Sănătatea dinților și a gingiilor

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Bună ziua, Sunt un utilizator de stimulente, poate pot spune și dependent. Folosesc cocaină și amfetamină, depinde de ceea ce am nevoie, fie pentru ture de noapte sau clubbing. Iau sănătatea mea mentală și fizică serous ia 2 săptămâni pauze după utilizarea pentru 1 săptămână consecutiv și etc. Și sunt interesat să aflu mai multe despre sănătatea dinților și a gingiilor. După cum știm, majoritatea drogurilor ne usucă gura, iar acesta este unul dintre cele mai importante lucruri de care trebuie să ținem cont, să bem mai multă apă și mai puține sucuri și așa mai departe. După cum știu din studiile de biologie, sativa este foarte importantă pentru că ucide bacteriile, curăță etc. Am grijă să beau multă apă și să mestec gume fără zahăr pentru a-mi menține gura "umedă". Dar sunt încă un pic speriată pentru că, după ce consum în timp ce sunt drogată, simt cu limba că unii dintre dinții mei se mișcă puțin (asta numai în timp ce sunt sub efecte). Vreau să știu dacă mai sunt și alte lucruri care îmi lipsesc și poate știu eu ce. Dacă știți, îmi puteți spune ce fel de vitamine ar trebui să iau pentru dinți și gingii mai sănătoase? Mă gândesc să cumpăr capsule cu fluor, este o idee bună? Și să-mi spăl dinții de cel puțin 2-3 ori pe zi, depinde dacă mai am timp liber, e rău sau bine atât de mult? Și ik este cel mai bine să se consulte cu dentistul meu, dar Im păstrarea utilizarea mea privat, deoarece ultima dată crezând prea mult a ajuns să stau 24 de ore într-o cameră mică și am fost norocos să aibă o mulțime de ppl în sistemul judiciar, chiar șeful instanței pentru a nu obține sentința de 5 ani. Mulțumesc în avans!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Cumpărați metronidazol de la farmacie, luați 3 pastile pe zi, faceți 7 ore între cele 3 pastile, ex: luați 1 pastilă după 7 ore luați a 2-a pastilă și după 7 ore luați a 3-a pastilă, și luați-o după mâncare pentru că metronidazolul vă va afecta stomacul fără mâncare, acest medicament va ucide bacteriile din gură...
Ai grijă de sănătatea ta..
Rămâi în siguranță..
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Ați descris mai degrabă o abordare a tratamentului unei boli intestinale infecțioase (amoebiază, giardioză), pentru care se utilizează în principal metronidozolul. Acesta este un antibiotic puternic, cu multe efecte secundare. Nu este ceva ce ar trebui recomandat unei persoane care este interesată de menținerea sănătății dentare atunci când utilizează stimulente.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Am fost pe metronidazol pentru o lungă perioadă de timp pentru mai mult de 9 luni la intervale, și nu au avut efecte secundare, l-am sfătuit pe propria mea experiență
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Înțeleg. Acesta este un medicament puternic, după cum am spus mai sus, și cu siguranță se întâmplă să fie util în anumite scenarii. Dar, în cazul în discuție, este departe de a fi primul loc în care să se acorde atenție antibioticelor de acest tip. Vă mulțumim pentru împărtășirea experienței dvs., cu siguranță poate fi utilă pentru cei care citesc forumul.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Este minunat că faceți pauze și aveți grijă de sănătatea dumneavoastră. Această abordare chiar funcționează. În ceea ce privește dinții, vectorul gândirii dvs. este, de asemenea, corect. Hidratarea, curățenia și prevenția v-ar putea menține sănătoși mai mult timp. Există mai mulți factori de luat în considerare. Dacă vi se pare că dinții se mișcă doar în timpul ingerării de substanțe, poate că este vorba de o percepție îmbunătățită și alterată a situației. Senzațiile fiziologice, altele decât o stare de sobrietate, sunt caracteristice stimulentelor. În al doilea rând, dinții devin cumva nesănătoși odată cu vârsta, acest lucru este valabil pentru multe persoane și depinde de mulți factori, de la ereditate la mediu. Adăugăm aici utilizarea stimulentelor, prin urmare, prevenirea ar trebui tratată ca și cum ați fi la risc, chiar dacă istoricul dvs. dentar este altfel impecabil (totul este minunat cu dinții cu familia dvs., nu au existat probleme în copilărie etc.). Și, în cele din urmă, verificați acest articol doar pe această temă, acesta spune mai multe sfaturi practice: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Așa că tocmai am șters ceea ce am scris, deoarece compania pe care am menționat-o nu mai vinde produsul la care făceam referire, însă pasta lor de dinți este FOARTE bună, alături de alte câteva produse: "hismile" - chiar fac o pastă de dinți bună. nu cumpărați replicile... Luați-o de la hismile.

PRINCIPALUL LUCRU ESTE: "Nano-hidroxiapatita (nano-HAp) este o formă sintetică de hidroxiapatită, un material biomimetic care seamănă cu componenta minerală a oaselor și dinților. Nano-HAp poate promova mineralizarea dinților și reduce hipersensibilitatea prin umplerea tubulilor dentinali"

Puteți cumpăra nano-HAp sub formă de pastă de dinți, utilizarea mea recomandată pentru aceasta este să vă spălați pe dinți și gingii cu pasta de dinți obișnuită sau cu pasta de dinți Hismile, apoi să nu clătiți, apoi să vă spălați din nou pe dinți cu pasta de dinți nano-HAp și să NU clătiți, oricum nu ar trebui să clătiți, dar nano-HAp trebuie să se "absoarbă" în dinți.

Dimineața și seara.

- Putere
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Felicitări pentru grija față de sănătatea dentară.
Este important.
Această navă a navigat și s-a scufundat pentru mine cu mult timp în urmă..
Dacă vă pot da vreun sfat, încercați să aveți grijă de gingiile și dinții voștri, nu veți regreta.
Eu nu aș lua fluorură, (flourizideation apă, antidepresiv). Dar asta e doar părerea mea!!!.
Din păcate nu am niciun sfat bun pentru tine!
 
Top