Forța de presare a comprimatelor și cernerea

Claz

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua,
pentru tablete mici: 7mm x 3mm, ce presiune recomandați ? Poate 40 kN este suficient ?

Și credeți că este necesară cernerea înainte de presare? Toate pulberile mele sunt 100 mesh
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
presiune = forță / suprafață, folosiți asta sau suprafață x presiune = forță (deoarece forța este de obicei cea măsurată în n sau kn, probabil că asta căutați, dacă mă înșel, folosiți prima formulă)

cu excepția cazului în care sita dvs. este chiar mai mică de 100 de ochiuri (foarte îndoielnic), nu cred că este necesar având în vedere cât de fină este deja
 

Waverunner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 25, 2024
Messages
26
Reaction score
25
Points
3
Puteți căuta online. Există calculator pe site-urile care transportă ingrediente pentru presarea pastilelor. Sau vor avea ceva apropiat. De asemenea, verificați youtube căutare pilule de presă calcule. Udemy are, de asemenea, formulări n mult mai mult. Sper că vă ajută
 

Stashman69

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jun 4, 2024
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua oameni!! Sunt în căutarea unor informații despre acest lucru , avem mașină pentru pastile. Avem culori și vrem să facem pastile mdma. Caut, dar nu găsesc ceva despre dacă trebuie să punem unele lucruri pentru compact. Sau doar mdma și culoarea vor fi puternice,
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
146
Points
43
Aveți nevoie de md + stereat de magneziu + celuloză microcristalină pentru a crea granule xtv în formă tare
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
146
Points
43
Trebuie să creați acest amestec de stearat de magneziu și celuloză microcristalină și mdma dvs. pentru a putea presa comprimatele. Dacă nu aveți amestecul de liant reparat, mașina nu va funcționa bine, deoarece are nevoie de aceste componente pentru a nu se bloca și pentru a da comprimatelor duritatea corespunzătoare. .
 
View previous replies…

Stashman69

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jun 4, 2024
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Deci, dacă facem pastile de 250 mg fiecare. Este total cu totul. Sau 250gr mdma plus culoare plus magneziu.
Și stearat microcristalin ?
 

Stashman69

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jun 4, 2024
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Pentru că ne speriem cu cei care vând culori. Și pentru fiecare kilogram de mdma trebuie să punem pentru schimbarea culorii aproximativ 3/4 kg. Este așa? Pentru că este o nebunie. Am nevoie de 500 kg de culoare. Nu este pentru bani, este pentru a ști dacă este prea mult sau nu.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
146
Points
43
Nu, nu aveți nevoie de atât de mult colorant, există coloranți pudră de calitate alimentară care cu 10 g puteți colora 1 kg de amestec preparat
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
146
Points
43
DWpNc23agA
 

Stashman69

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jun 4, 2024
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Sunteți spaniol? Sunt spaniol !!!

vrei să spui că cu 1kg mdma. Cu magneziu, celuloză și puțină culoare îmi schimb culoarea ? Eu mdma este șampanie.
 
Top