unde pot găsi toate substanțele chimice de care am nevoie pentru sinteză

blackchip

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Am încercat să găsesc produse chimice/reactivi, dar nu-i găsesc, m-am uitat prin toți furnizorii din China și Europa
 

billy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Regatul Unit sunt din și site-ul web reactivi nu a primit , nitrat de mercur în oferta
 

galleta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Unde se obține glicidatul PMK?
M-am uitat pe Alibaba și există mulți furnizori, dar nu știu dacă este cea mai sigură modalitate de a obține aceste tipuri de produse.
De la ce furnizor solicitați de obicei acest tip de reactivi?
 

billy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Mulțumesc, acesta este de departe cel mai bun forum pe care am fost vreodată, voi sunteți legende
 

uselessdragon

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
acidul sulfuric este disponibil în orice tip de magazine ușor accesibile (de exemplu: hardware, auto, etc.)? Caut doar cantități mici pentru sinteza de uz personal. Nu am o locație sigură pentru expediere pentru a putea comanda reactivi online.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Soluția de acid sulfuric este utilizată ca electrolit pentru baterie și poate fi achiziționată din magazin. Acest subiect descrie modul de obținere a unei concentrații ridicate de acid sulfuric din electrolit.
 
Last edited:

kawaii

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
contactați acest furnizor chinez, Wickr me: offergood. Ușor de verificat prin solicitarea de poze, videoclipuri, randament...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Acidul sulfuric nu poate fi achiziționat din magazine în UE. Acesta figurează de câțiva ani pe lista precursorilor de explozivi și de stupefiante. Acesta poate fi încă vândut ca produs chimic pentru ajustarea pH-ului piscinelor în concentrație de aproximativ 30% sau în concentrație de 17% ca soluție de degresare înainte de vopsirea metalelor. Sau, îl puteți recupera din bateriile auto într-o formă murdară, diluată, de obicei plină de impurități de plumb și care necesită distilare pentru a deveni pură. Aceasta este totuși cea mai sigură cale.
 
Top