Sinteza catinonelor sintetice

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Sinteza chimică a catinonelor este ușoară și urmează de obicei un proces în două etape. În mod tipic, sinteza inițială este a unei α-bromocetone (din arilcetona prealabilă) urmată de o substituție nucleofilă cu o amină adecvată pentru a obține baza liberă corespunzătoare a catinonei. Datorită instabilității bazei libere, catinonele sunt izolate în mod convenabil sub formă de săruri de clorhidrat sau bromhidrat corespunzătoare. Această metodă ar putea fi adaptată pentru sinteza unei game largi de catinone, după cum se arată în spoilere.
Efedrona (CAS: 5650-44-2, C10H13NOH, 2-(metilamino)-1-fenilpropan-1-onă, methatinonă, MetCat) este un stimulent cu acțiune de scurtă durată care produce efecte similare cu cele de la mestecarea frunzelor plantei Khat. Precursorul este propiofenona CAS: 93-55-0.
Sun0ryVeNL
Flefedrona (CAS: 7598-35-7, C10H13ClFNO, 1-(4-fluorofenil)-2-(metilamino)propan-1-one, 4-fluorometacatinonă sau 4-FMC) este un stimulent al sistemului nervos central aparținând clasei amfetaminelor și catinonelor. Precursorul este 4'-fluoropropiofenona CAS: 456-03-1.
Cy4nDus9IP
Mefedronă (CAS: 1189805-46-6, C11H15NO, 1-Propanonă, 2-(metilamino)-1-(4-metilfenil)-, 2-(Metilamino)-1-(4-metilfenil)-1-propanonă, 2-Metilamino-1-p-tolilpropan-1-onă, 4MMC, Meow meow, meph). Euphoretic, este foarte răspândit. Efectele sale au fost comparate cu cele ale cocainei, metamfetaminei și ecstasy-ului. Precursor: 4'-Metilpropiofenonă (CAS: 5337-93-9).
Exemplu: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-mephedrone-bromination-in-dichormethane.227/
145
Methedronă (CAS:530-54-1, C11H15NO2, para-metoximetilcatinonă, 4-metoximetilcatinonă, bk-PMMA, PMMC, metoxifedrină, 4-MeOMC). Substanță din clasa amfetaminelor și a catinonelor. Din punct de vedere chimic, mehedrona este strâns legată de para-metoximetamfetamină (PMMA), metilonă și mefedronă. Precursor: 4'-Methoxypropiophenone (CAS: 121-97-1).
XDmLK0NY6Z
Metilonă (CAS:186028-79-5, C11H13NO3, 3,4-metilendioxi-N-metilcatinonă, MDMC, βk-MDMA, M1). Metilona este un analog catinonic substituit al MDMA și un analog 3,4-metilendioxi al metacathinonei. Singura diferență structurală dintre metilonă și MDMA este înlocuirea a 2 atomi de hidrogen cu 1 atom de oxigen în poziția β a nucleului de fenetilamină, formând o grupare cetonă. Efectele pot fi superioare MDMA. Precursor: 3,4-metilendioxipropiofenonă (CAS: 28281-49-4).
Exemplu:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/index.php?threads/simple-synthesis-of-methylone.212/
144
α-Pirrolidinopentiofenona (CAS: 14530-33-7, C15H21NO, α-pyrrolidinovalerophenone, α-PVP, O-2387, β-ceto-prolintane, prolintanone sau desmethylpyrovalerone) este un stimulent sintetic din clasa cathinone. Precursor: valerophenone (CAS: 1009-14-9).
YkLHsvBdhO
MDPV (CAS: 687603-66-3, C16H21NO3, 3,4-Metilendioxipirovaleronă, metilendioxipirovaleronă) acționează ca un stimulent puternic și provoacă efecte similare cu cele ale cocainei, metilfenidatului și amfetaminelor. Provoacă o poftă irezistibilă de consum repetat. Dozele tipice variază de la 5 la 20 mg.
RVmbiTB394
După cum se poate observa din diagramele de mai sus, sinteza catinonelor este simplă. Producția de cantități mari este destul de ușor de organizat, astfel încât producția lor este ieftină.
 

Attachments

  • lQs6wi2143.png
    lQs6wi2143.png
    19 KB · Views: 1,255
  • O4zCWZR2e1.png
    O4zCWZR2e1.png
    20.7 KB · Views: 1,287
Last edited by a moderator:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Clasa methatinonelor este cea mai promițătoare direcție pe piața modernă a medicamentelor. Simplitatea sintezei deschide posibilități nelimitate de producție în condiții artizanale, iar activitatea farmacologică a unor variante, cum ar fi mefedrona, este pur și simplu uimitoare. Toate methcatinonele sunt sintetizate printr-o singură metodă. Alegând sursa primară necesară - propiofenona, se pot obține substanțe cu proprietăți diferite.

Sinteza este ușor scalabilă, spre deosebire de amfetamine. Disponibilitatea și ieftinirea sursei primare face ca costul produsului final să fie fantastic de scăzut. Prețul mediu al 4-metilpropiofenonei în China este de 50 de dolari pe kilogram. Cu toate celelalte costuri pentru reactivi, se poate ajunge la un cost de 150-200 de dolari pe kilogram de mefedronă finită în cristale. În zilele de legalitate a drogurilor de designer, era posibil să se producă o substanță din clasa metadonă legală pentru propria țară fără a schimba tehnologia de sinteză. Acum este posibil doar în Africa, unde rămân lacune în legislație, dar în majoritatea țărilor civilizate toate metcatinonele sunt interzise.

Dar reactivii pentru sinteză sunt legali și, chiar dacă unele propiofenoni sunt interzise, puteți întotdeauna modifica ușor substanța produsă, de exemplu: 4-MMC poate fi înlocuit cu 3-MMC prin înlocuirea 4-metilpropiofenonului cu 3-metilpropiofenon. Sau înlocuirea 4-MMC cu 4-FMC, înlocuind 4-metilpropiofenona primară cu 4-fluoropropionfenona. În plus față de schimbarea poziției substituenților inelului benzenic, se pot utiliza lanțuri mai lungi, cum ar fi butirofenona sau valerofenona. Aceasta din urmă are alte proprietăți și este bine adaptată pentru sinteza pirrovaleronelor: a-PVP și MDPV.

Dacă aveți dificultăți în a cumpăra metilamină pentru a sintetiza mefedrona, atunci această problemă poate fi ocolită prin utilizarea etilaminei legale pentru a produce 4-EMC, o substanță cu un efect euforic foarte similar. De fapt, din clasa metacatinonelor, este posibil să se sintetizeze orice substanțe în acțiune, în funcție de disponibilitatea reactivilor și de necesitățile pieței: euforice și stimulente pentru toate gusturile, de la fluorometacatinone moi la a-PVP foarte dure.

Această simplitate a sintezei și disponibilitatea reactivilor deschid oportunități uriașe de captare a pieței - în concurență cu substanțele clasice: cocaina, metamfetamina și MDMA, care sunt mult mai dificil de produs.

Este important să notăm o proprietate fizică utilă a methatinonelor - ușurința de a obține cristale. Clorhidrații sunt bine cristalizați, precum și hidrobromurile.

De 15 ani produc diferite methatinone, dintre care multe le-am biotestat personal în scopuri de cercetare. Dacă cineva are întrebări cu privire la sinteză, alegerea substanței, disponibilitatea reactivilor, voi împărtăși cu plăcere experiența mea.
 
View previous replies…

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
În opinia dumneavoastră, care credeți că este principalul motiv pentru care nu s-au făcut încă progrese? Acesta pare un domeniu atât de fertil, dar pare să rămână în cea mai mare parte în paragină. Puțini par să facă bani direct cu aceste lucruri, în loc să le vândă în mod indirect ca pe altceva. Am și eu părerile mele despre asta, dar nu este relevant aici.

Personal? Cred că e vorba de lipsa numelor cool și a formelor de livrare. Ceea ce ți-ar trebui ar fi moduri foarte particulare prin care substanțele tale să arate. Ia o matriță personalizată, fă pliculețe imprimate, CEVA care să îi facă pe petrecăreți să și le amintească.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ce proprietăți ar avea compusul obținut cu 2-bromo-4'-metilpropiofenonă și pirrolidină (în loc de metilamină pentru 4-mmc)?
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Mi-aș dori ca majoritatea să mai existe, cocktailul 3-mmc, 4-mmc, 4-mec, 4-emc pe care l-am făcut pentru capul meu în urmă cu 8 ani poate, a fost cât se poate de stelar, 30%4mmc, 30%4mec, 20% 3mmc, 20% 4emc Am avut loturi de 5-10g din fiecare depozitate în condiții excelente timp de câțiva ani, în timp ce am colectat unele rcs. Dar trebuie să spun că 50mg bk-mdma, 50mg bk-mdea, 50-60mg amestecul 4mmc, eu și alți 3 oameni care practic au implorat când au auzit combinația, Def în afară de 60mg bk-mdma 60mg bk-mdea 70mg 4-fa cocktail de departe cel mai apropiat de mdma sincer mai bun, metilone etilone și 4x 4m legate de amestec mi-a plăcut mai mult a fost ca fireeeeee coke și mdma rău un copil și apoi că a ieșit mai bine lol
Mi-ar plăcea să văd 4mec sau 4emc peste 3cmc synths
 

a.hatam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
frate am întrebare de a-pvp
Cu ce aș putea înlocui Valerophenone?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
În prezent, sunt în curs de fabricare a mefedronei. Am făcut 4 loturi mici. Din toate am recuperat un produs frumos, alb sau alb-deschis, ale cărui cantități corespundeau randamentelor așteptate.

Problema este că niciunul dintre acestea nu este activ! Am inhalat mai multe linii de 100 mg și am ingerat până la un gram din fiecare. Dar nimic! Precursorii mi-au fost trimiși: 1 kg de 2-bromo-4'-metilpropiofenonă și 2 borcane de 1 litru de 40% metilamină în apă.

V-ați confruntat vreodată cu așa ceva?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Poate fi necesar să recristalizați 4-MMC HCl pentru a elimina impuritățile și a purifica produsul pentru a-l face mai puternic.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Am sintetizat bk-MDMA urmând ruta de sinteză împărtășită de utilizatorul @Acidosis din precursorul CAS 52190-28-0, după ce am obținut HCl de bk-MDMA (o pulbere albă fină care strălucește) am recristalizat respectivul HCl de bk-MDMA cu apă deionizată și am lăsat-o să stea câteva zile în aer liber cu un tupperware din plastic transparent, problema este că obțin cristale maro sau portocalii și asta înseamnă că ele conțin impurități, scopul meu este să obțin cristale mai mari și mai pure și care să fie transparente (dar încă nu știu cum).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 471
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 486

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Nu există încă suficiente combinații în care pirrolidina în loc de metilamină și viceversa.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Ar fi interesant să vedem un punct de plecare bun pentru mefedronă prin metilamină.
Mulțumesc!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-bromo-4- 4-metil-propriofenonă + metilamină= 4mmc. Aceasta este calea populară. De asemenea, începe cu metilamina. Știu că nu la asta te-ai gândit, dar îți îndeplinește criteriile. Methylamine -->4MMC pare a fi 10+ reacții
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Nu știu dacă ați observat deja, dar cocaina este, de asemenea, o cetonă, dar cu o coadă enormă ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Puteți detalia acest aspect? Sunt intrigat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
El se referă la fracțiunea oil, oxigenul dublu legat între benzoil și tropan. Afirmația sa a fost eronată, deoarece o cetonă are o structură C(=O)C , ( un oxigen dublu legat la 2 atomi de carbon), dar grupul din cocaină este C(=O)OC, un ester
OVE1IW2bUF
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Vă rugăm să împărtășiți cea mai simplă metodă de fabricare a mefedronei folosind HBr în loc de brom
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
În curând vom publica un videoclip cu această sinteză. Am filmat deja un clip, videoclipul este în curs de editare.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Vă rugăm să mă ajutați cu un proces detaliat de fabricare a mefedronei
 

Corochkin

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
dragă HIGGS BOSSON! Sunt foarte interesat de întrebarea, ce fel de medicamente bune pot fi create din 4-metilbutirofenonă? există, de asemenea, acces la metilamină, etilamină, pirolidină și alți reactivi înrudiți. Și care sunt pașii pe care trebuie să îi parcurgeți pentru aceste substanțe? mulțumesc anticipat pentru ajutor
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Salutări domnilor!
Îmi poate spune cineva ce se poate obține din acest reactiv?

(2-Bromopropil)benzen; 2-Bromo-1-fenilpropan; 2-Bromopropilbenzen; 1-fenil-2-bromopropan; (±)-2-Bromo-1-fenilpropan; 1-Bromo-1-metil-2-feniletan; Benzen, (2-bromopropil)-;

Descriere și aspect:
2-Bromopropilbenzenul este un compus chimic organic din clasa arenelor (compus aromatic). Reprezintă o substanță lichidă transparentă, de la incoloră la galben deschis sau la maro deschis. Substanța se obține (prin halogenarea arenelor) în timpul reacției propilbenzenului cu bromul în prezența unui catalizator de clorură de aluminiu. Și, de asemenea, prin sinteză din alilbenzen sau benzilmetilcarbinol.

Domeniu de aplicare:
În sinteza organică, ca intermediar pentru producerea altor substanțe chimice.
În laboratoarele chimice ca reactiv de laborator.

Orice idei vă rog!!!
 

Attachments

  • w4T8gctiLy.jpeg
    w4T8gctiLy.jpeg
    7.1 KB · Views: 290

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Vă mulțumesc pentru răspunsul la întrebarea mea
Și ați putea sugera o modalitate de a obține amfetamină aici?
Nu o luați ca pe o aroganță.
Deal în este că acest reactiv ne au în mod liber este la vânzare. de asemenea, au (2-Iodopropil)benzen, 2-Iodopropilbenzen
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
În opinia mea de amator, se pare că totul este simplu aici. adăugați metilamină și asta e tot. exact ceea ce este necesar! )))
Dar înțeleg că ar fi prea simplu.

Este o ramură a catinonelor, nu a amfetaminei. Scuze, nu am experiență pe forumuri.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nu este o cationonă, acestea sunt cetone și au o dublă legătură de oxigen pe carbonul alfa și sunt reprezentate prin "-one" care este propriu și nu unul fenil-pentan-1-one de exemplu. Deci, pentru substanța chimică din OP, bromul este înlocuit de un nh2-ch3 și este metamfetamină Nh2Ch3 este metilamină
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
În ceea ce privește lipsa metilaminei, în Canada și în SUA (probabil și în alte locuri), nitrometanul este disponibil în mod obișnuit în amestecurile de carburanți pentru mașinile rc reducerea nitrometanului la metilamină este posibilă în câteva moduri diferite, iar în unele cazuri este pur și simplu redusă insitu.
 
Top