• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

News Bine ați venit la secțiunea USA 🇺🇸 a forumului! Aș avea nevoie de ajutorul tău!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Pe măsură ce mă pregătesc să preiau cârma acestui colț al forumului. Vreau să întocmesc niște liste și să adun niște informații despre starea pieței medicamentelor aici, în Statele Unite. Sunt interesat de istorie, logistică, etichetă, etică, vreau să știu totul despre asta. Importul exportul. Dacă aveți o poveste de spus despre o experiență pe care ați avut-o în legătură cu piața online a drogurilor, acest subiect este prilejul dvs. de a o divulga. Dacă preferați să rămâneți anonim, îmi puteți trimite un mesaj și îl voi adăuga. Dacă doriți să împărtășiți informații pe tema pieței online a drogurilor din SUA, vociferări, recenzii, lamentații, haideți să vorbim despre asta!
Lumea se schimbă, iar americanii trebuie, de asemenea, să se adapteze la noile provocări dacă sperăm să rămânem relevanți în viitor.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună, vreau doar să-mi exprim părerea. Utilizarea forumului BB se presupune a fi anonimă. Nu solicităm date despre personalitatea dvs., nu stocăm date (mesajele sunt șterse automat în 90 de zile), nici măcar nu vă solicităm e-mailul.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Alles klar, herr komissar? :cool:
Am tendința de a nu divulga prea multe informații până când nu mi se solicită în modul potrivit, apoi s-ar putea să nu mai fiu în stare să tac, în funcție de starea mea de spirit. Un chestionar ar putea ajuta la obținerea răspunsurilor pe care le căutați de la persoane ca mine. Anunțați-mă dacă vă pot fi de folos. o7
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
De asemenea, ceva de adăugat este în ce regiune din Statele Unite are loc povestea ta. Evident, nu adresa dvs. de domiciliu, dar am călătorit mult și am trăit de-a lungul unei părți destul de mari a acestei țări și există unele diferențe MAJORE în modul în care LE face treaba lor și / sau modul în care acestea tratează diferite substanțe în comparație cu altul! Sau chiar societatea în general opinii sau sentimente cu privire la cultura drogurilor. De exemplu, Pacific Northwest este destul de relaxat în comparație cu Wyoming sau Chicago.
Nu știu, doar o idee.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Întrebarea pe care toată lumea vrea cu adevărat să o știe este... Unde este suzy !?
 

Johnny Rock's Juke Joint

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
0
Suzy? Știu destule despre "Tina", "Molly" și chiar "Paris Hilton"/"Lindsey Lohan", dar este prima dată când aud pe cineva întrebând unde se află "Suzy"! Spune-mi mai multe, ce fel de fată este ea? Lidf înapoi, sau viața de partid?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ei bine, am putea spune că Suzy și Tina sunt înrudite. În mod ideal, am dori să o reducem pe Suzy în Tina. Suzy pe cont propriu este reglementat în SUA ca decongestionant nazal. Totuși, îmi iubesc tina. Sunt în nord-est, așa că e mai greu de găsit aici.
Și apropo, .... "I got that Archie Bunker" 🤣
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Am început să mă interesez de produsele chimice de cercetare în 2013 și cea mai mare schimbare pe care am văzut-o pe piață a fost interzicerea celor mai populare chimicale din fiecare clasă, ceea ce a dus la o neclaritate a liniei dintre: articolele ilegale doar pe DNM-uri și mulți vânzători de pe rețeaua clară care au un amestec din cele 2. Interdicțiile în masă din întreaga lume și creșterea nebunească a controlului pentru orice pachete din UE (în special din Țările de Jos) destinate statelor au șters cu adevărat această piață. Este păcat, deoarece posibilitățile erau aparent nelimitate și varietatea disponibilă pentru majoritatea consumatorilor avea ceva pentru toată lumea.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Substanțele sunt interzise în Statele Unite în funcție de clasa chimică sau de acțiunea farmacologică? Există o diferență în ceea ce privește răspunderea penală pentru substanțele clasice și analogii acestora?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Există o lege privind analogii la nivel federal, iar statele variază, dar multe dintre ele au și un addendum analogic. Nu există nicio diferență la nivel federal în ceea ce privește analogii, dar, în mod interesant, numai medicamentele din programele 1 și 2 nu intră sub jurisdicția legii analogice (din câte îmi amintesc), deci medicamentele fără utilizare medicală și cu un potențial ridicat de abuz și medicamentele care sunt prescrise cu un potențial ridicat de abuz. Cocaina este o reprezentare perfectă a programului 2, nu este niciodată prescrisă și foarte rar utilizată într-un cadru chirurgical, dar este totuși o infracțiune mai mică decât LSD. Marijuana obișnuia să reprezinte programul 1, cel mai periculos dintre droguri! Iată care este legea de bază

A) Cu excepția dispozițiilor de la litera (C), termenul analoagă de substanță controlată înseamnă o substanță -
  • (i) a cărei structură chimică este substanțial similară cu structura chimică a unei substanțe controlate din lista I sau II;
  • (ii) care are un efect stimulant, depresiv sau halucinogen asupra sistemului nervos central care este substanțial similar sau mai mare decât efectul stimulant, depresiv sau halucinogen asupra sistemului nervos central al unei substanțe reglementate din tabelul I sau II; sau
  • (iii) în ceea ce privește o anumită persoană, pe care persoana respectivă o prezintă sau intenționează să o prezinte ca având un efect stimulant, depresiv sau halucinogen asupra sistemului nervos central care este substanțial similar sau mai mare decât efectul stimulant, depresiv sau halucinogen asupra sistemului nervos central al unei substanțe controlate din lista I sau II.
Așa cum a fost scris, s-a stabilit că AET NU este un analog al DMT sau DET deoarece este o amină primară, dar în unele state 1,4 butadiol ESTE un analog al BHT, dar în alte state nu este.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Aveam de gând să postez asta într-un alt fir, dar pare să se potrivească aici OK... poate că merită ceva sau ajută la elaborare. Am lăsat un mic after thought la sfârșit.

În funcție de definiția exactă a "actului analog" ... este adevărat - că numai substanțele din lista I și II intră sub incidența acestei legislații?
Sau înseamnă, mai degrabă, că orice analog, indiferent de părinte, devine fie I, fie II. De exemplu, analogii ketaminei ar trebui să fie urmăriți penal la fel ca și ketamina, ca program III, ați crede. Cu toate acestea, văd că metoxetamina figurează în lista I începând cu 6/6/22. Ghidul fiind: potențial ridicat de abuz și dependență, nicio utilizare medicală acceptată. Este interesant să văd toate anunțurile de "terapie asistată de ketamină" atunci când caut. Nu mi-am dat seama că era un lucru atât de popular (și acceptat). Cu toate acestea, analogul a sărit un pas și nu poate fi utilizat în scopuri terapeutice. Îmi place cum cea mai mare parte a familiei benzo este, de asemenea, program IV. "Potențial scăzut de dependență" ...Da, bine spus...

Mi-ar plăcea să cred că NU este adevărat. Totuși, toate semnele par să indice că da. Cred că există un pic de spațiu de manevră în ceea ce privește totul în general, la urma urmei, am făcut mai mult de 2 ani de închisoare pentru că am vândut un fel de catinonă sau analog mda unui narcotic în urmă cu aproximativ 10 ani. Din fericire, indiferent cu ce am fost prins, "etilona" este o substanță din programul I. Rețineți, totuși, că acest lucru este la nivel federal. Aici este zona gri. Am fost acuzat la nivel de stat, unde am pledat pentru trafic cu o "substanță de clasă C". Ceea ce a făcut să fie considerat "trafic" a fost cantitatea implicată. Nu reușesc să găsesc liniile directoare, dar cred că în statul meu trebuie să fie peste 20 de grame sau ceva de genul ăsta, pentru a fi considerat trafic de clasă C.

https://www.justcriminallaw.com/drug-charges/2018/05/23/differences-state-federal-drug-crimes/
Nu este statul meu, dar explică puțin aici. Este un lucru bun că nu m-am încurcat cu federalii, deoarece etilona mea ar fi putut fi la fel de bine fentanil pentru ei.
Ca și programul meu, aș fi avut de-a face cu o situație complet diferită dacă ar fi fost cazul.

Totuși, cred că acest lucru ar trebui să dea de gândit majorității dintre noi, cel puțin în SUA. Dacă ești prins că te joci cu corespondența, ghici ce? O pedeapsă federală. Făcând lucruri peste granițele statului? Pedeapsă federală. Unii dintre noi, în funcție de ceea ce fac, ar putea dori să își reconsidere acțiunile și să reevalueze planul de joc. Acesta este motivul pentru care stealth și opsec sunt atât de importante. Dacă totul decurge așa cum trebuie, un pachet ar putea ajunge să te coste restul libertății tale din această viață. Sau chiar ceva la fel de stupid cum ar fi să ratezi ieșirea de pe autostradă și să ajungi din greșeală peste granițele de stat. Să spunem că locuiți în zona tri-statală (NY/NJ/CT), de exemplu (oricum, este foarte ușor să ajungi în alt stat fără să încerci în acea zonă...). Te duceai să lași un colet și un puști a intrat în tine, ce se întâmplă acum? Ai avut două lire sterline de un produs chimic de cercetare în portbagaj și a fost încheiat din spate, drept trântit!, și acum produsul... se pare ca sarea gemă, sau meth, este peste tot, pe stradă, în portbagaj, etc. Martori peste tot, nu pot fugi, nu pot ascunde nimic, nu pot face nimic. Ceea ce ar fi putut fi o pedeapsă de maxim 3 ani la nivel de stat, s-a transformat acum în 15 ani minim obligatoriu la nivel federal, unde se numără pedepsele în luni. 15 ani... sau 180 de luni... Aceasta este, desigur, o situație ipotetică, dar acest tip de rahat se întâmplă mai des decât ne imaginăm. Nu uitați, trebuie să avem dreptate de fiecare dată. "Omul" trebuie să aibă dreptate doar pe jumătate și să fie puțin norocos, sau murdar și manipulator, doar o dată.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Subiectul legalității substanțelor necesită o discuție separată obligatorie. În ciuda faptului că au existat foarte puține astfel de substanțe în ultima vreme, ele încă există. De exemplu, canabinoizii sintetici pot avea infinit de multe opțiuni, precum și opiaceele și disociativele. Aceasta este o chestiune care ține de biologia noastră, iar majoritatea substanțelor nu au fost încă descoperite. J.W. Huffman a arătat lumii că pot exista noi clase de substanțe. Să trecem la un subiect separat.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Bună Frit, sunt aici să învăț, să particip și să ajut în orice fel pot. Nu ezita niciodată să mă contactezi sau să mă însărcinezi cu ceva care să facă din micul nostru colț din SUA al acestui site fabulos ceva foarte special.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Vă voi trimite mai târziu un PM cu privire la zona mea și la unele aspecte de interes posibil, inclusiv, dar fără a se limita la o mare oportunitate potențială pentru picături moarte, depozitare, curățare, printre altele, deoarece locația este plină de oportunități pentru lucrurile potrivite în locurile potrivite pentru oamenii potriviți și aș spune că aproximativ 99%, dacă nu 100% din acestea ar putea fi examinate și eventual încorporate în rețelele preexistente, ceea ce ar putea reduce anumite riscuri și ar putea deschide posibile oportunități de afaceri în domenii care sunt considerate de obicei nesemnificative, fără a fi nevoie să dezvăluiți informații personale care ar putea compromite anonimatul cuiva.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Există cel puțin un dealer pe aici care conduce o rețea. Comanzi de la el și, în funcție de ceea ce ai cumpărat, pachetul tău ajunge din mai multe state diferite și presupun că de la persoane diferite. Făcând așa, el este firewall-ul. Dealerii nici măcar nu fac un anunț și probabil nici nu au un cont. Tipul ia comanda, transmite detaliile și colectează banii. Este posibil să nu aibă droguri în posesie și (presupun) să fi luat o notă de la FBI și să transmită detaliile în chat-ul unui joc online sau într-un google doc partajat care este editat constant, dar niciodată publicat
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
5324P9Egka
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Date interesante de avut, deși acestea sunt vechi de un an.
 
Top