De la triptamină la DMT

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hei, știu că există o cantitate uriașă de întrebări despre acest lucru. Chiar am încercat să rezolv această problemă pe cont propriu. Am încercat să citesc claydens chimie organică, să învăț despre procedurile generale și așa mai departe. Singurul lucru pe care l-am învățat tho este cum să folosesc echipamentul meu de laborator în mod corespunzător, dar nu și cum să vin cu o sinteză proprie

Am nevoie de un răspuns clar pentru asta. Am totul în afară de cianobrohodidrida de sodiu. Nu am nici STAB. Am auzit că se poate face STAB ușor, dar nu am auzit niciodată mai mult decât "se face din acid acedic și borohidridă de sodiu" (asta nu este o informație suficientă)

Am auzit că este posibil să produci dmt din triptamină prin Borohidridă de sodiu. Trebuie doar să mențineți temperatura de reacție scăzută. Dar care este numărul exact de grade? Ce înseamnă "temperatură scăzută de reacție"??? 0 grade Celsius? 10 grade Celsius? 5 grade Celsius?

Am căutat literalmente prin orice post despre rodiu despre acest lucru. Unii oameni spun că au făcut-o cu succes, alții spun că nu ar funcționa. Ce ar trebui să cred? Aș spune că doar aș testa până când funcționează, dar nu am echipamentul necesar pentru a distinge nmt de dmt și încercarea până când funcționează ar fi costisitoare.

Deci aveți vreun răspuns la această întrebare? Este posibil și dacă da, cum?
 

pingu

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
7
Reaction score
8
Points
3

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Atât ciano cât și stab nu sunt necesare, boro normal funcționează bine. O baie de gheață cu apă sărată este suficientă pentru a menține un termos în balonul de reacție și a monitoriza adăugarea de boro pentru a nu permite ca temperatura de reacție să crească.
 

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Cromatografia pe strat subțire (CLT) este o modalitate bună de a monitoriza progresul reacției, intermediarii calitativi și nivelurile produselor. Ar trebui să vă interesați de acestea dacă nu sunteți familiarizat, precum și de cromatografia pe coloană și de distilarea în vid, ambele fiind opțiuni de purificare a produsului final pentru a elimina nmt/tryptamine/produsele secundare. De asemenea, îmi amintesc că am văzut ceva despre o metodă care utilizează gheață uscată în trecut pe Nexus. Dacă îmi amintesc corect, teoria este o adiție a CO2 la amină.
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
verificați sinteza shulgins în tikhal. Trece prin sarea de amină cuaternară dacă îmi amintesc corect. Mai bine decât aminarea reductivă aici, aș crede, poate începe prin reacția triptaminei cu exces de iodură de metil, apoi scindarea uneia dintre grupările metil
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Am postat o metodă de bucătărie potrivită pentru începători. Căutați tosilat de metil.
 
Top