Post Delivery Care este soluția pentru razele X? [Întrebați despre ambalare]

coke199

Don't buy from me
Resident
Joined
May 28, 2022
Messages
30
Reaction score
16
Points
8
Salut comunitatea BB,
Știu că nu există un răspuns definitiv la această întrebare. Dar ceea ce întreb eu,
Ce metode și tehnici de ambalare pot reduce probabilitatea de confiscare a expedierilor care sunt prinse de razele X în transportul internațional?

Cred că utilizarea pungilor mylar este cea mai bună modalitate de a ascunde produsele de razele X, nu-i așa? Din câte știu eu, interferează cu razele.
Sau indică faptul că ceva este suspect?

Cantitatea în termeni de greutate afectează aspectul conținutului sub razele X prin utilizarea pungilor mylar? sau asta se întâmplă doar cu pungile de plastic?

De asemenea, Ce credeți băieți despre folosirea borcanelor cu suplimente de fitness cum ar fi zer și toate chestiile astea? Cred că puneți produsele precum pastilele sau cristalele în interiorul acestor borcane, între adevărata pudră de zer, cu o pungă de plastic normală (nu mylar). Asta va arăta destul de normal sub razele X.
Sau razele X vor suspecta diferența de densitate dintre conținut?

Vă mulțumesc tuturor.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hei, omule,

Am auzit că pungile Mylar nu previn razele X la 100%. Ceea ce am auzit este că razele X au probleme cu ''vederea'' prin materiale cu densitate mică, cum ar fi lemnul.
Cel mai bine ar fi probabil să o ascunzi în ceva. Am citit despre niște tipi din Germania care au traficat 4MMC din Germania în Noua Zeelandă în cutii pe care le-au presat ei înșiși. Le-au etichetat cu o marcă falsă și le-au expediat timp de o jumătate de an. De fapt, ei nu au fost prinși traficând, ci au fost prinși pentru că erau prea proști în laboratorul lor

Tot ce pot să spun, dar m-am gândit că ar putea fi util :)

Cincerly,

Koko
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Bună ziua, are cineva. Un link pentru firul care discută înmuierea coca în cauciuc și extracție?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Plumb. Când îți faci o radiografie, îți pun o vestă, care are plăci de plumb. Folia de plumb sună uimitor. Nu cred că pastilele dintr-o cutie de proteine din zer vor păcăli pe cineva, dar pastilele dintr-un flacon de pastile ar putea. Desprindeți folia cu mare atenție și folosiți fierul de călcat pentru a o pune la loc
 
Top