Cele mai simple rețete

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Breaking Bad vă introduce în lumea fabricării medicamentelor cu propriile mâini. În secțiunea Tehnologii de sinteză și analiză oferim o varietate de tehnici de sinteză, metode de cercetare și testare. Aproape toate aceste metode au fost testate de noi în practică, toate sunt scheme de lucru. Un chimist experimentat va avea o bună înțelegere a majorității metodelor de preparare și nu va avea dificultăți cu metodele de preparare.

Dar ce se întâmplă cu oamenii care vor să producă medicamente, dar nu sunt siguri cum?
Ce se întâmplă dacă aveți probleme cu chimia și vă este teamă să gătiți, chiar și cu instrucțiunile simple pas cu pas din secțiunea de sinteză?
Sunteți de înțeles! De fapt, pentru un ochi neavizat, toate acestea pot părea complicate.

În acest scop, am decis să creăm o nouă secțiune numită "Cele mai simple rețete", unde vom prezenta cele mai simple tehnologii de sinteză pentru cele mai populare substanțe. În această secțiune, vom încerca să explicăm fiecare pas cât mai detaliat posibil, fără a accentua termenii chimici, formulele de neînțeles și alt jargon tehnic. Doar cele mai ușor de înțeles rețete, astfel încât să puteți găti cu succes produsul în bucătăria sau garajul dvs. Rezultatul vă va surprinde: Gătitul medicamentelor de calitate este de fapt foarte ușor și rapid!

Suntem pregătiți să vă oferim sprijin complet în fiecare etapă a procesului de gătit. Simțiți-vă liber să puneți întrebări în această secțiune sau să trimiteți mesaje private administratorilor forumului. Vă vom ajuta întotdeauna să începeți, să terminați gătitul și să vindeți ceea ce faceți! Încearcă, nu-ți fie teamă, este foarte ușor!

Ce sinteze ale căror substanțe ați dori să vedeți în această secțiune?
Ce instrucțiuni de sinteză ar trebui să încercăm să simplificăm pentru voi? Scrieți în acest fir.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
3/4mmc 3/4cmc apvp/MDPvP bk mdma speed form a oil
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
😬😬😬😬 Acesta este un concept interesant. Credeam că spui prostii, dar ai afișul ăla de personal.
Nici măcar nu știu ce să sugerez. Ce zici de un feniltropan, seria WIN, RTI, Troparil sau RTI? Cum pot să tai vreo 10 hidrocarburi din acest benzonotat și să-l metilizez? Aceasta nu este o idee nouă, dar fiecare subiect pe care l-am văzut ca acesta a fost imediat mort în apă pentru că nimeni nu a putut veni cu unSINGUR SINTEZĂ , cu excepția poate a hidratului coral de cloroform și a extragerii plantelor, care nu este sinteză. Aș fi fericit să văd orice.
HEY spuneți-mi ce pot face cu această pungă de b- feniletilamină HCL 500g!?!!
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Metamfetamină .
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Mi-ar plăcea să văd un ghid pentru compușii Pyro care să arate diferitele subfenoane care corespund fiecărui compus come (a-php=valerophenone, mdpv= etc). De asemenea, ar fi uimitor să văd o sinteză a unor compuși simpli disso/phsy (mxe,fxe,pcx,) compuși de tip și 2cx sau triptimine substituite
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Bupropion
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
De ce Bupropion?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Deoarece cea care se află deja pe site este un gunoi
 

carter23

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 17, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Este o catinonă și este destul de ușor de obținut, există vreo modalitate de a-i modifica structura pentru a obține ceva util.
 

the right stuff

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 20, 2023
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Aceasta trebuie să fie cea mai valoroasă experiență pe care am avut-o în ultima vreme. Am o sticlă de triptamină de bază cu care aș dori să fac alchimie. Îndrumări cu privire la ce să fac cu ea ar fi minunat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
O privire rapidă sugerează că 4-aco este un promedicament al 4-ho. Așadar, in vivo sunt identice, in vitro 4-ho este puțin mai puternic w/w. Unde se află avantajul?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
4-HO este un metabolit probabil al 4-ACO, dar un promedicament este ceva inactiv, 4-aco este activ în sine. De asemenea, se întâmplă mai multe în metabolismul său, inclusiv metaboliți care nu sunt prezenți din 4-HO
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Trebuie să recunosc că gluma dvs. ocazională pare a fi o pură hiperbolă. Nu am putut găsi nicio referință care să afirme, cu vreo autoritate, că 5-meo este activ, deși nu există niciun motiv pentru care nu ar fi. Toate referințele la metaboliți au fost ascunse în spatele unui zid cu plată, dar rezumatul a fost că metabolismul de primă trecere îl digeră foarte mult. Singura modalitate reală de a rezolva această problemă este de a sintetiza 2-a,4,5-homo- DIMET dimetilamida acidului fosforic și de a o trage în sus
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Am referințe. Adică ați văzut în mod clar aceste referințe și pentru a decide să le calificați drept "fără nicio autoritate". Dar aș vrea să știu de ce le respingeți?

De asemenea, nu sunt sigur ce înseamnă "Toate referințele la metaboliți au fost ascunse în spatele unui zid cu plată, dar rezumatul a fost că metabolismul primei treceri îl digeră foarte mult." Mecanismul primei treceri nu este cu adevărat relevant în niciun fel. Prima trecere nu este o singură instanță a unei singure transformări. Se pot întâmpla mai multe lucruri cu același compus în cantități diferite. Dovezile existenței unor metaboliți unici sunt slabe din cauza faptului că sunt in vitro, dar presupunerile dvs. că nu există niciunul par să se bazeze pe o neînțelegere a primei treceri care poate fi oricum ocolită...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Referințele erau doar cercetători care spuneau că alți cercetători sugerează că ar putea fi activă. Nu există date imperative sau rapoarte privind experiențele personale. Nu există scanare a creierului, RMN sau analiză chimică sau a activității.
Căile metabolice și produsele ascunse în spatele unui zid de plată înseamnă că pot citi schița sau rezumatul, dar Wiley online sau poarta de cercetare ect. Vor să plătesc 30 de dolari sau ceva pentru a vedea întregul document. Cred că o lucrare a eludat 13 procese metabolice de primă trecere, deci da, sunt conștient că există mai mult de 1.
MAO-a face nn dmt inactiv. MAO-b inactivează feniletilamina. Acestea sunt procese metabolice. Pentru a sugera că metabolismul de primă trecere este irelevant este ....insane. sigur, ai putea trage în sus sau fumat-o pentru a ocoli unele procese, dar nu aș spune că face "irelevant"
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Este absolut irelevant dacă este activ sau nu atunci când poate fi ocolit. Ești drogat sau ceva de genul ăsta? Prin propriul criteriu ciudat de ceea ce este activ sau nu, spui că DMT este inactiv și că este un lucru absolut nebunesc de spus.
 

Attachments

  • dLDErXAgNH.JPG
    dLDErXAgNH.JPG
    529.5 KB · Views: 1,357

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Ești drogat sau ceva de genul ăsta? La naiba, da, am stat treaz toată noaptea învățând despre chiralitate și rezolvarea enantiomerilor și stereoizomerilor. Cel puțin ai postat ceva care pare legitim. IC50 de 100nm, pentru ht-5a? Ești sigur că vrei să numești asta activ? Cu siguranță nu se compară cu psilocina. Faptul că trebuie să iau de 10 ori mai mult nu pare a fi un avantaj, dar, din nou, triptaminele sunt medicamentul meu cel mai puțin preferat, așa că poate este 🤔. Dmt nu este activă pe cale orală. Aveți nevoie de acele adverbe de calificare.
 
Last edited:

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Pentru majoritatea celor care au încercat acest lucru, este cu siguranță un caracter diferit față de consumul de ciuperci dacă inhalați 4-aco, spre deosebire de a le mânca. Desigur, nu trebuie să luați de 10 ori mai mult, deoarece obțineți în continuare metabolitul psilocină, precum și orice altul. DMT nu este activă pe cale orală din cauza primei treceri, motiv pentru care ți-am spus că prima trecere este irelevantă pentru a stabili dacă ceva este activ sau nu. Oricum, chiar dacă toate lucrurile ar fi egale între psilocină și 4-aco-dmt în ceea ce privește efectul, 4-aco-dmt ar fi totuși superior, deoarece este mult mai stabil.

Există câteva anecdote despre modul în care inhalarea 4-aco-dmt este diferită în acest fir reddit:

https://www.reddit.com/r/4acodmt/comments/ma6lyc
 

the right stuff

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 20, 2023
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Vă dau șanse egale ca, dacă puneți spori ai unei specii de psilocybe pe excremente de vacă încărcate cu 5-MeO-DMT, să obțineți ciuperci care conțin 4,5-HO-MeO-DMT. În acest fel, evitați o sinteză în 10 etape prin cultivarea unei ciuperci psihoactive care nu conține niciun drog ilegal."
-shulgin
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Va trebui să scriu asta, dar voi spune că nu, nu veți obține asta ca produs
 
Top