Ce este amfetamina roz? Etichetă de calitate sau produs poluat?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
În ultima perioadă, amfetamina roz devine populară și apare pe piețele darknet. Unele site-uri web ale piețelor sau ale magazinelor o declară drept "o nouă formulă de produs", "viteză îmbunătățită", "amfetamină de nouă generație", dar noi cunoaștem adevărul.

LHmac8psT4
JPF0lSHgiu

Pulberi roz de amfetamină

Sărurile de sulfat sau fosfat de amfetamină de calitate farmaceutică sunt pulberi absolut albe, fără nicio nuanță. Toate culorile amfetaminei sunt rezultatul adaosurilor sau poluanților. Amintiți-vă acest lucru, atunci când un vânzător nu foarte cinstit vă va cânta povești despre calitatea incredibilă a amfetaminei sale roz (sau de altă culoare). Acești poluanți sunt substanțe, care a fost făcută prin greșeli de sinteză sau reacții secundare în timpul sintezei amfetaminei. Majoritatea acestora pot fi eliminate cu ușurință prin extracție acido-bazică și spălare, dar aceste proceduri duc la pierderi de masă ale produsului. Înțelegeți de ce unii producători și vânzători se gândesc la aceste pierderi? Pierderile în masă înseamnă pierderi în bani. Există un truc de marketing, care le permite să transforme aceste pierderi în beneficii. Este suficient să afirme "formulă nouă de produs" și așa mai departe (a se vedea mai sus). Marea majoritate a consumatorilor de amfetamină nu cunosc sinteza amfetaminei și caracteristicile acesteia.

RHLF4i7KJV
ABS5tF9sZ2

Sulfat și fosfat de amfetamină de calitate farmaceutică

Exact culoarea roz a amfetaminei apare ca urmare a acidificării excesive în timpul ultimei etape de sinteză. Atunci când se obține baza liberă de amfetamină, aceasta trebuie să fie acidificată cu acid sulfuric sau fosforic. Această etapă de sinteză nu iartă greșelile. Dacă un chimist adaugă prea mult acid, produsul va avea o nuanță roz și efect de arsură nazală. Dacă chimistul nu adaugă suficient acid, produsul va avea o nuanță galbenă. d


Acum, știți mai multe despre amfetamina roz și veți avea acum încredere în cunnings și în reclamele lor atractive despre "puterea incredibilă a noii formule de amfetamină roz".



 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Când eram în adolescență, chestia asta roz contaminată era vândută ca șampanie roz. Chiar și recent, vecina mea, care o folosește zilnic, m-a chemat la ea pentru a-mi arăta pe ce a pus mâna. Când am încercat să-i explic motivul pentru care era roz, chiar s-a supărat pe mine pentru că chestia asta era "foc", cu cât știi mai multe!
 

armanimani

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 11, 2024
Messages
79
Reaction score
52
Points
18
În opinia mea, marketingul și publicitatea.
 
Top