transformarea metanului lichid în cristal

ghr

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
În primul rând aș dori să vă urez tuturor o după-amiază minunată, compania mea a reușit să negocieze un butoi cu 100 de litri de metamfetamină lichidă, lucrez în vânzări și nu înțeleg prea multe despre partea chimică, întâlnesc câteva persoane care înțeleg puțin și am venit aici să vă cer ajutorul pentru a le transforma în cristale, cum ar fi MDA sau MDMA, aici în țara mea există o febră pentru metamfetamina vândută ca MD, dar la un moment dat chimicalele pot fi greșite, această MD când iese din ziplock sau dintr-un vas etanș începe să se topească singură, iar dacă este lăsată să se usuce în formă naturală se transformă în cristal, dacă este expusă la o temperatură puțin mai mare se topește și ea, chiar și când o amesteci direct cu mâna fără să folosești o mănușă începe să se topească.
 

ghr

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
fotografiile în cauză pe care le-am trimis sunt ale produsului pe care îl vând ca "mdma" că cristalele se topesc și devin lichide, în testul reactiv nu reacționează complet violet, este între galben și violet, este un fel de amfetamină
 

Attachments

  • 1QzBenmCYS.jpeg
    1QzBenmCYS.jpeg
    84 KB · Views: 1,088
  • AgECK29ShJ.jpeg
    AgECK29ShJ.jpeg
    65.2 KB · Views: 1,083
  • jS7lYEoFu6.jpeg
    jS7lYEoFu6.jpeg
    38.8 KB · Views: 1,057

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
A folosit cineva acest material? Care au fost efectele? De fapt, poate exista un amestec de produse. Metamfetamină și amfetamină sau MDMA și MDA datorită caracteristicilor procesului tehnologic. Sărurile de clorhidrat ale celui de-al doilea se tem de umiditate și se topesc chiar și din aerul umed. Pentru primul pas, luați cantitatea minimă de substanță și dizolvați-o într-un pahar transparent în apă caldă curată. Se ia cantitatea minimă de apă pentru a se dizolva. Este recomandabil să măsurați greutatea substanței umede (1 g, de exemplu) și cantitatea de apă (în ml). Pe baza rezultatelor, vom trece mai departe.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua, voi încerca să vă ajut. Ce fel de sare de metamfetamină ați cumpărat? Sau aveți metamfetamină freebase în butoi?
Ce fel de reactiv de testare ați folosit?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cristalele se topesc. Cristalele absorb apa din aer și se topesc. Acest lucru este cauzat, de obicei, de creșterea prea rapidă a temperaturii reacției sau de colectarea unei cantități prea mari de materie cu punct de fierbere ridicat în timpul distilării. Mai întâi, cristalele sunt puse în balonul de filtrare și li se aplică un vid pentru a le usca. Acestea sunt Secretele de metamfetamină înmuiate în eter sau toluen și filtrate. Dacă acest lucru nu rezolvă problema, tăierea materialului la o puritate de 50% ar trebui să o rezolve.
[Secretele fabricării metamfetaminei: Inclusiv rețete pentru MDA, ecstasy și alte amfetamine psihedelice] p.31
 

ghr

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
4
Reaction score
1
Points
1

Mulțumesc pentru revenirea fraților pe aici, începând cu William, da au folosit acest material și efectele sunt relative, unii au reacții foarte puternice gen confuzie mentală, accelerator, stil MDA, durată foarte lungă, unii clienți indică faptul că nu simt niciun efect, ceea ce scoate în evidență faptul că produsul final pe care îl produce laboratorul nu este complet uniform, cred că nu au nici măcar un agitator magnetic. Despre procesul pe care m-ați întrebat, puteți fi mai precis? Literalmente chimia nu a fost niciodată punctul meu forte, dar acest forum va deveni noua mea sursă de studii, iau 1 gram de substanță și pun în câte ML de apă caldă? din câte am aflat, pe aici taie MD ca pe cocaină, transformând 1kg de mdma în 5-6kg din porcăria asta amestecată.


@G. Patton Fotografiile pe care le-am trimis sunt ale unui cristal pe care îl vând aici doar ca MD european, dar totul este fabricat aici în regiunea noastră, despre butoi singurul lucru despre care am fost informat este că este meth lichid, este un fel de lichid uleios gălbui, care atunci când este expus la aer liber în afara butoiului se cristalizează singur. reactivul care a fost testat este MARQUIS, deja am mai luat un lot de la același laborator și uneori reacționează foarte violet, alteori complet galben, nu este niciodată o substanță bună și efectele sunt mereu aceleași, o mare teamă pe care o avem este să rămânem pe mâna acestor oameni care nu par să știe cât de puțin pot face, atât de mult încât eu împreună cu un coleg care este tehnician chimist să luăm câteva întrebări de la cei de acolo pentru că nici măcar laboratorul nu știe de ce acest "MD" se topește în afara unui vas vid/etanș. Din ce am discutat, încerc să obțin procesul pe care îl folosesc și rețeta lor pentru a vedea ce greșesc, știu că acolo caută să accelereze cât mai mult procesul, ei fiind unul dintre puținii producători și cererea este foarte mare, să accelereze atât încălzirea cât și răcirea produsului, o să mă uit pe link-ul pe care mi l-ați trimis, vă mulțumesc anticipat pentru atenție!r încă o întrebare, când vă referiți la vid, ar fi vorba, de exemplu, de o pompă de vid? Mi-am adus aminte de procesul de eliminare a butanului când facem extracția BHO din marijuana, nu știu dacă procesul ar fi similar.

Test cu reactivi https://ufile.io/mdwm9si8

@edit nu pot accesa "secrets of methanphetamine...." Nu am acces la deschidere
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
QblIMROaxH

MnXCRbcldx
Ad7tTPMYIW
Secretele fabricării metamfetaminei: Inclusiv rețete pentru MDA, ecstasy și alte amfetamine psihedelice
Anul de apariție: 2009
Pag: 225
Fișier: descărcare

Dincolo de orice îndoială, aceasta este cea mai bună carte scrisă vreodată pe tema chimiei clandestine, de oricine, oriunde, oricând, punct! Umilul și grațiosul vostru unchi antrenează campioni de peste 20 de ani, iar acest tur de forță al ingeniozității clandestine este dovada vie a faptului că jocul nu a trecut pe lângă mine. Ceea ce dezvăluie această lucrare, chiar mai mult decât celelalte cărți ale mele, este totala inutilitate a așa-numitului "război împotriva drogurilor". Desigur, nu poate exista un "război" împotriva obiectelor inanimate - poate exista doar un război împotriva oamenilor. Adăugarea nesfârșită a unor substanțe chimice mai comune pe listele care trebuie supravegheate de poliția secretă a Americii nu a făcut nimic pentru a opri apetitul vorace al acestei națiuni pentru droguri ilegale. Așadar, ce bunătăți noi avem în cea de-a opta ediție? De când am scris cea de-a șaptea ediție a acestei cărți, în 2004, toate pastilele de efedrină și pseudoefedrină au fost retrase de pe rafturi și sunt acum un obiect de "prezentare a actului de identitate". 1 am descoperit o metodă foarte simplă și eficientă de a găti propria efedrină și pseudoefedrină pe scară potențial mare, folosind materiale din magazinele de hardware și din magazinele naturiste. De asemenea, am adăugat noi proceduri de preparare a metamfetaminei care elimină complet necesitatea de a obține iod, fosfor roșu sau amoniac anhidru. De asemenea, am revizuit rețetele anterioare pentru a permite utilizarea materialelor mai slabe sau falsificate care se găsesc acum pe rafturi. Ce-ai zice să uiți de pastilele alea și să gătești manivela din ulei de scorțișoară? Știu că o să vă placă asta! Sau poate să înființați un magazin folosind ingrediente aromatizante obișnuite') Sau orice alt număr de substanțe chimice industriale foarte comune și ușor de obținut, care nu pot fi niciodată supuse unui control eficient al vânzărilor? Bucurați-vă de această ultimă tranșă a Jurnalului Bucătarilor Clandestini. Va educa, va distra și va scutura piloni, toate în același timp. Veți fi foarte mulțumiți, sunt sigur!
 

Attachments

  • arnxJCzXti.pdf
    10.2 MB · Views: 2,418

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da, înseamnă să luați pompa de vid și să expuneți sub presiune scăzută câteva minute pentru a evapora solvenții și alte materiale cu punct de fierbere ridicat. În imagine puteți vedea flaconul de filtrare (flacon Bunsen) care poate fi utilizat pentru scopul dvs.
ZHdQXxvgpm

Cred că vi se pare ceva ciudat. Conform cuvintelor dvs., aveți baza fără lichid. Dar nu sunt sigur că este metamfetamină, deoarece culoarea purpurie cu reactivul MARQUIS dă MDMA/MDA/MDEA și culoarea galbenă - metilonă.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Dacă le învățați reacțiile, ne va fi mai ușor să curățăm produsul. Se dizolvă în apă - de la 1 ml pentru 1 g și mai departe la 3-5 ml.
 
Top