Ce cauzează metamfetamina ceroasă?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Am realizat separarea izomerilor! Am reușit să cristalizez în apă înainte și am obținut cristale frumoase!
Am folosit aceeași metodă, dar de data aceasta am obținut un produs ciudat! Nu știu ce am făcut greșit?
Puteți să-mi spuneți ce ar trebui să fac pentru a cristaliza normal?
Ar trebui să re-extrag metamfetamina FB și să o fac din nou? Sau să o cristalizez în alți solvenți?
Vă mulțumesc foarte mult!!!
 

Attachments

  • WdQBbcEG8z.jpg
    WdQBbcEG8z.jpg
    2.6 MB · Views: 42
  • HCEyFvqNxt.jpg
    HCEyFvqNxt.jpg
    2.6 MB · Views: 23
  • 8nKmM4uc3p.jpg
    8nKmM4uc3p.jpg
    2.2 MB · Views: 31

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Nu știu ce cale de separare ați folosit, dar probabil nu acetona.
ați încercat acest lucru? pregătiți balonul, transformați metamfetamina în pulbere cât mai fină posibil și aruncați-o în acetonă anhidră în balon. folosiți aproximativ 5 ml de acetonă pentru 1 gram. folosiți baia de apă la peste 50, dar sub 55 c, și încălziți balonul în timp ce îl agitați.
se răcește până la temperatura de refrigerescență (rt), apoi se transferă într-un frigider timp de câteva ore, apoi la frigider timp de 12-24 de ore
verificați rezultatul.

dacă nu funcționează, se repetă toți pașii, dar se adaugă puțină apă, în funcție de puritate 5-10% din greutatea metanului.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Bună ziua domnule, am folosit calea acidului L-tartaric pentru a separa izomerii!
Nu am încercat cristalizarea în acetonă, sunt începător și am făcut doar recristalizare în apă în loturi mici.
Am obținut cu succes cristale foarte frumoase la testare.
Acum metamfetamina și apa sunt amestecate împreună, ar trebui să folosesc hidroxid de sodiu pentru a extrage uleiul de metamfetamină, să folosesc clorură de hidrogen gazos pentru a obține clorhidrat și apoi să recristalizez în acetonă?
Sau ar trebui să folosesc direct această metamfetamină ceroasă?
 
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
puteți descrie pas cu pas ce ați făcut cu ce reactivi și solvenți de la început (când ați adăugat acid L-tartaric) până la sfârșit (când ați obținut cristale uleioase)?

Poate că încerc să răspund la ceva.

dacă s-a folosit L-tartaric, nu țineți cont de mesajul meu despre acetonă: problema dvs. este mai complicată.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Îmi pare rău, domnule!
Am dizolvat acidul L+ tartric în apă, apoi am adăugat ulei de metamfetamină, am agitat până la obținerea solidului, apoi am filtrat în vid amestecul de acid tartric și metamfetamină după ce l-am lăsat timp de 24 de ore.
Partea lichidă obținută a fost adăugată cu soluție de hidroxid de sodiu pentru a extrage D-metamfetamina.
Se precipită apoi clorhidratul de metamfetamină folosind clorură de hidrogen gazoasă.
Se dizolvă clorhidratul de metamfetamină în apă distilată 1:1, se încălzește la 108 grade și se așteaptă cristalizarea!
Testul anterior a fost normal,
dar de data asta am obținut acest cristal ceros.
Am căutat toate informațiile pe forum, iar unii oameni au spus că este din cauză că metamfetamina este racemică.
Există, de asemenea, oameni care spun valoarea pH-ului, am măsurat valoarea pH-ului, aproximativ 5.
O altă întrebare este că, atunci când măsurați valoarea pH-ului, picurați lichidul pe hârtia de testare, iar lichidul va avea 3 culori diferite după difuzie. Culoarea cea mai exterioară este de aproximativ 10, al doilea strat este de 5-6, iar primul strat este de 1-2.
Sunt dezorientat, nu am cunoștințe profesionale și nu înțeleg chimia.
Tocmai am dizolvat o mică porțiune de metamfetamină ceroasă și am extras ulei de metamfetamină cu hidroxid de sodiu și o fac din nou.
Pentru că simt că nimeni nu-mi va da un răspuns.
Oricum, vă mulțumesc
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
a fost ulei de metamfetamină murdar sau distilat? ar putea fi un coloid în interior. izomerul opus poate fi, de asemenea, prins.

înainte de a transforma restul lucrurilor în bază, faceți următoarele:

Pregătiți balonul, transformați metamfetamina în pulbere cât mai fină posibil și aruncați-o în acetonă (calitate 99% ok) în balon.
folosiți 5 până la 10 ml de acetonă pentru 1 gram. pregătiți baia de apă la o temperatură mai mare de 50, dar mai mică de 55 c, și încălziți balonul pe baia de apă în timp ce îl amestecați, de asemenea, adăugați încet puțină apă. controlați greutatea apei este important!!! nu adăugați mai mult de 20 gr de apă pentru 100 gr de sare.
lăsați-l să se răcească până la temperatura camerei.
treceți la frigider pentru câteva ore, apoi la congelator.

după aceea aș face extracția bazei, baza va fi destul de pură de data asta. și acidific din nou cu l-tartaric. mai bine folosiți d tartaric dacă îl puteți obține.
 
Last edited:

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Nu există distilare. Atunci când se separă izomerii, nu ar trebui să fie prea murdară după extracția acido-bazică.
Cred că poate fi o problemă de pH.
Care ar trebui să fie pH-ul corect al soluției apoase de metamfetamină?
Vă mulțumesc foarte mult!
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Pentru că mă grăbeam, am încercat să extrag baza și să ajustez valoarea pH-ului la <3 cu acid clorhidric. Încălziți la 130 de grade și turnați de 5 ori volumul de acetonă. Și spălați pulberea cu acetonă înghețată. După uscare, dizolvați-o în apă 1:1, încălziți și evaporați și răciți. Metamfetamina de pe termometru este încă același cristal ceros după răcire. Nu au precipitat cristale în paharul de laborator după răcirea completă.

Alte două părți din loturi diferite au deja cristale frumoase!

Nu am capacitatea de a judeca ce a mers prost.
Voi testa mâine metoda dumneavoastră!
Vă mulțumesc foarte mult, domnule
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
încă un detaliu

controlați greutatea apei este important!!! nu adăugați mai mult de 20 gr de apă pentru 100 gr de sare.

adică, adăugați apă în balon încet până se dizolvă tot meth-ul. DAR nu adăugați mai mult de 20 gr de apă pentru 100 gr de metamfetamină. NICIODATĂ!!! Dacă mai vedeți ceva solid pe fundul balonului în acest moment, pun pariu că nu este metamfetamină, este clorură de sodiu.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
@G.Patton

Domnule, ajutați-mă! Vă mulțumesc foarte mult
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
JtioiUF.jpg
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Cristalul meu racemic de puritate redusă pare să aibă aceeași formă ca tipul de cristal din experiment. Cât timp îi ia să se topească și să înghețe în interiorul conductei? Puteți să o comparați cu gheața D și să oferiți informații?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Se pare că există unele similitudini, iar răspunsul pe care l-am găsit pe forum se datorează tot racemizării!
Dar îmi amintesc că am făcut și eu separarea izomerilor.
Acum nu sunt în studio. Poate vă pot da un răspuns în câteva zile.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
S-a format un coloid și ați prins izomerul "rău" în el.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Aveți dreptate, astăzi am pus uleiul de metamfetamină extras în frigider pentru a-l răci, iar apoi au apărut niște substanțe plutitoare pe fundul paharului, cred că ar trebui să fie coloidul despre care ați spus.
Voi extrage uleiul conform metodei tale.
Îți pot spune rezultatele în câteva zile. Trebuie să cumpăr câteva lucruri.
Vă mulțumesc, domnule
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Aveți dreptate, astăzi am pus uleiul de metamfetamină extras în frigider pentru a-l răci, iar apoi au apărut niște substanțe plutitoare pe fundul paharului, cred că ar trebui să fie coloidul despre care ați spus.
Voi extrage uleiul conform metodei tale.
Îți pot spune rezultatele în câteva zile. Trebuie să cumpăr câteva lucruri.
Vă mulțumesc, domnule
 
Top