Sinteza teoretică a LSD din semințe HBWR

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Extracție:
1. Se amestecă semințele pulverizate cu acetonă, mai mult decât suficient pentru a acoperi partea superioară a pulberii. Amestecați și lăsați să stea timp de 3 ore, filtrați soluția, repetați de mai multe ori. Recomand filtrarea, spălarea și combinarea solvenților în 2 borcane diferite. Continuați extracția până când nu mai iese lsa. Puteți folosi o lumină neagră uv pentru a verifica fiecare lot pentru lizergimide.

2.se lasă solventul să se evapore la temperatura RT

3.amestecați în apă distilată și adăugați suficient acid citric pentru a ajunge la ph 4, lăsați să stea 5 minute, filtrați din nou.

4.degresați folosind nafta, amestecați foarte bine timp de 15 minute, îndepărtați nafta și stratul organic, repetați de două ori.

5.adăugați amoniac câte .5ml până la 9 ph

6. Adăugați diclormetan, amestecați timp de 20 de minute, separați dcm, lăsați să se evapore.

dacă aveți nevoie de un punct de oprire, săriți peste evaporare și puneți amestecul Lisa/dcm într-un loc întunecos și rece.

Hidroliza LSA:

1. Se amestecă lsa cristalină într-un pahar cu apă distilată și KOH, se adaugă acid acetic glacial picătură cu picătură până când tot acidul lizergic precipită din soluție.

2.se filtrează acidul lizergic, se colectează într-un recipient, se spală filtrul cu dcm, se adaugă mai mult acid acetic în filtrat pentru a precipita LA rămas, se repetă spălarea filtrului.

3.se usucă soluția și se prelucrează.

/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-
Nu mă voi obosi să adaug pașii finali, deoarece sir William a fost deja atât de amabil încât să pună instrucțiunile aici; recomand pybop.

adaptat din ghidul lsa al lui kash


 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Somethink nu funcționează hiere. S-a încercat de două ori cu 100 de grame de Morning Glory și nu a funcționat - s-a terminat cu pulbere maro după filtrare și nu a fost cristalină LSA. Poate că nu funcționează cu Morning Glory, dar funcționează cu semințe HBWR? Puteți, vă rog, să lăsați informații - cineva a încercat acest lucru? De asemenea, defating a fost încercat ca prima cu naphta și tot nu a funcționat.
 

davlovsky

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 13, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
De la unchiul Fester:
Oricum, citind mai departe, se pare că Naptha, Hexanul, Eterul de petrol (nu Eterul etilic) sau spiritele minerale pot fi folosite pentru degresare, care se face imediat după ce ați măcinat semințele. Se recomandă un recipient în formă de coloană, asemănător unui extractor Soxhlet, cu excepția faptului că, pentru faza de degresare, nu se recirculă solventul, adică se utilizează atâta Napatha cât este necesar până când acesta nu lasă niciun reziduu la evaporare, după ce trece prin semințele măcinate.

După aceasta, se pare că se recomandă un amestec de metanol, amoniac și cloroform pentru a extrage amidele lisergice, care trebuie protejate de lumină. Lumina neagră aprinsă pe recipientul de colectare va scoate la iveală amidele, care vor avea o culoare albăstruie.

Pentru cantitatea teoretică de materie primă (cred că a fost ceva de genul 200lbs) descrisă în carte, se recomandă aproximativ 10 galoane din acest amestec solvent-agent de bază, dar mă întreb dacă extractorul Soxhlet ar fi potrivit pentru a recircula în continuare combinația solvent-agent de bază, astfel încât să nu trebuiască să utilizați atât de mult (cineva mai experimentat ar ști probabil dacă acest lucru este fezabil).

În orice caz, aș recomanda utilizarea semințelor HBWR. Dacă îmi amintesc bine, sunt un pic mai puternice decât semințele Morning Glory. (Sau, și mai bine, puneți mâna pe niște tablete/supozitoare care conțin ergotamină pentru a izola ergotamina și începeți sinteza în acest fel).

Ce amestec de solvent-agent de bază utilizați pentru a extrage amidele din semințe?
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Pentru deflatare am folosit nafta și a funcționat bine la începutul reacției - funcționează mai bine decât punctul 4, ca în acest articol de mai jos. Apoi aceton pentru a extrage LSA și da, dădea o mică lumină verde când foloseam lumina UV neagră.

După ce am încercat să procedez ca la punctul 5 și hidroliză. Dar ceea ce am obținut nu a fost cristale, ci pulbere maro pe filtrul de hârtie.

În mod normal, mă aștept la un produs alb după purificarea acid-bază...

Întreb pentru că am aproximativ 10 kg de HBWR în total și trebuie să fac ceva cu el... Extractorul Soxhlet cred că ar fi grozav pentru asta, cred că trebuie să încerc asta și să verific singur. Dar apoi cred că trebuie să găsesc o modalitate de a extrage produsul cristalin din aceton... Și cred că asta este partea cea mai grea...
 

davlovsky

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 13, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Basificați mai întâi cu amoniac înainte de a extrage cu acetonă? Cred că, în general, veți utiliza fie acetonă acidă (de exemplu, acetonă amestecată cu acid tartric), fie solvent bazificat (dcm, eter etc. amestecat cu amoniac).

Iată un alt tek pe care l-am găsit și care ar putea fi mai potrivit pentru dvs:
Semințele măcinate au fost transferate într-un balon și scufundate în eter de petrol pentru degresare. Semințele și eterul de petrol au fost amestecate bine timp de 5 ore. După acest timp, reziduul de semințe a fost filtrat din eterul de petrol. Reziduul de semințe a fost apoi supus la 3 spălări separate. Pentru fiecare spălare, resturile de semințe au fost amestecate cu o soluție de acetonă și acid tartric timp de 1 oră și apoi filtrate. Filtratul lichid de la fiecare spălare a fost păstrat. După a treia spălare, filtratele au fost combinate și încălzite ușor pentru a elimina acetona. Soluția rezultată a fost apoi spălată de 3 ori cu eter și a devenit bazică prin adăugarea de amoniac lichid până când pH-ul a fost cuprins între 8 și 9. Pentru a extrage alcaloizii din această soluție bazică, s-au efectuat trei spălări cu diclormetan. Porțiunea de diclormetan din fiecare spălare a fost păstrată și combinată împreună.

În acest moment, totuși, când aveți soluția DCM/alcaloid, cred că probabil doriți să o separați folosind cromatografia sau, eventual, ați putea evapora totul și să vedeți ce obțineți.

Cred că motivul pentru care semințele de HBWR sau Morning Glory nu sunt fezabile este cantitatea de materie primă și solvent necesară pentru a obține un randament bun și cât de multă purificare este necesară, dar nu știu. Am văzut o mulțime de tek-uri online pentru extracția LSA și, în mod surprinzător, acestea nu par a fi atât de populare sau de reușite, în afară de producerea a ceva foarte brut în cazul în care rezultatul final este de a fi consumat în loc de a fi prelucrat ulterior în LSD.

Părerea mea este că acești chimiști LSD clandestini au o sursă de LSA de laborator sau încep cu ergotamina din aceste medicamente pentru migrene.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Din câte știu, este surprinzător de imposibilă conversia acestei amide specifice în acid prin hidroliză convențională, poate ar trebui să verificați un fel de enzimă.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
În aceste filme văd similitudini - planul este de a extrage alcaloizii ergotului într-un mod similar

Extracția Claviceps purpurea Partea 1


100 de grame de claviceps purpurea au fost măcinate și s-a adăugat eter de petrol prin încălzire în baie de apă. Această etapă va degresa produsul înainte de extracție. S-a adăugat acid tartric în apă + aceton (10 g tartric, 50 ml apă, 150 ml aceton) - acesta a fost lăsat cu semințele peste noapte. Soluția filtrată a fost acidificată cu bicarbonat de sodiu.

Ergot: the story of a parasitic fungus (1958)


17.00-19.00 minute

EXPERIMENT (fără defăinare)

75 de grame de flori de dimineață au fost măcinate și s-a adăugat bicaronat de sodiu 15 g dizolvat în 100 ml de apă, apoi 200 ml de acetonă. Apoi s-au adăugat 10 g de acid tartric în 100 ml de apă, iar soluția a fost agitată și amestecată. Apoi s-a adăugat bicarbonat de sodiu sub formă de pulbere până când ph-ul a ajuns la 6 (neutru). Amestecul a fost lăsat și au apărut solide galbene (0,6g) și a fost filtrat - ar trebui să fie (egotamine, ergosine, ergocornine, ergocriptine, ergocristine). Probabil că ergometrina rămâne în soluția aceton/apă și poate fi extrasă cu cloroform. După concentrare, ergometrina ar trebui să se cristalizeze.

Arată bine și acum trebuie să testez acest material, nu știu dacă este stabil - dacă aveți vreo idee cum ar trebui să o fac - scrieți un comentariu. Voi încerca această metodă cu HBWR în vrac - extracții de minimum 1, maximum 5 kilograme și apoi vă voi informa despre rezultate în august, sper.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
EXPERIMENTUL 2 - VA FI REALIZAT, DE ASEMENEA, NUMAI CU HBWR

https://chemistry.mdma.ch/hiveboard/tryptamine/000474518.html

1. Extracția HBWR - Din Rec. Droguri de Prof. Buzz:
Pulverizați semințele într-un blender curat până când acestea devin o pulbere fină. Se pune această pulbere într-un pahar, se adaugă 1 litru de eter de petrol la fiecare 900-1 000 g de semințe pulverizate, se astupă paharul pentru a preveni evaporarea și se lasă să acționeze timp de 3 zile. Se filtrează eterul de petrol și se lasă să se evapore pentru a se asigura că nu au fost extrase amide (nu ar trebui să fie multe, dacă există) din eter. Se adaugă 1 1 litru de metanol (cel mai bine uscat) și se lasă să se înmoaie timp de 4 zile, agitând energic, din când în când. Se filtrează metanolul și se evaporă sub vid (vidul accelerează procesul). Între timp, adăugați 500 ml de metanol proaspăt la pulbere și extrageți-o din nou timp de 3 sau 4 zile.

Se filtrează ca înainte și se extrage din nou cu aproximativ 300 ml de metanol. Se combină reziduurile tuturor extracțiilor și se hidrolizează.

2. Obținerea acidului lisergic prin hidroliza produsului nr. 1 utilizând metoda Jacobs și Craig:
1,0 g de ergotinină (sau, în acest caz, produsul nr. 1) a fost dizolvat în 20 ml de KOH N-metilalcoolic, iar metanolul a fost eliminat imediat prin distilare la presiune scăzută. Reziduul a fost tratat cu 20 ml de soluție apoasă de KOH 8% și amestecul a fost încălzit pe o baie de aburi timp de 1 oră. Un curent de azot a trecut prin balon în timpul încălzirii și materialul volatil bazic din amestecul de reacție a fost colectat prin trecerea gazului printr-o soluție de acid HCl diluat.

Soluția alcalină a fost acidulată până la roșu Congo cu acid sulfuric. În acest moment, a precipitat o cantitate considerabilă de material parțial cristalin. Suspensia acidă ca atare a fost plasată într-un extractor și extrasă exhaustiv cu eter. Suspensia apoasă rămasă a fost apoi filtrată. Solidul de culoare închisă a fost tratat succesiv cu 2 x 20 ml de alcool etilic amoniacal, care a lăsat un reziduu anorganic. La evaporarea până la uscare sub presiune redusă, filtratul a dat un reziduu care a fost digerat pentru scurt timp cu 5 ml de alcool metilic pentru a elimina impuritățile colorate. După răcire, cristalele nedizolvate au fost colectate. S-a obținut 0,26 g de solid cristalin ușor colorat care s-a topit prin descompunere la 235°C.
 
Top