WHATSAPP | ANDROID !!!ALERT!!!

Bună ziua întregii comunități BB. Vreau să vă spun ce am aflat destul de recent. Un număr mare de traficanți de droguri au fost prinși de poliția română. Unii dintre ei erau buni prieteni de-ai mei. A fost un caz destul de lung cu multe persoane implicate.
În final, ideea este că toată lumea folosea telefoane Android + Whatsapp. Acum, ca orice traficant, încerci să te protejezi cât mai mult. Membrii grupului credeau că, dacă după ce scriu un text, șterg imaginea și conversația, sunt în siguranță... Dar, din păcate, nu erau în siguranță. Cei mai mulți dintre ei au dat parola din telefon, crezând că nu au nimic de găsit în telefon, alții aveau un număr pin format din 4/8 caractere. În cele din urmă, ieri, unul dintre oameni mi-a arătat actul de acuzare de 400 de pagini, pe care l-am citit cu mare atenție. Acolo am putut vedea o mulțime de lucruri. Dar ceea ce am văzut cel mai mult au fost conversațiile lor pe Whatsapp, fotografiile și înregistrările video. Sincer, am crezut că Whatsapp este criptat de la un capăt la altul. Și într-adevăr, este criptat end to end, ceea ce înseamnă că conversația în tranzit nu poate fi interceptată. Problema este ANDROID, telefonul Android creează un folder în memoria internă DATA. În acel director, sunt create directoare atunci când instalați o aplicație. Deci poliția putea vedea absolut tot. Am observat că SIGNAL nu are un director creat. Cel care este bun.
Nu vreau să spun că Android este un telefon rău sau whatsapp. Tot ce vreau să spun cu această postare este că nu contează atât de mult ce aplicație folosești pentru a comunica... Cel mai important lucru este să ai o parolă ALFANUMERICĂ de cel puțin 10 caractere. Știu că e enervant să tot tastezi parola aia de fiecare dată, dar mai bine să fii sigur decât să fii trist.
Lucruri pe care le puteți face pentru un grad suplimentar de protecție!!!
Dacă aveți un iPhone xs în sus, activați modul Lock Down. Acest lucru va dezactiva USB.
De asemenea, ai putea avea activat FIND MY PHONE pe ISO/Android și să dai parola cuiva de încredere. În cazul în care sunteți prins făcând o resetare din fabrică pe ICLOUD sau GOOGLE.


Păzește-ți spatele, protejează-ți familia, susține BreakingBad
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Totul este o prostie. Echipa noastră lucrează în domeniul medicamentelor de peste 10 ani, iar unii dintre cei mai vechi membri sunt în domeniu de aproape 20 de ani. În realitățile actuale, utilizarea mesagerilor populari este comparabilă cu o confesiune sinceră. O companie israeliană furnizează tuturor țărilor dezvoltate echipamente numite UFED. Acest echipament permite LE să obțină totul de la iPhone-uri, macbook-uri și alte sisteme de operare.
Singura opțiune este de a utiliza sistemul de operare pe USB (Whonix/Tails). Nu lăsați nicio urmă pe propriul dispozitiv. Utilizați jabber+otr pentru comunicare. Și, bineînțeles, nu puteți folosi serviciile poștale, doar dead drops. 9 din 10 arestări ale vânzătorilor de droguri online se datorează faptului că aceștia sunt identificați prin expedierile lor.

Dacă cineva vă spune că puteți vinde droguri online în siguranță folosind iPhone/Android și Whatsapp, scuipați-i în față.

Chiar mă surprinde ceea ce scriu experții anonimi de pe canapea. Pentru majoritatea, prezența JS pe un site este declanșatorul care descurajează o persoană să folosească un site de pe darknet. Dar a-ți lăsa propria adresă atunci când cumperi droguri pe un site este ca și cum ai spune "Bună ziua".
Vremurile în care JS era periculos sunt de mult apuse, cu excepția cazului în care, desigur, dezvoltatorii folosesc JS de la Google în proiectele lor.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Checkout cellebrite ufed touch 2.
Compania din Israel folosește exploatări 0day, nu există nicio modalitate de a vă proteja telefonul...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Vă mulțumim pentru că ne-ați împărtășit acest lucru. Bună intrare HEISENBERG
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
Nu aș fi prea îngrijorat să fiu prins dacă s-ar întâmpla cel mai rău scenariu, dar da Signal este mai bun sau un iphone
 

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
9
Points
8
Ar trebui, în orice caz, să utilizați ceva de genul SD Maid pentru a menține sistemul ordonat. Pentru mine am programat o execuție curată zilnic.

SD Maid poate fi găsit de aici:


FERr1kxWuB
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Singurul lucru care nu-mi place la această aplicație este că, în cel mai bun caz, îmi curăță telefonul. Nu-mi place ca nimic necriptat să fie trimis la un server și să nu fie în controlul meu. Poate că pot să-mi curăț telefonul, dar nimic altceva
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
de ce să nu folosiți aplicația session.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Eu folosesc sesiunea. Cred că sunt paranoic în legătură cu aplicațiile de mesagerie. Session este destul de sigură
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
adevărat, dar există întotdeauna un risc implicat
 
Top