Racemizarea mediată de radicalul tiil a aminelor alifatice neactivate

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Bine ați venit

Context

Datele raportate Comisiei Europene indică faptul că, în 2020, au fost confiscate în Europa 327 de kilograme de AIBN, 525 de kilograme de tioglicolat de metil, 248 de kilograme de peroxicarbonat de dimiristil și 2,5 litri de acid tioglicolic.



Procedura generală pentru experimentele de racemizare:
O soluție 0,06M de amină (100 mg) și
tiol (1,2 echiv. sau 0,2 echiv.) în benzen a fost refluzionată timp de 2 h (condiție stoechiometrică) sau 7 h (condiție catalitică
) în prezența AIBN (ori de câte ori timpul de reacție a fost mai mare de 2 h, cantitatea totală
de 20 mol% de AIBN, a fost împărțită în trei porții egale care au fost adăugate succesiv la fiecare 2 ore).
După concentrare, reziduul a fost diluat cu HCl (1M) și soluția a fost spălată cu Et2O. Faza
faza apoasă a fost basificată cu carbonat de sodiu saturat și extrasă cu Et2O. Amina pură
pură a fost izolată după uscare pe MgSO4 și concentrare.


Încă nu mi-am dat seama... Dacă cineva o face, poate explica de ce 4 ingrediente au fost sechestrate.. Sunt doi substituenți.. ?? Cred că am nevoie pentru a pune imagini ale structurilor..

Documente și referințe legate..
 

Attachments

  • uZUk74wvb5.png
    uZUk74wvb5.png
    132.4 KB · Views: 126
  • NRmE8wp1zK.pdf
    583.3 KB · Views: 400

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Thio
3RAp27cNtC

Acid tioglicolic

TsTv9AGajy

Tioglicolat de metil


Peroxidicarbonat de dimiristil Cred că aceasta este o bază super specială pentru ca S să se atașeze la oxigenat..trebuie să mai studiez puțin

8HixFOVWwk
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
1bmPhKN9As
32AYJUKtMy

Hmmm se pare că funnny lung se pare că doar aibn este intiator comun și evey alt ingredient este propria metodă.

Aceasta este cercetarea mea pelminary.. puteți obține aibn de la wendylucky havent earched pentru thioyly încă..

Toate informațiile pentru a transforma l-meth în l / d-meth.. Pasul lipsă
Xqm6rnfL1v
 

Attachments

  • zSRUJF49NO.pdf
    96.6 KB · Views: 408
  • WuZiqU3L9y.pdf
    1.5 MB · Views: 428
  • HrWJXc2Qs3.pdf
    1.5 MB · Views: 412
  • VAfkEJtMTW.pdf
    164.5 KB · Views: 398

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Ați finalizat cu succes acest lucru?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Cred că am găsit o modalitate interesantă mai ușoară de a testa.
La 1M de bază liberă a izomerului nedorit adăugați 0,2 eq de AlCl3 sau FeCl3 anhidru și refluxați la 150C timp de 10 ore.
Trebuie să găsesc ceva timp pentru a testa corect, dar pare ușor dacă cineva ar putea să o facă, vă rog...
Mulțumesc.
 
Top