Question De ce transporturile mari de cocaină ajung în Europa cu containere pe cale maritimă și nu cu avioane cargo pe cale aeriană?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Mă întreb de ce baronii europeni ai drogurilor importă cocaină pe scară largă de la primii 3 producători de cocaină din lume (Columbia, Peru și Bolivia) prin cele mai mari porturi comerciale din Europa (Portul Rotterdam, Portul Antwerp., Portul Hamburg...) și nu o fac pe calea aerului cu un avion cargo, deoarece transporturile ar ajunge mai repede, chiar dacă ar fi mai scumpe, am auzit rar de importuri de cocaină pe scară largă pe calea aerului, doar uneori văd la știri că folosesc avioane private.
Și mă întreb, de asemenea, de ce importurile provin adesea din porturile comerciale ale țărilor în care cocaina nu este fabricată (Brazilia, Ecuador, Panama...)
Vă mulțumesc tuturor!!!
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Acestea sosesc cu transport aerian. Dar transporturile sunt mai mici. Doar transporturile foarte mari trec prin porturi.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Voi explica în detaliu, cunosc bine subiectul și am mulți prieteni care exportă și am cunoscut oameni grozavi din țara mea În mod normal, faimoșii lideri ai drogurilor fac acest lucru pentru că au capacitatea economică de a exporta mai multe cantități, dar, în mod normal, se adună mai multe persoane, să le spunem oameni de afaceri cu capacitate economică, alcătuiesc un grup de câteva tone în care unii dintre oamenii de afaceri au mâna directă a celor care îl fabrică, spun Laboratoarele din Columbia (Chongos) sunt în prezent cei mai mari producători ai gherilei pentru produsul în cauză și au căi de ieșire. Oamenii de afaceri se ocupă de punerea la punct a logisticii, intermediarul care verifică materialul, transportatorii pe drumuri pentru a ajunge în port, poliția și vameșii din portul de pescuit trebuie să fie la pătrat pentru a putea intra 1 sau 2 containere cu mai multe tone, trebuie să aibă, de asemenea, aceeași conexiune pentru sosirea la destinație și o pot descărca cu calm, aceasta este o modalitate de a exporta în străinătate prin cantitate
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Cu ceva timp în urmă am vorbit cu un fermier columbian care se dedica colectării (răzuirii) frunzelor de la planta de coca din Valea Cauca și mi-a spus că țăranii sunt forțați să vândă pasta de coca grupurilor armate, că nu sunt Ei ar putea să o vândă civililor, este adevărat? o Există posibilitatea de a importa pasta de bază de coca din Columbia în Europa.
vă mulțumesc!!!
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
raspachinii colectează frunza de coca, nu ei sunt cei care o vând. cei care produc clorhidrat c. o vând sau lucrează pentru gherile, dar dacă au cui să o vândă și o plătesc mai bine, ți-o vând ție, nu contează cine este persoana, singura problemă este să poți intra în acele zone sau să ai pe cineva de încredere care se mișcă în acele sectoare și face treaba asta pentru tine. tu pentru că te pot răpi și pentru că ești străin, dar dacă poți cumpăra cât timp ai bani, bineînțeles că poți. dar asta nu are nicio legătură cu logistica exporturilor, sunt afaceri diferite. Am cunoștințe pe care le ai în Spania, un produs de 1 mână dar aceste afaceri sunt foarte delicate și nu te joci
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
când ai bani dar nu ai atâtea relații și nu vrei să plătești atâtea taxe îți cumperi marfa undeva în colombia în mod normal în cauca îți iei o mașină cu golf trebuie să ai un loc unde să ajungi în port cu 1 garaj pentru a lua produsul le pui în valize cu capacități de 25k fiecare și sunt groase impermeabile cu gps trebuie să ai pătrat oricare din cele 2 moduri pe care le au de obicei sunt 1 în interiorul corpului navei unde sunt grilele, sunt introduse, o altă modalitate sunt torpilele care sunt atașate la coca navei pentru aceste 2 modalități trebuie să ai scafandri experți și bărci care să le încarce din nou și să se apropie de o coastă unde le pot scoate din mare. În mod normal, atunci când scafandrii le scot în larg, le lasă să se scufunde, deoarece GPS-ul indică unde se află și, atunci când barca se mișcă, ajung după ele. aceasta ar fi o altă modalitate
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Cu avionul nu există nicio modalitate de a exporta volume mari, controalele la frontieră sunt foarte stricte. A fost o vreme când am auzit că plecarea ar trebui să fie pentru a avea poliția aeroportuară la pătrat și, de asemenea, sosirea la destinație. Pentru valize, maxim 12k pe valiză și se percepeau aproximativ 4.000 USD pe kilogram la ieșirea din aeroport plus ce se va percepe la sosire, dar majoritatea nu ajung niciodată, acolo se încredințează virginei și trec până se încălzește aia. modalitatea și era foarte scumpă spre deosebire de transportul cu vaporul care este mult mai ieftin și mai multă cantitate
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Cu avionul nu există nicio modalitate de a exporta volume mari, controalele la frontieră sunt foarte stricte. A fost o vreme când am auzit că plecarea ar trebui să fie pentru a avea poliția aeroportuară la pătrat și, de asemenea, sosirea la destinație. Pentru valize, maxim 12k pe valiză și se percepeau aproximativ 4.000 USD pe kilogram la ieșirea din aeroport plus ce se va percepe la sosire, dar majoritatea nu ajung niciodată, acolo se încredințează virginei și trec până se încălzește aia. modalitatea și era foarte scumpă spre deosebire de transportul cu vaporul care este mult mai ieftin și mai multă cantitate
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Pentru a rezuma, totul este mai ieftin cu barca decât cu avionul, iar bărcile pot transporta mai multe cantități, dar da sau da, proprietarii mărfii respective trebuie să aibă toate contactele pentru ca aceasta să ajungă în siguranță, deoarece trebuie să aibă garanții că da sau dacă ajunge și dacă se întâmplă ceva și cade există cineva care trebuie să răspundă
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
În cele din urmă, exporturile nu provin din Panama, Ecuador sau Brazilia, totul începe din Columbia. Celelalte țări sunt doar poduri de frontieră unde există o transbordare sau se opresc pe drum dacă docurile columbiene sunt imposibile, duc totul în aceste alte țări și le încarcă acolo pentru a ascunde mult mai mult originea inițială care este Columbia
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
În mod normal, inspectorii navelor de marfă sunt plătiți, astfel încât este mai ușor să imporți o cantitate mare pe navă decât mai multe cantități mici pe calea aerului.
 

kdelorian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jul 5, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
În ceea ce mă privește, eu contribui cu ceea ce știu în aceste domenii. În ceea ce privește transportul aerian, îl folosesc pentru cantități foarte mici, de maximum 10 kg sau cam așa ceva, și este, de asemenea, un coșmar logistic și există multe variabile, câini vamali și aceeași persoană care este responsabilă.

În ceea ce privește avioanele cargo, există cazuri specifice în care, după ce treceți de controale și după ce treceți de toate controalele, având oameni la aeroport și în companie, puteți avea o inspecție efectuată chiar de securitatea companiei aeriene, care ajunge și îi obligă să descarce mărfurile pentru a verifica dacă nu introduc cocaină în ele. Cu vaporul este mai lent, dar mai eficient. Aici există mai multe. Una dintre aceste metode este de a o face cu surpriză, adică se deschide un container al companiei și se recompensează. Acesta este încărcat cu valize de 20 până la 25 kg și, în mod normal, acestea sunt de 300 până la 500 kg maxim. mai mult decât orice, deoarece dacă ați obținut doar plecarea, atunci în portul de sosire trebuie să aveți contactul pentru a ști dacă acel container va fi inspectat, acestea sunt de 3 culori portocaliu, verde și roșu, un alt factor joacă, de asemenea, aici, există prea multe containere care sosesc pe aceeași navă și este total imposibil să le inspectezi pe toate, prin urmare, aceasta este modalitatea cea mai utilizată la nivel maritim în afară de toate celelalte multe care există. Dar chiar și așa, trebuie să ținem cont de faptul că unele macarale pot detecta greutatea excesivă a containerului, ceea ce atrage atenția. Este mai ușor de detectat de la 500 decât de la 300. De exemplu, este nevoie de 300 pentru a pregăti camionul să intre și să scoată valizele și să părăsească portul.

Pe de altă parte, există un zvon conform căruia containerele care sunt plătite integral sunt încărcate și descărcate normal, ca oricare altele, dar aici vorbim deja de cantități de 1 până la 10 tone. Adevărul este că nu știu dacă acest lucru există sau nu, dar cu siguranță plătind persoanele potrivite, foarte potrivite. Aceste linii chiar există.

De aceea prefer distribuția deja la destinație la un preț bun en-gros (dacă cineva are stocuri în Spania aș fi interesat) În concluzie, este întotdeauna mai bine să expediați pe mare pentru cantități mari, deoarece este imposibil să gestionați cantități mari cu avionul. Acesta este un subiect foarte vast care poate fi discutat pe larg. Sper că vă plac informațiile mele, salutări tuturor
 
Top