Substanțe ceroase la extragerea bazei libere PSE (cu imagini)

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua din nou prieteni. Am încercat să extrag baza liberă PSE folosind "Tehnica de extracție universală: Direct la metoda Bee". Voi scrie în detaliu aici cu imagini. La final obțin o substanță ceroasă. Mulțumesc anticipat celor care au informații pe această temă.

În primul rând, să începem cu conținutul pastilelor.

- ibuprofen
- clorhidrat de pseudoefedrină
- acid ascorbic (vitamina C)
- hidrogenofosfat de calciu anhidru
- Croscarmeloză sodică
- Povidonă (k-30)
- Vorbire
- Celuloză microcristalină (tip 101)
- Dioxid de siliciu-siloid 244
- Ulei de ricin hidrogenat
- Hidroxipropilmetilceluloză E-15
- Alcool polivinilic
- Dioxid de titan
- Lac de aluminiu galben de chinolină
- lecitină
- Gumă xantan
- Lac de aluminiu galben apus de soare

Mai întâi, am făcut o scădere urmând întocmai instrucțiunile. Imaginile după sustragere sunt după cum urmează.

HK8yWu96gT

8rjZeBTbHu

ZU49swJecj

Apoi, gândindu-mă că trecuse prea mult timp de când încercasem această tehnică, am încercat-o din nou, modificând-o puțin după gustul meu.

Lucrurile pe care le-am schimbat pentru mine sunt folosirea mai puțină acetonă, mai puțin amidon de porumb și fierberea cu eter de petrol înainte de a o lăsa să se usuce prea mult.

BLZ47601rT

G17Rb203WG

BfCVXPFc3z


Acum vreau să trec la întrebările mele.
1 - Ce este mai exact substanța ceroasă din primele imagini?
2- Dacă substanța ceroasă este corectă, am trecut apoi gaz HCl Toluen în ea, dar nu am văzut nicio bucată de cristal căzând sau formându-se. Am trecut prea puțin gaz HCl sau trebuie să trec mai mult?
3- Cât timp durează cristalizarea bazei libere? Se cristalizează imediat sau trebuie să aștept 12 ore etc.?
4- Baza liberă poate fi utilizată în reacția RP/I2 sau trebuie să o convertesc în sare HCL?
5- Pentru moment, am pastilele al căror conținut l-am notat. Aș dori să mulțumesc anticipat prietenilor experimentați și cunoscători dacă își împărtășesc experiențele cu privire la modul în care le pot elimina.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Bună ziua -
Nu sunt sigur ce este substanța ceroasă, presupunând că sunt reziduuri ale pastilelor de liant/blocanți
Dacă gazați și sunteți sigur că există ceva care va precipita, continuați să gazați până când nu se mai formează niciun precipitat în urma evoluției gazului prin combustibil.
Nu știu despre cristalizarea bazei libere.
Baza liberă poate fi utilizată într-o reacție birch (metoda shake and bake - amoniac și litiu). Pentru RP/I2 trebuie să fie sub formă de sare acidă. HCl, sulfat, fosfat etc.
Pe acest site există o mulțime de informații despre curățarea pastilelor, eu am adăugat câteva din experiența mea. O extracție cu mentanol sau IPA este, de obicei, tot ceea ce este necesar pentru a izola EP/PSE de pastile și de restul de gak. În funcție de cantitatea de EP/PSE, aș folosi mai mult și alte metode care vor lăsa un produs mai bun. În ceea ce privește o cutie rapidă sau două de sudo, o extracție cu alcool este de obicei suficientă pentru o reducere.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua maestre, dacă ați (ați) încercat metoda shake and cook și ați avut succes, mă puteți ajuta cu asta? Nu am încercat-o niciodată și vreau să învăț de la cineva care a reușit înainte. (Persoanele care nu au încercat-o niciodată înainte copiază și lipesc formularele) Există poluare informațională. Vă mulțumim.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Nu sunt sigur dacă există ceva care să precipite. Așa că nu știu prea multe despre cât de mult ar trebui să-l gazez. Din ceea ce am cercetat, se spune că ar trebui să-l gazez la Ph4-5. Baza liberă cristalizează sau are un aspect ceros? Atașez o fotografie a unei versiuni uscate a bazei libere pe care am făcut-o în această după-amiază.

6LXKN14Bcp



Metanolul este un produs chimic pe care cu greu îl pot găsi, dar IPA sau etanolul este un alcool mult mai accesibil pentru mine. Ați spus că există metode mai ușoare pe forum. M-am uitat prin aproape toate subiectele de pe forum și nu am putut înțelege exact despre ce vorbeați.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Da, nu știu nimic despre metodele "mai ușoare". Am spus că există mult mai multe informații despre curățarea pastilelor peste tot pe acest site. %91 IPA pe care îl puteți distila sau cel puțin usca cu săruri epsom ar trebui să funcționeze bine, deși dacă ați putea distila, metanolul nu ar fi greu de găsit. Oricare ar fi alcoolul, acesta nu poate conține apă, altfel veți activa lucrurile de care încercați să scăpați. Nu știu dacă se leagă de amină sau cum funcționează, dar cumva produsul final de obicei nu are rezultate bune.

Problema cu gazarea cu HCl este că nu se poate exagera. Când se termină precipitarea sării, atunci s-a terminat, deoarece nu mai există produs care să precipite. Deci, practic, gazați până când nu mai produce zăpadă.
Pentru a fi mai clar, gazați metamfetamina (sau efedrina/pseudo) în soluție de hidrocarburi sau, cu alte cuvinte, uleiul pe bază de metamfetamină sau efedră este amestecat în solventul dumneavoastră - naftă, eter, toluen etc.
Atunci când introduceți gaz HCl, precipitați uleiul de bază într-o sare acidă atunci când acesta devine acid și saturat. Sarea acidă nu se dizolvă în combustibil, așa că trebuie să filtrați. Ar trebui să spălați cu acetonă rece și uscată pentru a vă asigura că impuritățile sunt eliminate - această etapă este mai importantă pentru metamfetamina post-reacție decât pentru efedrina din pastile. Nu strică cu adevărat dacă alegeți să curățați pastilele, atâta timp cât o faceți corect și nu pierdeți niciun produs (sau unul semnificativ). După clătirea cu acetonă, puteți recristaliza pentru a face să arate ca gheața sau puteți să o lăsați să se usuce și să o utilizați ca atare.

În imaginea dvs., presupun că este vorba de efedrină precipitată/pseudo ? Freebase nu se cristalizează, era freebase - ați gazat-o și ați transformat-o în sare HCl. -- Presupunând că asta este ceea ce ai făcut.
Dacă este cazul, atunci când se usucă, ar trebui să puteți trece la reducere. Altfel, nu știu. Nu știu dacă le-ați curățat corect, cum ați făcut-o, dacă ați îndepărtat ibuprofenul .. sau ce?
Nu știu cum să vă testați EP/PSE pentru a vă asigura că știți dacă este bine să reacționați ...
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
- Am 99% IPA. Și, de asemenea, etanol. Pentru orice eventualitate, dacă deshidratăm etanolul cu sulfat de sodiu și apoi înmuiem pastilele în etanol în loc de metanol, vom obține același efect?

Metoda din care am dedus acest lucru este "Tehnica de extracție universală: Straight to Bee" găsită pe erowid.

- Data viitoare voi măsura pH-ul pentru gazare și cristalele încep să se formeze imediat după gazare sau încep să iasă încet după o perioadă de gazare?

- Acestea sunt imaginile finale ale bazei libere, are o formă ușor ceroasă. Și 300mg din această substanță au ieșit din aproximativ 900mg. Putem presupune cu deplină certitudine că aceasta este baza liberă?

KRjOtZyo46

VFybDSnEwR
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Eu aș deshidrata și aș folosi IPA, dar toate sunt mai mult sau mai puțin interșanjabile pentru extragerea pastilelor.
"Direct la Bee" sau direct la bază se referă la primul (?) pas - atunci când adăugați soluția de NaOH la pastile, amina (aminele) iese (ies) sub formă de ulei (gândiți-vă la cocaină în crack).
Ideea este că lăsați în urmă tot ceea ce nu puteți extrage cu o extracție de hidrocarburi (naftă, eter, toluen etc.) Apoi, când gazați, lăsați în urmă tot ceea ce nu precipită.

Măsurarea pH-ului pentru gazare este în general inutilă, cu excepția cazului în care instrucțiunile o cer. La gazare, nu începe să precipite imediat, ci după un minut sau două va arăta ca niște pufuleți de fum care ies din tubul de gazare - bulgăre de zăpadă. Sunt destul de sigur că nu se poate exagera, așa că atunci când nu mai vedeți precipitații căzând, ați terminat.

Dacă acest lucru este ceea ce a ieșit după ce ați gazat, atunci nu este freebase. Este sare de clorhidrat - freebase este forma de ulei. Dacă aceasta este sarea dumneavoastră, nu arată așa cum ar trebui să arate pseudo HCl, se pare că există probabil mult ibuprofen. Dizolvați totul în apă rece și aruncați-l în congelator, extracția de apă rece pentru a separa pseudo și ibuprofen. 30 de minute în congelator și pseudo se va dizolva în apă și tot ibuprofenul se va aduna la fund ca solide. Acum îl puteți filtra, clăti și evapora și ar trebui să rămâneți cu pseudo HCl cristalin de unul singur.

Toată această treabă de trecere direct la bază este potențial o etapă suplimentară și inutilă în tot acest proces. Cu aceste pastile, în viitor, cred că puteți extrage doar cu câteva trageri de IPA anhidră, filtrați și evaporați. Veți rămâne cu pseudo și ibuprofen. Urmați extracția IPA cu o simplă extracție cu apă rece pe ceea ce rămâne după evaporarea IPA, așa cum este descris mai sus, pentru a separa pseudo și ibu. Lăsați să se usuce, colectați pseudo și ar trebui să fiți gata de plecare...
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
- În următoarea mea încercare, voi usca IPA sau etanolul pe care îl am cu sulfat de sodiu. Din câte am înțeles, voi lăsa pastilele sub formă de pudră în acesta timp de câteva ore cu IPA anhidru. Apoi, după evaporarea IPA, voi adăuga toluen și îl voi gazeifica. (Voi face basificarea ca o etapă intermediară?)

- Înțeleg perfect procesul de gazare și precipitare. Dacă extracția este corectă și PSE baza liberă este în toluen, fără a verifica pH-ul, sarea de clorhidrat PSE va începe să se formeze și să precipite în câteva minute după gazare.

- Ceea ce vedeți în aceste fotografii este ceea ce am extras din procedura de extracție a bazei libere, fără nici o gazare. Este o substanță ceroasă, uleioasă. Din ceea ce ați descris, cred că aceasta este baza liberă PSE. După ce voi aduna toate bazele libere, voi adăuga toluen și apoi voi gazeifica.

- Un lucru pe care nu îl înțeleg este extracția cu apă rece. PSE se dizolvă în apă la temperatură normală și nu în apă rece? Ideea din spatele acesteia este temperatura de dizolvare? De fapt, baza liberă din această fotografie nu este sarea clorhidrat. Ați spus că PSE HCL se va dizolva în apă. Ibuprofenul rămas se va depune la fund ca solid. Când adaug apă la această bază liberă, baza liberă nu se va dizolva în apă. Dacă există ibuprofen, cum îl voi separa unul de celălalt prin extracție?

- Obiectivul meu principal este să formez direct sarea clorhidrat. Deoarece sarea de clorhidrat nu s-a format cu câteva metode pe care le-am încercat, scopul meu este să extrag mai întâi forma de bază liberă și apoi să o gazez în toluen pentru a forma sarea.

- După câteva injecții cu IPA anhidru, sarea de clorhidrat se va dizolva în apă și, dacă rămâne, ibuprofenul va rămâne ca un solid pe fund. Atunci când filtrez acest lucru și evapor apa, se formează sarea clorhidrat la fund sau se evaporă odată cu apa. Deoarece în aproape toate procedurile care încearcă să extragă sarea clorhidrat, există informații și avertismente cu privire la utilizarea apei. Când adaug toluen la PSE care trece în faza apoasă, PSE trece toluenul? Dacă toluenul este gazeificat ulterior sau lăsat să se evapore, voi avea succes?

- Vă mulțumesc din nou pentru comentariile dvs., informații și experiențe foarte valoroase.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ar trebui să reduceți pH-ul la 3 cu apa distilată pe care o utilizați ca solvent, apoi l-am crescut la p13 cu soluție Naoh și am adăugat dmc și l-am separat. dmc este din nou ph5-6, apoi am uscat apa din el și l-am evaporat (se spune că toulena este mai eficientă în loc de dmc, dar nu am încercat încă) Am încercat cu dcm și a avut succes
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
O nouă metodă a fost încercată zilele trecute. O cutie de pastile a fost transformată în pulbere. Și s-a adăugat de două ori mai mult etanol. S-a lăsat să se odihnească timp de 12 ore și s-a filtrat. În interior s-a format o structură asemănătoare unui cristal, dar când aceasta a fost verificată cu un băț de sticlă, a început să se disperseze în etanol ca o pulbere. Dar pisica a observat ceva. A văzut cristale care începeau să se formeze pe părțile laterale ale recipientului de sticlă unde se afla solventul. Ea a luat o cantitate de cristale de mărimea unui deget, le-a pus în gură și le-a gustat. Gustul era foarte amar. Amăreala nu i-a părăsit limba pentru o vreme. Cred că pisica crede că este pe drumul cel bun de data asta. Acum se gândește să le pună într-un recipient mare de pirex sau ceva asemănător și să le evapore încet. Cred că atunci când etanolul rămâne sub formă de lichid în vrac, nu se cristalizează.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Da, am făcut câteva cercetări după ce ați menționat acest lucru. Un test simplu pentru a determina prezența efedrinei, pseudoefedrinei etc. folosind acid acetic, sulfat de cupru (II) și hidroxid de sodiu. Mi-a plăcut foarte mult. Un test sau o reacție simplă care este utilizată pentru a determina prezența efedrinei sau a derivaților săi într-un mod foarte rapid și simplu. Nu voi putea să-l încerc chiar acum pentru că nu am sulfat de cupru (II). Dar se crede că materialul cristalin care s-a acumulat și s-a modificat pe marginile sticlei este pseudoefedrină, deoarece atunci când s-a turnat acetonă anhidră, cristalele au început să se limpezească și mai mult. De asemenea, aceasta nu se dizolvă în acetonă.
 
Top