Din ce fumezi?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Caut să scap de aceste " bule" de sticlă, numite și arzătoare de ulei, ceapă și le-am mai văzut ca trandafiri de noutate. Locul de pe stradă le vinde și am un prieten care le suflă, dar eu trec prin aproximativ 8 pe lună. Asta înseamnă 48 de dolari:usd. Ce este ceva mai durabil? Puncte bonus dacă pot obține o rip uriașă de pe ea 💪
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
QcRxPblrYX

Îndesați la sfârșit vată de sârmă sau tigaie de oțel pentru frecat. Acestea sunt realizate din sticlă solidă groasă. Ecigs sunt bune prea dacă doriți hit-uri masive.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sunt familiarizat cu un chillum dacă nu găsesc un tub drept, fumez crack din ele. Recunosc că pui doar <100 mg la un moment dat? Îmi amintesc că am fumat metamfetamină dintr-o pipă de crack și crack dintr-o bulă de metamfetamină și ambele aveau gust de rahat. Am câteva tuburi și niște chore. O să încerc asta când o să sparg bula asta, deci probabil în 20 de minute 😅
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Când spui "bubble", te referi la unul dintre acele bonguri mici din sticlă?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OzFepqGEN5
un arzător de ulei. Oamenii de pe aici le numesc bule pentru că sufli o bulă într-un tub de sticlă pentru a o face
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
verificați acest videoclip, tipul ăsta are o vape din care fumează dmt și obține atât de mult fum dintr-o singură lovitură, încât este un breakthru dintr-o singură lovitură. Ar putea funcționa bine și pentru cioburi, probabil că ar funcționa mai bine decât un hot rail la apăsarea unui buton.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am cumpărat un controler/încălzitor PID și o instalație dab de tip nail. Funcționează destul de bine. Îl mențin setat la575f, ceea ce produce mult fum, dar nu-l arde prea repede
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Eu folosesc un bubbler care este construit mai robust, obțineți unul cu pereți mai groși și ar trebui să dureze mai mult
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Actualizarea mea este că am cumpărat o platformă de sac cu un enail Este practic un bong, dar țeava intră din lateral. Un controler PID 100 $ îl încălzește și funcționează uimitor. $150 usd. Și eu fumez iarbă din el, doar că folosesc o altă bucată de castron
 

ZACARIASKLK123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Am văzut că unii fumează pe o pipă cu apă sau pe un bong(?)

- Ar putea cineva să explice care este motivul din spatele acestui lucru?

- Apa absoarbe o parte din produsele secundare ale pirolizei?
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Pentru mine, configurația este mai ușor de utilizat și nu se strică la fel de des. Răcește vaporii înainte de a-i atinge și presupun că filtrează unele impurități.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Probabil că absoarbe o parte din produsele de piroliză și cu siguranță absoarbe unele produse. Nu sunt foarte sigur cu privire la mecanică, dar 100% dintre persoanele care au folosit instalația mea de dab spun că i-a drogat cu o singură lovitură. În general, mult mai mult decât la o singură priză de la bubble. Acești oameni sunt utilizatori zilnici (priza mea și amicii săi).
Aproximativ o dată pe săptămână arunc apa într-o farfurie Pyrex, o evapor până la uscare, o clătesc cu acetonă și o dizolv în izo fiert, o trec prin filtrul Buckner și o las să se cristalizeze și să recupereze niște cristale destul de curate.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
And pid termostat controller set between 500and 600f the more purer product can take the 600 that his usually test the gear the higher the heat it can take the more purer it is
 
Top