Ce spuneți despre MethylAmine...

Ditonator228

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor, revenind la faptul că o soluție de mm 40% este interzisă în multe, este posibil să se utilizeze o soluție de mm 37% cu o sinteză de MMM, care se va schimba în procesul de sinteză, este necesar să se mărească cantitatea de unii alți reactivi sau să se adauge altele noi? ?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Oricum, cine are nevoie de metilamină?

Sinteza MDMA prin aminare reductivă a MDP2P
Folosind amalgam de aluminiu și nitrometan


Cine are nevoie de metilamină oricum?

Următoarea procedură se poate dovedi a fi unul dintre cele mai mari progrese în domeniul chimiei MDMA de la perfecționarea și difuzarea procedurii de oxidare Wacker pentru producerea MDP2P. Această reacție se bazează pe un procedeu publicat care, cumva, a scăpat până acum descoperirii de către chimia subterană. Metilamina nu mai este un obstacol în calea metodei de alchilare reductivă a amalgamului de aluminiu pentru producerea MDMA, deoarece această procedură produce acest material imposibil de obținut și capricios de fabricat, in situ, în timpul alchilării reductive a MDP2P în MDMA din nitrometan foarte comun. Nitrometanul, atunci când este supus celei mai simple reduceri, formează metilamină, deci de ce să nu se producă metilamină în același timp în care se produce MDMA, în loc să se treacă prin dificultatea de a o produce separat?

Nitrometanul este un material foarte comun. Trebuie doar să mergeți la pista de curse locală și să luați un galon sau doi pentru dopajul carburantului mașinii dvs. de înaltă performanță. De asemenea, este disponibil în stare pură de până la 40% în carburanții pentru modele RC. Pur și simplu distilați fracționat nitrometanul (bp 101°C) din amestecul de combustibil al modelului și sunteți gata de plecare. Dacă metanolul este prezent în formula combustibilului, o parte se va distila azeotropic împreună cu nitrometanul, scăzându-i ușor punctul de fierbere, dar acest lucru nu reprezintă o problemă.

Deci, cum funcționează toată chestia asta? Este la fel de simplu cum pare. O soluție alcoolică de nitrometan și MDP2P este picurată într-o masă de aluminiu amalgamat scufundat în alcool, reducând mai întâi nitrometanul la metilamină, permițând formarea bazei Schiff din amină și cetonă, care este redusă ulterior la MDMA dorită.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Cu toate acestea, dacă doar 37% din metilamină. Puteți fie să o distilați, fie să produceți gaz metilamină din ea. Ați putea adăuga ceva solubil în apă sau în solventul în care se află și nu metilamină. ( Presupun că este vorba de apă) .

De asemenea, ați putea ajusta cantitatea molară de metilamină pentru a fi ușor excedentară pentru cei 3% lipsă. Nu, nu voi calcula pentru dvs.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da, pur și simplu 500 ml÷37 ×40=540. Schimbați 500 la cantitatea pe care o utilizați. Este deja 60 % apă, deci 63 % apă nu va conta
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Mulțumesc Frit.

Din păcate, cele mai mari puncte slabe ale mele sunt de obicei vizualizarea nomenclaturii, am nevoie de ea desenată pentru a înțelege. și calculele mol. Aș putea face mol, dar nu vreau să o dau în bară, a trecut atât de mult timp, încât nu vreau să-mi verific matematica.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Stoichiometria poate fi extrem de complicată, dar acest lucru este la fel de ușor cum am spus. Luați cantitatea de 40% din rețetă, înmulțiți-o cu 0,4, apoi împărțiți-o la 0,37 100ml ×40=4000 ÷37=108,1. O rețetă care necesită 100 ml de 40% utilizează 108,1 ml de 37% pentru aceeași cantitate de molecule
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Da, nu, am înțeles asta. Că aș putea calcula cu ușurință, dar am cam uitat cum să calculeze stoichiometrie, deoarece, a fost ca liceu și acest lucru este mai mult învăța hobby după liceu și nu vreau să fac nimic ilegal, dar eu știu cum să găsească rahaturi exotice, cum ar fi safrol sau nitroetan care a fost testat RMN, este în jurul și pentru oricine întreabă, nu . Sunt sigur că dacă aș lua un pic am putea învăța din nou, dar îmi amintesc că trebuie să obțineți greutatea mol a substanței parțiale, dacă îmi amintesc corect? Dar da, cred că ai dreptate, în acest caz nu prea contează.

Cu toate acestea, chiar trebuia să spun că oamenii trebuie să uite să învețe cum sunt "rețetele" și cum se leagă toate împreună. Vreau să spun PROPS pentru el a întrebat dacă este necesar să se mărească cantitatea de unii alți reactivi sau pentru a adăuga altele noi? Dar a uitat să întrebe dacă va fi afectat timpul, temperatura, viteza de amestecare etc. Desigur, această ultimă parte este pentru ca el să poată formula mai bine o întrebare data viitoare.


Cu toate acestea, există unele persoane educate pe aici tu și cu mine inclus( Cu toate acestea, eu nu știu rahat, eu sunt recunoscut toate autodidact prin Total sinteza 2 și stup și am vorbit cu oameni cu diplome de masterat care predau colegiu care du-te știi mai bine decât 3/4 clasa predau și eu nu știu rahat așa că nu te simți prost . De asemenea, nu am vrut să îl dau pentru că ei chiar trebuie să "învețe elementele de bază", deoarece rețeta pe care o urmează ar putea fi incorectă și ar trebui să verifice independent dacă stoichiometria este corectă.

Altfel, celălalt nume de utilizator al meu este ABE LINCOLN REAL pe wetdreams, am fost fost președinte al Statelor Unite înainte de a fi împușcat. În comă, cu puțin timp înainte de moartea mea, Hitler a transmis această rețetă de metamfetamină din viitor. 1 galon de P2P a fost adăugat la 1 galon de metilamină XD
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Caut wetdreams2.ws și wetdreams.ws de literalmente ani de zile. Am postat e ei despre asta. Aveți un link? Nu sunt chimist, doar un dobitoc care are mai multă încredere decât educație. Am citit fiecare post de pe hive. Fiecare. Unul. Am citit fiecare intrare de pe arhiva de rodiu . Am citit multe din vespiary, drugs.org hyperlab. Nimeni nu m-a învățat vreodată nimic în mod direct. Aproape că m-am sinucis de 5 ori 😄
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Numele de utilizator a fost o glumă XD

dar da, și eu am citit tot la fel XD
 
Top