl puteți sintetiza destul de ușor. Dacă doriți un cum să o faceți doar cu lucruri otc, iată-l.
1. Puteți obține benzaldehidă din unele arome de migdale doar verificați eticheta (va trebui să o distilați) sau puteți obține ulei de migdale amare (posibil să nu fie necesară distilarea). Obțineți niște NaOH de la deschizătorul de canalizare, nitrometan de la combustibilul de rc (va trebui să îl distilați) și HCl. Ajustați pentru stoichiometrie, dar urmați această procedură: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Aș recomanda recristalizarea acestuia. Acum că aveți nitrotirenul, va trebui să îl reduceți. Cea mai ușoară cale va fi cu mercur. Dacă puteți cumpăra mercur direct, faceți asta. Dacă nu, cumpărați întrerupătoare basculante sau orice alt produs care conține mercur. Faceți rost de acid nitric sau fabricați-l. Folosiți-l pentru a face nitrat de mercur. Există câteva surse excelente online pentru această reacție. Acum faceți o reducere Hg/Al pe nitrotiren. Există o mulțime de exemple ale acestei reacții pe internet. Fă-ți treaba și gata!
2. Cumpărați alcool benzilic. L-am văzut vândut ca solvent în câteva locuri. Reacționați-l cu HCl pentru a obține clorură de benzil. Există multe videoclipuri ale acestei reacții pe youtube. Apoi veți putea obține orice sare de cianură doriți. Există o mulțime de referințe pe internet cu privire la modul de preparare a cianurii. Fiți atenți! Acum veți reacționa cianura cu clorura de benzil. Căutați pe Google kolbe nitrile synthesis pentru exemple și pentru a afla ce solvenți să utilizați. Acum aveți benzil nitril! Acesta poate fi redus și cu Al/Hg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
HsV4d81z6r

Iată cea mai simplă sinteză a acesteia. Ce-mi dai la schimb pentru el? Am asta aici. Am uitat cât am plătit pe el, dar mai puțin de 20 de dolari
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc. Dacă aș fi în SUA mi-ar plăcea să cumpăr asta de la dvs. Am văzut și altele pe internet, dar probabil că țara mea nu va permite importul. De aceea încerc să o sintetizez.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu am putut găsi nimic de făcut cu el în afară de sintetizarea unui analog de carfentonil. Dacă știți altceva, vă rugăm să ne spuneți.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Nu sunt expert, dar din câte știu eu, nu poți face prea multe cu chestia asta. Și aveți 500 de grame, ceea ce este destul de mult. Dacă nu ați deschis pachetul (din imagine reiese că nu ați făcut-o), eu l-aș vinde online. Nu este ilegal, așa că dacă pui un preț mai mic decât cel standard, vei fi în regulă. Altfel, este un stimulent plăcut și sigur de consumat, dacă asta este o opțiune pentru tine. Nu depăși 1 gram pe zi și 3 grame pe săptămână.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Credeți-mă, am făcut cercetări. Fără un MAOI-B, acesta nu durează suficient de mult in vivo pentru a face ceva. MAOI-B sunt mult mai greu de găsit decât A. Până la urmă voi găsi ceva de făcut cu el. Fent, cred. Am văzut azi că o pot dimetila cu acetonă, obținând dimetilfenilamină Schaffer bas, imină, azo. Nu sunt sigur cum să o numesc, dar o rearanjare 1,2 ar putea-o transforma în metamfetamină
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@psy Wow, nu mă așteptam la un comentariu atât de util tbh. Mulțumesc mult, voi face asta. Voi posta actualizările mele aici dacă cineva are nevoie de ele în viitor, de asemenea.
 
  • Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Cel mai simplu mod ar fi o decarboxilare a fenilalaninei. Acest lucru se poate face cu un catalizator cetonic și un solvent cu punct de fierbere ridicat. Acest lucru ar fi mult mai ușor dacă singurul tău scop este să faci mazăre. Am uitat că acest lucru este posibil când am scris ultima mea postare.
 
Top