Care este compoziția reală?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Hei, am căutat în jur (da, am încercat motorul de căutare) și mă chinui să aflu ce sunt de fapt aceste RC. Mi-ar plăcea să încerc unele dintre ele, dar nu am cum să iau ceva, când habar nu am ce este.

KU crystal Îmi amintesc că cineva a spus că este un derivat de catinonă, este o beta cetonă?

EKU cristal, etil-ceto amfetamină?

8clad?🤔🤔 Dacă are 8 din ceva e probabil un octan heptan sau nonan...hmm. Nu știu, nu mi-a venit nimic inteligent sau amuzant 😕
Dacă știți ce sunt astea sau altele cu nume critice de rahat, ajutați-mă.
Am postat asta în chimie analitică pentru că asta încerc să fac, să analizez ce substanțe chimice sunt. Mișcă-te, omoară-l, mustră-mă, orice ai de făcut. Sper că ați apreciat salata mea de cuvinte 🥗
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
107
Points
28
Chimicale RC a fost o mulțime forma China acum este rahat nimic special
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Chiar acum. Cred că mai sunt încă molecule magice de găsit, dar nu vor fi feniletilamine, catcholamine, catinone sau triptamine. Acestea sunt uzate și există aceste acte analogice de droguri. Trebuie să ne uităm la alte scheme de medicamente. Mă întreb ce ar putea face o atropină substituită? Harmalina pare promițătoare, beta-carbolinele nu au fost explorate după știința mea
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
bicyclo[1.1.1]pentan înlocuitori ai inelelor fenil
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Înlocuiesc un hexan cu un pentan? 🤔 Ce noțiune interesantă. Ați văzut desenul meu cu cocafetamina? Dar știi că un hexan nu este un fenol. Un ciclohexan nu este un fenol, chiar și un benzen nu este un fenol, deci, ca să fie clar, ÎNLOCUIESC CICLOPENTANOLI? Asta e o nebunie 😜
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
"Înlocuirea inelului central fluorofenil para-substituit din inhibitorul 1 al γ-secretazei (BMS-708,163) cu motivul bicyclo[1.1.1]pentan a dus la descoperirea compusului 3, un inhibitor enzimatic echipotent cu îmbunătățiri semnificative ale permeabilității pasive și solubilității apoase. Proprietățile biofarmaceutice modificate ale compusului 3 s-au tradus în caracteristici excelente de absorbție orală (valori ale Cmaxși AUC de ∼4 ori ↑ față de 1) într-un model șoarece de inhibare a γ-secretazei. În plus, studiile SAR privind alte înlocuiri ale fluorofenilului indică avantajele intrinseci ale fracțiunii bicyclo[1.1.1]pentan față de înlocuirile convenționale ale inelului fenil în ceea ce privește obținerea unui echilibru optim al proprietăților (de exemplu, inhibarea γ-secretei, solubilitatea/permeabilitatea apoasă, stabilitatea metabolică in vitro). În general, această lucrare îmbunătățește domeniul de aplicare al [1.1.1]-biciclului dincolo de cel al unei simple unități "spațioase" și prezintă un caz convingător pentru aplicarea sa mai largă ca înlocuitor al grupării fenil în scenarii în care numărul de inele aromatice are un impact asupra parametrilor fizico-chimici și asupra asemănării generale cu un medicament."

Se încearcă acest lucru cu o mulțime de medicamente în industria farmaceutică în ultima vreme. Nu înțeleg de ce chimiștii chinezi de la RC nu se vor implica
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Sper că ați înțeles că sunt doar un prost de rahat. De fapt, nu cred că am cunoștințe în materie de chimie. Am învățat din greu, am stat trează 2 nopți și am citit manuale de brevete, am încercat să urmăresc fiecare lucru citit pe care nu îl știu, iar în a 3-a zi am dormit 😴 mult timp. Acum un an nu știam nimic util despre chimie. Știam denumirile unor precursori și ale unor reacții, iar acum mă chinui să calculez entalpia unei reacții noi pentru care nu există nicio informație, așa că... O să mă poticnesc până o să reușesc.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Există o mulțime de ținte ale receptorilor medicamentelor care nu se bazează pe clasici (epinefrină, seratonină, dopamină, GABA). nAChRs și muscarinic, gabapentinoide, receptor ghb, KvLQT2, interferențe enzimatice.

 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Și eu. Am degustat propriul nostru produs, nu-i așa?
 
Top