Care este situația dumneavoastră actuală în ceea ce privește achiziția de reactivi?

What is your current situation with the reagents procurement?

  • Not synthesizing

  • Looking for suppliers

  • Order from China

  • Buy in the darknet

  • Have my own supply chains


Results are only viewable after voting.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Orice sinteză necesită reactivi chimici. Cele mai necesare substanțe pentru scopurile noastre sunt controlate.
Multe laboratoare intră în câmpul de vedere al agențiilor de aplicare a legii în timpul achizițiilor, astfel încât fiecare chimist subteran trebuie să își planifice strict livrările, pe baza criteriului principal - siguranța.
Marea majoritate a furnizorilor lucrează numai cu persoane juridice, excluzând astfel chiar și posibilitatea vânzării către persoane fizice cu scopuri suspecte.
În astfel de condiții dificile, ce opțiuni există pentru a cumpăra reactivi?

În primul rând, este necesar să împărțim substanțele necesare în suspecte și sigure.

Reactivii siguri sunt substanțe utilizate peste tot în diverse scopuri, care nu sunt incluse în nicio listă restrictivă. De exemplu, alcali, alcooli, unii acizi, metale, unii solvenți.

Reactivii suspecți sunt incluși în liste restrictive sau notați ca precursori pentru sintetizarea drogurilor. Exemple de astfel de substanțe: nitroetan, fenilnitropropenă, 4'-metilpropiofenonă, fenilacetonă, safrol, piperonal, ergothamene, acetonă, acizi clorhidric și sulfuric.

Reactivii siguri pot fi găsiți în farmacii, magazine de produse chimice și de feronerie. Laboratoarele mari pot achiziționa astfel de reactivi prin intermediul unor societăți fantomă, în cantități mari, fără a provoca suspiciuni.

Totul este mult mai complicat cu reactivii suspecți. Puteți utiliza diferite abordări pentru a rezolva această problemă.

1. Obținerea reactivilor suspecți din cei siguri. De exemplu, concentrarea acidului sulfuric din lichidul bateriei. Distilarea acetonei pentru vopsele. Extragerea ergothamenei din medicamente. Sinteza nitroetanului din reactivi siguri.
2. O comandă de astfel de substanțe din China. În această opțiune, pot exista probleme cu vămuirea încărcăturii.
3. O achiziție în darknet. Lista BB reprezintă vânzători de precursori.
4. Utilizarea unor companii fictive pentru tranzacții unice. Această abordare este cea mai dificilă și poate fi utilizată doar de laboratoarele mari.
5. Obțineți un loc de muncă sau găsiți contacte în cadrul întreprinderii care au acces la reactivi.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
foarte informativ. am crezut că m-am gândit suficient la acest lucru, înainte de mână. nu mi-am dat seama că unele dintre ceea ce am cumpărat poate suspecte. cred că o să-mi schimb'''mo''' aici și să petrec mai mult timp pe forum, decât timp cramming chimie din surse de internet. am făcut acest lucru doar pentru că am nevoie pentru a dezvolta o bază solidă pentru motive de siguranță asigurate. siguranța este multi fațetată. am ratat punctul de exercițiu....mulțumesc pentru informații.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Mă aflu în SUA. Cu aproximativ un an înainte de a mă decide să mă scufund în Dark Web. De fapt, înainte să descopăr Breaking Bad, am închiriat o cameră într-o casă (la subsol) care striga "laborator clandestin"!
Mi-am procurat majoritatea reactivilor comandând de pe ebay sau de pe lab alley. Cele mai dubioase au fost de la furnizori străini de produse chimice care își fac publicitate pe ebay. PCl5, benzaldehidă și 4-metil-2,5-dimetoxi-benzaldehidă (precursor pentru 2C-D și DOM (STP)..

Dar ACUM că multe sunt disponibile chiar prin intermediul acestui site, am plasat 2 comenzi de produse chimice. Prima a fost pentru un kg de metilamină HCl de la nitrohemis. Nu a ajuns niciodată, dar din nou, nu am folosit Escrow.

A doua comandă a fost pentru precursori pentru 4-mmc, amfetamină și metamfetamină. Un alt furnizor, a cărui reputație a fost dovedită aici. La început s-a plâns de expedierile nesigure cu care s-a confruntat țara mea în ultima vreme. Eu eram nerăbdător să mă apuc de sintetizatoare, așa că i-am spus că voi renunța la Escrow.

Am comandat (o comandă destul de mică - 5 articole cântărind ~4 kg în total) pe 19 ianuarie. A plecat destul de repede prin USPS (US Postal Service) și mi s-a trimis un număr de urmărire. Acum, nu am comandat niciodată nimic din Europa, cu atât mai puțin din Polonia. Ultima activitate a fost observată pe 31 ianuarie. În jurul datei de 2/7/2023, pagina de urmărire s-a schimbat astfel: (a se vedea atașamentul .).

Din 2/7/2023 nu a mai existat nicio modificare.

Au trecut 6 săptămâni. Este acest lucru tipic pentru comenzile Eu către SUA?

Există cineva din SUA care a comandat chems din Europa? Ar fi minunat dacă am putea începe un fir care să constea în modul în care comenzile au mers pentru producătorii din diferite țări, comandând de la diferiți furnizori.
 

Attachments

  • va0hRdKLPZ.JPG
    va0hRdKLPZ.JPG
    75.9 KB · Views: 499

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Poate că nu înțeleg ceva... Poate îmi puteți explica cum afectează respingerea escrow-ului viteza de livrare?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
În SUA, cred că este mai bine să comandați din Canada. Vă voi împărtăși datele mele de contact:
Dacă este necesar, ei vor aduce o comandă pentru dvs. din Europa sau China și o vor trimite deja în orașul dvs. într-un mod mai rapid. Din câte știu eu, există un serviciu vamal simplu între SUA și Canada.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
De fapt, a refuzat să-mi facă livrări din cauza asta.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
El a refuzat shippin la S.U.A. din cauza escrow sau pur și simplu a refuzat expedierea la S.U.A.?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, despre cine vorbiți?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
De ImOutAlso
06 Mar #7
plancklongA refuzat expedierea în S.U.A. din cauza escrow-ului sau doar a refuzat expedierea în S.U.A.?

El a spus că a fost nevoie de o cantitate de timp disproporționată pentru clienții din SUA pentru a obține livrările lor, din cauza blocajului actual de aprovizionare, și că a fost sezonul de vacanță. Nu am simțit că a avut o problemă cu escrow, doar că banii lui ar fi legat pentru atât de mult timp.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Am primit bani buni pentru niște bromură de clorofenil magneziu :D
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
Puteți comanda de la mine prin escrow și livrez în SUA
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Fă-ți anunțul în conformitate cu regulile BB Forum în BB Market sau Listing și oprește spam-ul aici pentru a evita banarea.
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
Greșeala mea ım nou nu se va întâmpla din nou
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Voi fi fericit
 

Cajun Gopnik

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
FYI ... am comandat niște hipofosfit de sodiu din Polonia și părea că a fost reținut pentru totdeauna în vamă în NY, dar în cele din urmă a ajuns fără probleme.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Am o companie. Compania îmi permite să deschid conturi la mari furnizori de produse chimice și, de asemenea, printr-o lacună ridicolă, îmi permite să dețin și să cumpăr precursori de explozibili și otrăvuri fără licență. Am un serviciu de expediere a corespondenței pe bază de plată, astfel încât nu este implicată nicio adresă rezidențială. Conturile furnizorilor de produse chimice se află într-o altă țară europeană, este mai puțin probabil ca aceștia să cerceteze prea amănunțit ceva din altă țară. Cumpărați prea multă acetonă de la un furnizor național și ei o raportează. Cumpărați prea multă acetonă de la un furnizor din străinătate și ei spun doar "de îndată ce aceasta părăsește țara, nu mai este problema noastră".

Totuși, majoritatea lucrurilor le cumpăr de la furnizori de hobby-uri și "industriali" din țară. Borohidrida mea este comandată la domiciliul meu doar în numele companiei mele, astfel încât să pot solicita rambursarea TVA, oricum ar fi trimis-o unei persoane fizice.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
Acest subiect mi-a trezit amintiri. Wow, cum s-au schimbat lucrurile...
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua tuturor!

Deci, a comandat cineva de la oricare dintre furnizorii de pe piață cu rezultate bune?
 

Brumer.com

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
9
Reaction score
17
Points
3
Bună ziua tuturor! 🙌

Dacă sunteți în căutarea unui furnizor de încredere de produse chimice greu de găsit, Brumer este alegerea potrivită. Brumer este un furnizor de încredere.
Nitroetanul, metilamina, benzaldehida, metilpropiofenona, 2-bromo-4-metilpropiofenona, 2-iodo-4-metilpropiofenona sunt deja disponibile. Livrare în întreaga lume! condiții de plată flexibile, livrare sigură. Luăm în considerare dorințele clienților și oferim chiar și reduceri!
Vă voi oferi cea mai bună ofertă. Scrieți-mi
 
Top