Ajutor urgent necesar - Sinteza mefedronei (4MMC) cu acid clorhidric

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Sinteza mefedronei (4MMC) cu acid clorhidric

Am pierdut până acum aproximativ 400 g de produs final. :cry: Suntem aproape de a ne tăia venele, deoarece vom pierde totul dacă nu reușim să punem în funcțiune acest produs.

Produsul rămâne cu gust de arsură și are un miros și un gust chimic puternic. Nu sunt sigur dacă ar putea fi DMA?

Acestea sunt ingredientele pe care le avem la dispoziție. Poate ar trebui să începem de acolo. Dacă puteți confirma pentru mine că toate ingredientele sunt corecte. Am început cu un lot mic de 50g, 100g etc. urmând sinteza abobe și, de asemenea, procedura unui alt expert, dar fără rezultat.

2Bromo 4 (pulbere)
Clorhidrat de metilamină (pulbere)

Am reușit să facem o soluție de metilamină 40% după cum urmează:

100g MEthylamine HYdrochloride Powder amestecat cu 50ml apă rece, adăugând 60ml NaOH (soluție) 1N (4%).

Acid clorhidric 35%
Dychloromethane stabilizat CP (C H2 C12: 84,93)

Acetonă cu descriere:

(Un lichid inflamabil cu un miros înțepător, fără sedimente)

Acetonă cu descriere:
Solvent cetonic pur cu acțiune rapidă
Eficient la dizolvarea și curățarea grăsimilor, uleiurilor, grăsimilor și adezivilor
Diluant pentru rășini și vopsele cu acțiune rapidă
Fără metanol

Benzină cu descriere:
Amestec de solvenți Alphatic
Eficient la curățarea și îndepărtarea uleiurilor, grăsimilor și adezivilor
Înmoaie suprafețele de cauciuc
Fără metanol
Bicarbonat de sodiu de uz casnic normal
Soluție de hidroxid de sodiu 1N
Hidrogen (bi)carbonat de sodiu CP (C H Na 03: 84.01)

Dacă am putea obține asistență cu o procedură detaliată pas cu pas.
Dacă ceva ar trebui să fie agitat cu apă rece, vă rugăm să indicați. Dacă ar trebui să fie fiert, vă rugăm să indicați. Dacă ar trebui să fie închis / deschis capacul, vă rugăm să indicați. Dacă ar trebui să fie în congelator sau uscat undeva, vă rugăm să indicați. Nu avem încă echipament de laborator și, prin urmare, folosim sticle de sticlă. Când are loc reacția? Care strat trebuie eliminat? Detaliați, vă rog, pentru că ne scapă undeva ceva mic.
Trebuie să obțin un produs astăzi, altfel totul se va sfârși, deoarece aceasta este ultima noastră șansă de a trăi.
 
Last edited:

Twoje

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 19, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Această sinteză poate fi realizată cu benzină?
Benzina este mult mai ușor de obținut decât DCM, acetatul de etil sau benzenul, dacă este posibil cu benzină este minunat!
 
Top