Sinteza LSD-25 din monohidrat de acid lisergic

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
1. O suspensie de 3,15 g acid d-lizergic monohidrat și 7,3 g dietilamină în 150 ml de cloroform pur este încălzită la reflux.
2. După dizolvarea acidului lizergic (câteva minute), se răcește amestecul până la punctul în care refluxul s-a oprit prin îndepărtarea căldurii.
3. Înainte ca amestecul să se mai răcească, se adaugă 2 ml de oxiclorură de fosfor într-un ritm care să permită obținerea refluxului (aproximativ 2 minute).
4. În plus, se refluxează încă 4-5 min, până când rezultă o soluție de culoare chihlimbar.
5. Se răcește la temperatura camerei și se spală amestecul cu 200ml de hidroxid de amoniu 1M.
6. Soluția de cloroform a fost uscată cu MgSO4 (aceasta ar trebui să fie după separare), filtrată și concentrată prin evaporare în vid la o temperatură de 38 *C (în niciun moment nu se lasă temperatura să depășească 40 *C).
7. Se dizolvă reziduul într-o cantitate minimă de metanol și se acidifică cu o soluție proaspăt preparată de acid maleic 20% în metanol (nu apoasă) pentru a precipita LSD în forma sa de maleat.
8. Se filtrează acele albe pufoase, se spală cu metanol rece și se usucă la aer pentru a obține 2,2 g de LSD care nu necesită purificare suplimentară.
E12RQ4yVgI
 
Last edited by a moderator:

Altair

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Pot utiliza acid tartric în loc de acid maleic?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
cel mai probabil da, cu condiția să ajustați molaritatea corespunzătoare pentru a obține rezultate corecte... un alt aspect este că oamenii folosesc acid L-tartaric pentru a obține D-LSD
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Întrebarea este unde se poate comanda oxiclorură de fosfor.

Cel puțin în SUA, cred că este foarte urmărit din acest motiv, precum și utilizat pentru gazele neurotoxice iirc
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Aceasta este o întrebare foarte bună... În Europa spun că este mai ușor de găsit, dar încă greu am avut al meu aruncat, dar cineva care îl are poate fi destul de amabil pentru a trimite peste o fiolă 5-10mL aveți, de asemenea, o restricție privind dietilamina, care nu este o problemă în cazul în care eu sunt la... să nu mai vorbim de ingredientul principal pe care nu pot părea să găsească, indiferent de cât de greu am încercat (drum lung plictisitor pentru a juca în jurul valorii de cu bromocriptina ma spitalizat și Grignard final urmat de hidroliză este insinuat, dar nici un writeup real găsit)
 
View previous replies…

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Nu sunt foarte sigur, dar am crezut că se poate produce dietilamină din DEET, un repelent de insecte foarte comun. Totuși, acest lucru este probabil limitat la scară mică
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Chiar mă îndoiesc că insectifuga în sine este utilă sau că a fost elaborată o procedură de hidrolizare a acesteia pentru a obține dietilamină și acidul 3-metil benzoic, mai puțin interesant, care ar putea servi poate ca reactiv pentru alte chimii. Nu sunt sigur de ceea ce am spus mai sus, așa că vă rog să verificați, dar acesta este singurul scop la care mă pot gândi (dietilamina este un precursor urmărit în SUA, dar nu și acolo unde mă aflu eu, așa că pot face rost cu ușurință de ea)
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Aici nu sunt de acord. Am văzut o serie de proceduri în acest sens, folosind o hidroliză de bază. Aceasta nu este foarte eficientă, dar dacă cineva nu poate pune mâna pe DEA, este o opțiune viabilă. Aici este un link către o astfel de procedură, există, de asemenea, o grămadă de fire sciencemadness.
https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/sdccnp
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nu pot să cred că înțeleg despre ce nu sunteți de acord, deoarece am dezvoltat doar comentariul de mai sus. dietilamina o pot obține în mod liber, fără licență, și nu mă îngrijorează deloc acolo unde mă aflu.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
"Chiar mă îndoiesc că repelentul de insecte în sine este util sau că a fost concepută o procedură de hidrolizare a acestuia pentru a obține dietilamină" în comentariul dvs. chiar deasupra comentariului meu, unde am împărtășit o procedură care a fost concepută pentru a hidroliza DEET în dietilamină.
Dacă puteți obține dietilamină în mod liber, sunteți mai norocos decât majoritatea dintre noi, din păcate :(
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Probabil că m-am grăbit să vă citesc mesajul
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
În etapa 6, este necesară evaporarea en vacuo sau este posibilă evaporarea prin încălzire normală?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Da. Se utilizează pentru a elimina oxigenul din vasul de reacție și pentru a reduce punctul de fierbere al cloroformului, astfel încât acesta să nu trebuiască să fie încălzit atât de mult sau atât de puternic ca sub presiune atmosferică.
LSD și precursorii săi sunt foarte reactivi cu oxigenul și căldura și se degradează ușor dacă nu sunt manipulați corespunzător.
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Se pare că este nevoie de un echipament costisitor (rotovap) pentru a efectua acest lucru, cel puțin din ceea ce am înțeles. Acest lucru ar putea fi realizat fără rotovap și plasând camera de vid în încălzire?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Da, sau puteți conecta o pompă de vid la vasul de uscare folosind un adaptor de gaz
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Poate cineva să realizeze această sinteză? Cred că pot obține toate substanțele chimice necesare pentru aceasta. Dacă cineva o poate face, voi furniza toate substanțele chimice necesare. Rețeta pare simplă, deși teoretic nu este. Sunt ezitant să o încerc singur, deoarece substanțele chimice sunt foarte scumpe. Ar fi una dintre cele mai fericite zile din viața mea dacă cineva ar colabora cu mine.
 
Top