Defendant found to be a scammer @Vivian Rose 25 kg BMK Acid glicidic (sare de sodiu) CAS 549-12-7

baspk

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
O zi bună pentru toată lumea.
Am comandat de la @Vivian Rose 25kg BMK Acid glicidic (sare de sodiu) CAS 549-12-7. Faptul că ea a susținut că el a fost în stoc în Europa și livrarea ar fi rapidă, pot adăuga o poveste separată. Pe scurt, am așteptat în loc de cele 3-5 zile promise, timp de o lună. Dar în cele din urmă am primit-o, am avut timp să montez un laborator mobil și să încep sinteza.
Mai jos voi atașa o fotografie de corespondență și fotografii ale sintezei acestui așa cum se numește "BMK Glycidic Acid" (Nu). De asemenea, am comandat o pulbere de 25 kg BMK CAS 549-12-7 de la @Simon, va exista o fotografie a acesteia mai jos.
Acidul glicidic BMK de la Vivian Rose a avut un miros de oțet și după încălzire ~ 60c a dobândit negru, de asemenea, sa dizolvat în apă pentru o perioadă foarte lungă de timp în comparație cu BMK real, și nu sa dizolvat după 3 ore de amestecare. Am petrecut aproximativ 5-7 încercări de a extrage P2P, cu acid ortofosforic 85%, cu acid clorhidric diluat 15%, cu un acid clorhidric concentrat 35%. Cu diferite proporții de apă, acid și temperatură.
Cu acidul glicidic BMK de la Simon, am reușit imediat să extrag P2P murdar la temperaturi și proporții standard (cu acid ortofosforic 85%).
Nu sunt chimist, poate că experții dragi vor putea trage concluzii în funcție de indicațiile mele vagi ce fel de reactiv este, dar faptul că acesta nu este un Acid Glicidic BMK.
Nu prea contez pe o rambursare, deoarece eu însumi trebuie să dau vina pe faptul că am făcut o tranzacție fără Escrow, dar cel puțin voi avertiza restul pentru viitor dacă serviciul are o reputație sau nu - este mai bine să întocmiți o afacere prin Escrow.
P.S. Ultimele trei fotografii sunt Simon BMK. Dacă este necesar, voi posta și o corespondență cu @vivianrose, dar nu cred că va nega faptul achiziției.
 

Attachments

  • p98gADWVXm.jpg
    p98gADWVXm.jpg
    4 MB · Views: 97
  • 3526kSaECR.jpg
    3526kSaECR.jpg
    4 MB · Views: 101
  • pUbvLSs4rK.jpg
    pUbvLSs4rK.jpg
    3.4 MB · Views: 83
  • YsnOTKEZtR.jpg
    YsnOTKEZtR.jpg
    4.4 MB · Views: 98
  • vHa6jCoJZs.jpg
    vHa6jCoJZs.jpg
    5.4 MB · Views: 206
  • K6Z309bLeS.jpg
    K6Z309bLeS.jpg
    3.9 MB · Views: 81
  • P6IVKwq4vl.jpg
    P6IVKwq4vl.jpg
    5.1 MB · Views: 184
  • pnwEgMyW0q.jpg
    pnwEgMyW0q.jpg
    3.6 MB · Views: 69
  • JjMGNzwWre.jpg
    JjMGNzwWre.jpg
    3.9 MB · Views: 76
  • RtG2b0KAOM.jpg
    RtG2b0KAOM.jpg
    4.2 MB · Views: 66
  • jkqdT8ftwP.jpg
    jkqdT8ftwP.jpg
    4.8 MB · Views: 77
  • 4lHn6kx9Mj.jpg
    4lHn6kx9Mj.jpg
    3.2 MB · Views: 67
  • zmfcxW8LFh.jpg
    zmfcxW8LFh.jpg
    3.7 MB · Views: 70
  • cAY0C8ek14.jpg
    cAY0C8ek14.jpg
    3.4 MB · Views: 95
  • LDCmfbAWI6.jpg
    LDCmfbAWI6.jpg
    3.1 MB · Views: 73
  • z2sHVSXIoR.jpg
    z2sHVSXIoR.jpg
    3.4 MB · Views: 78
  • Wow
Reactions: $!$

Vivian RoseScam

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
8
Deals
9
Bună, bmk a fost livrat în jumătate de lună, urmărirea ca atașat. Într-adevăr, a durat ceva timp pentru depozitul german pentru a furniza urmărirea.

Clientul a spus că este ca pmk, nu bmk. Credem că fie livrarea de la depozitul german a fost greșită, fie metodele de gătit au fost greșite.

Clientul este o persoană rezonabilă cu un temperament bun. Încă îmi amintesc că am avut o comunicare fericită și fără probleme. Înțelegem în totalitate sentimentul clientului. Și ne pare foarte rău pentru toate problemele. O soluție a fost oferită atunci când a apărut problema. Poate că nu a îndeplinit așteptările clientului. Ne-am dori foarte mult să rezolvăm problemele. Puteți să ne comunicați soluția dvs., mulțumesc!
 

Attachments

  • Ty3BqpYiZR.png
    Ty3BqpYiZR.png
    87.3 KB · Views: 73

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
În conformitate cu cuvintele sale, totul este corect. Sinteza este extrem de simplă.
 

baspk

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Corect, din partea dvs. a fost furnizată o soluție. Dar este mai ieftin pentru mine să comand un nou lot decât să cer 500 de dolari pentru transportul peste graniță, apoi să vă trimit restul reactivului și să plătesc din nou 1 100 de dolari pentru un nou lot experimental. V-am plătit integral comanda, mă așteptam să o primesc, în momentul în care am primit cine știe ce, dar în același timp vreți să plătesc pentru următorul test. Această soluție nu funcționează pentru mine, vă mulțumesc.
Am discutat acest lucru atât în telegramă cât și în PM pe forum.

P.S. Nici acum nu o să mai stau cu voi pentru livrare, aveam nevoie urgentă, așa că am comandat de la voi, așteptând să îl primesc în 3 zile. Aveți destule probleme și clienți de-ai voștri, îmi spuneau imediat că 2 săptămâni și mă uitam mai departe și nu vă mai deranjam. În 2 săptămâni, coletele deja ajungeau din China, și nu "în stoc în Europa".
 
  • If you charge someone with scam, you must provide proofs!
    Unsubstantiated accusations will not pass moderation! Inconclusive evidences also will not be accepted.

Top