Sinteza amfetaminei din P2NP prin SnCl2 și Zn

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Cum îmi pot da seama dacă este vorba de amfetamine?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Drugtest, încălziți o parte din el la temperatura dorită (se va topi și va arde)
 
View previous replies…

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Cred că sinteza a eșuat deoarece am turnat hcl și apă rece prea repede.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Această Reacție necesită mai mult timp pe măsură ce deschizătorul de fire a scris....
etape și termene:
  1. Pregătirea reacției (15-30 minute): Se dizolvă oxima în GAA într-un balon cu fundul rotund.
  2. Reducere (4-8 ore):
    1. Se adaugă pulbere de zinc la amestecul de reacție,
    2. se încălzește până la reflux și se menține temperatura până la finalizarea reacției.
  3. Neutralizare (10-20 minute):
    1. Se adaugă încet o soluție de NaOH în amestec pentru a neutraliza excesul de GAA, aducând pH-ul la > 10.
  4. Filtrare (10-20 minute):
    1. Se filtrează amestecul printr-un tampon de Celite sau de pământ diatomaceu pentru a îndepărta sărurile de zinc insolubile și alte impurități.
  5. Separare (5-10 minute):
    1. Se împarte filtratul între un solvent organic, cum ar fi acetatul de etil, și apă. Se separă stratul organic de stratul apos.
  6. Extracție (15-30 minute):
    1. Se extrage stratul apos cu porții suplimentare de acetat de etil (sau alt solvent organic adecvat) pentru a asigura extragerea completă a produsului.
  7. Uscare (10-20 minute):
    1. Se combină straturile organice și se usucă pe un agent de uscare precum sulfatul de magneziu (MgSO4) sau sulfatul de sodiu (Na2SO4).
  8. Filtrare și evaporare (20-40 minute):
    1. Se filtrează soluția organică uscată pentru a îndepărta agentul de uscare și apoi se evaporă solventul sub presiune redusă pentru a obține produsul brut.
  9. Purificare (1-3 ore):
    1. Purificați produsul brut folosind tehnici precum recristalizarea, cromatografia sau distilarea, după caz.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Voi folosi hidroxid de sodiu pentru următoarea sinteză alcalină și voi adăuga apa hcl încet, am adăugat-o prea repede.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Adaugă oxima la soluția de HCl / apă :)
Viteza cu care oxima 1-fenilpropan-2-one poate fi adăugată la o soluție de HCl poate depinde de diverși factori, inclusiv concentrația soluției de HCl, temperatura amestecului de reacție și configurația experimentală specifică. În general, adăugarea trebuie făcută lent și cu atenție, monitorizând în același timp reacția pentru a se asigura că aceasta se desfășoară în siguranță și conform așteptărilor.
 
Last edited:

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
traducerea este foarte inexactă, îmi cer scuze pentru greșelile de ortografie
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Cel care a deschis firul a adăugat 1-fenilpropan-2-one oxime (produsul P2NP + SnCL2 * 2H2O) la soluția de HCl x apă. Dar da, cred că trebuie să o facem încet.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
încercați teste cu reactivi, cum ar fi un marquis
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Bună ziua, domnule, acetatul de etil este utilizat în acesta. Eterul de petrol sau xilena pot fi înlocuite în partea a cincea? Pot folosi un solvent pentru a finaliza toate extracțiile?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Îmi pare rău, dar nu eu sunt creatorul topicului.
poate @G.Patton știe asta.
"Primul a fost acetatul de etil, al doilea a fost diclormetanul, iar al treilea a fost DCM."
DCM este DiChlorMethane :)
Și cred că acetatul de etil nu este o problemă sau?
Și da, puteți înlocui DCM cu eter
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
trebuie să verificați densitatea
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Vă mulțumim pentru răspuns. Știu că DCM este diclormetan. Nu știu dacă acetatul de etil este un reactant sau un extractant. Dacă este un reactant, este posibil să nu poată fi înlocuit. Dacă agentul de extracție este înlocuit cu eter de petrol sau xilenă, va afecta reacția ulterioară?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Vă mulțumesc foarte mult pentru împărtășirea dvs. dezinteresată. Am câteva întrebări să vă pun. 1: Acidul clorhidric 37% poate fi utilizat direct atunci când se adaugă apă și acid clorhidric? 2: Care este valoarea PH-ului după adăugarea acidului clorhidric? 3: În timpul experimentului au fost utilizați trei solvenți pentru extracție. Primul a fost acetatul de etil, al doilea a fost diclormetanul, iar al treilea a fost DCM. Aș dori să întreb dacă aceste trei extracții pot fi înlocuite cu eter de petrol sau xilenă, sau care solvent este de neînlocuit?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Mi-am vândut puțin produsul de unde pot cumpăra p2np
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
știți cât de pur este produsul dumneavoastră?
 
Top