De ce așa-zisele autorități fac din arestarea unui consumator de droguri o cucerire a vieții lor?

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Mi se pare că figurile de autoritate, cum ar fi poliția, își petrec 90% din timp și din banii contribuabililor pentru a căuta un consumator de droguri, care de obicei este deprimat, sărac și nu face rău nimănui! Oare lumea asta există cu adevărat? Nu are niciun sens, cu excepția cazului în care principala lor sarcină este să mențină un anumit grup de oameni care încearcă să își vadă de treaba lor la baza sistemului.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
de acord, sunt destul de mult curve pentru guvern, fiind plătite pentru o agendă care nu avantajează pe nimeni în afară de cei bogați. nu știu cum dorm noaptea. cred că face persoana obișnuită să se simtă mai bine că nu există "drogați" alergând în jur, dar urăsc modul în care consumatorii de droguri sunt demonizați. în afară de consumul meu, sunt o persoană relativ normală care contribuie la societate, dar oamenii par să creadă că fiecare utilizator de droguri este un criminal / membru al unei bande / orice altceva.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Sistemul de control este configurat pentru a zdrobi pe oricine folosește sau distribuie medicamente. cu excepția Pfizer și a celor de acest tip, este un sistem total înapoiat în ochii noștri, desigur, dar creștinii conduc această țară! și mai ales pe baza credințelor lor prealimentare. nu vreau să atac credința nimănui într-o putere superioară, dar acești tipi sunt judecătorul, juriul și acuzatorul
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Da, am încercat să am o conversație cu mama odată despre terapia asistată de psihedelice și ea a fost ca "dar cui îi pasă dacă ajută oamenii, este ilegal și greșit." Încercați să spuneți asta oamenilor care ar beneficia foarte mult de ea. oameni cu anxietate și shi de genul asta.
 
  • Like
Reactions: vis

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Da, halucinogenele sunt cele mai puțin nocive și cu cel mai mare potențial. Dar poți lua o supradoză de 5meoDMT
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Habar n-aveam. cred că există și rcs și shi care te pot ucide, dar nu știu dacă asta contează
 
  • Love
Reactions: vis

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
RC ușor (microdoză foarte puternică) OD KIllers: 5meo-dmt, Nbombs, Noids (mai ales modern)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Este așa cum spunea George Carlin: "It's a biiig.. [prestigios, exclusivist - atotputernic] ...club. Iar tu nu faci parte din el".
Ipocrizia este ceea ce mă face să văd roșu. Marile companii farmaceutice pot face practic tot ce vor. Oamenii pot muri, se pot răni sau se pot îmbolnăvi din cauza produselor și neglijenței lor. Câțiva oameni vor fi despăgubiți pentru tăcerea lor. Dacă este o mizerie prea mare pentru a fi reținută, atunci se recurge la acțiuni colective, care, de obicei, nu aduc nici jumătate din câștigul victimelor și sunt renumite pentru faptul că pierd timpul, alergând după timp. În cele din urmă, tu primești puțini bani, iar ei, probabil, în cel mai rău caz, ajung la egalitate. După cum puteți vedea, asta este tot ce contează pentru acești oameni... banii. Nimic nu se rezolvă și ei sunt gata să lanseze următoarea linie de produse potențial dăunătoare.

Dacă vă referiți la SUA, cu siguranță creștinii nu conduc acest loc. Cu toții nu facem decât să ne îndepărtăm tot mai mult de divinitatea noastră. SUA, UE, toate ONU. Toate sunt conduse de același grup sau familii. Împărțite în subgrupuri și facțiuni, deși poate nu sunt de acord cu privire la modul lor de operare, în cele din urmă lucrează pentru același scop. Toate certurile și conflictele sunt doar fum și oglinzi pentru a crea iluzia că există încă libertate de alegere, sau incertitudine, și că voturile noastre contează, sau ceva de genul acesta. Acest plan a fost pus în mișcare de sute de ani. Aceasta este o altă poveste pentru altă dată.

Aplicarea legii este cartelul care trebuie să ne îngrijoreze cu adevărat. Din punctul meu de vedere, ele sunt cel mai mare grup de criminali organizați. Gangsteri cu insigne. Toți sunt uniți și își acoperă fundurile unii altora. Între timp, oamenii își vând vecinii, fără niciun motiv în afară de faptul că, poate, au avut o suspiciune de "activitate ilegală" și "acesta este lucrul corect de făcut"

Sunt oprit adesea de poliție și, de îndată ce își dau seama cine sunt, încep cu "te comporți ciudat, ai luat ceva? de ce ochii tăi arată așa?" "ieși dintr-o zonă cunoscută ca având o activitate ridicată în domeniul drogurilor" "cât de mult ai luat, de unde ai luat-o etc. etc." Întotdeauna sunt de genul... "Nu lipsesc copii sau ceva pe undeva? Nu puteți face ceva bun pentru societate, în loc să scuturați și să hărțuiți oameni care nu sunt atât de bine situați?" În calitate de contribuabili, ați crede că avem mai mult de spus în ceea ce privește politicile și activitățile de aplicare a legii, modul în care timpul și resursele lor sunt cheltuite.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Polițiștii încearcă doar să avanseze pe scara carierei. Nu cred că o mulțime de polițiști țin cu adevărat la utilizator, dar arestările te ajută să avansezi într-un departament sau agenție
 
Top