4MMC He Havr a lui William Dampier

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
William Dampier mi-a dat următoarea sinteză 4MMC. Am stat de vorbă, dar de vineri nu a mai trecut pe aici, ceea ce nu-i stă în fire. a plecat și nu am mai putut să-i cer sfatul sau ajutorul pentru că simt că ceva nu este în regulă în ceea ce fac. ingredientele și metoda sunt prezentate mai jos. iI ajunge la etapa în care am adăuga egal deionizat la DCM și apoi am adăugat acid până la 5ph,, Următorul BIT I WASNT SIGUR, așa că am verificat nivelul de PH de top LEVE AFYER adăugând acid și scuturați bine apoi face PH CHECK pe apă numai? DE ASEMENEA CÂND ADAUG ACIDUL ȘI AJUNGE LA 5PH CONTINUI SĂ SCUTUR ECM, 4MMC ȘI DEIRONISED

Mi s-a spus că atunci când PH-ul ajunge la 5PH, 4MMC va fi scos din DCM și introdus în apă, dar nu sunt sigur dacă este așa sau nu.

AȘTEPT CA "4mmc WAYER SĂ CRISTALIZZE ÎN ACEST MOMENT, dar NU ȘTIU DACĂ EXISTĂ VREUN 4MMC ÎN APĂ pentru ca eu să. Cristalizați, nu sunt sigur ce să fac


AM RATAT UN SREP iMAYBR?

INGREDIENTE ȘI METODA DATE DE William DAMPIER Lipsește vreo etapă, cum ar fi scuturarea

William Dampier mi-a dat următoarea sinteză 4MMC. Am stat de vorbă de la și la dar a plecat și nu am mai putut să-i cer sfatul / hee sticla pentru un set a.oj y de 4m.e

Metoda William Dampier:
1. Adăugați 50g100g200g de BK în balon (BK - substanță solidă. Trebuie să lucrați cu aceasta cu mănuși. Folosiți o pâlnie pentru balon. Până la următorii pași, nu ar fi rău să faceți o fotografie a BK într-un balon. 2. Se adaugă diclormetan (150mL300mL600mL min) și se amestecă până la dizolvarea întregii BK. Se poate ajuta dizolvarea prin încălzirea balonului. Pentru încălzire, folosim un recipient cu apă fierbinte, mantaua de încălzire pentru balon sau o placă fierbinte cu agitator magnetic. Se amestecă agitând balonul manual sau prin agitare cu agitator deasupra capului sau cu agitator magnetic. Nu încălziți amestecul la o temperatură mai mare de 40*C. 3. Când totul este dizolvat, adăugați 100mL200mL400mL de metilamină apoasă. Este un gaz otrăvitor în apă care miroase ca peștele putred. Îl puteți înțelege ușor după miros, dar nu vă sfătuiesc să îl inhalați. Puteți verifica cu hârtie indicatoare, aceasta va fi alcalină. Adăugați metilamina încet pentru a evita supraîncălzirea. 4. Când s-a adăugat toată metilamina, încălziți amestecul la 35-40*C. Dacă amestecul este deja la o astfel de temperatură, atunci pur și simplu mențineți-o. Un total de adăugare a metilaminei, amestecare cu încălzire ar trebui să dureze 3 ore. După acest timp, turnați apă curată și separați-o de stratul de diclormetan. Dacă stratul de diclormetan miroase a pește stricat, repetați clătirea cu apă curată. 5. În continuare vom face acidifierea, există mai multe căi. Pentru promovare, vă voi recomanda una dintre rutele mele preferate. Durează mai mult, dar dă rezultate bune. Avem nevoie de apă curată și sticlărie pentru cristalizare. Adăugăm apă curată în stratul spălat de diclormetan (nu mai mult de aceeași cantitate ca și cantitatea de diclormetan în sine) și, cu agitare bună, adăugăm acid clorhidric până la pH = 5. După aceea, separăm stratul apos într-un vas de sticlă astfel încât grosimea acestuia să fie de 1-1,5 cm. Îl lăsăm la temperatura camerei într-un loc întunecos, fără capac. Nu este nevoie să amestecăm. DCM pus în congelator. Așteptați cristalizarea
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Bună ziua
Îți voi răspunde în timp ce aștepți răspunsul lui William.
În timpul procesului de acidificare, pH-ul amestecului este măsurat. Dacă pH-ul este 5 la agitare, procesul este complet.
După acidificare trebuie să lăsați straturile să se separe. Apoi este necesar să separați stratul de DCM de stratul apos. Sigilați stratul DCM și puneți-l în congelator. Se toarnă stratul apos într-o farfurie adâncă și se lasă să se cristalizeze. Pe măsură ce apa se evaporă, se vor forma cristale.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Se verifică astfel dacă 4mmc rămâne în DCM.
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Rahat, deja am aruncat-o.
Este mai bine să folosiți DCM decât acetat de etil? Este mult mai ușor să obțineți acetat de etil în țara mea
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Deci, oricare dintre ele poate fi utilizată și nu există nicio diferență deosebită în ceea ce privește calitatea produsului sau sinteza?
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Deci nu este necesar să puneți stratul de DCM cu 4 mmc în congelator înainte de acidificare?

Ce se întâmplă atunci când am diferențe de temperatură. De exemplu, jumătate de oră am avut 35 de grade, iar altă dată 37 de grade. Tot timpul temperaturi în așteptare.
Ar trebui să echilibrez aceste schimbări de temperatură prin modificarea timpului de reacție?
(De exemplu fac timpul de reacție puțin mai scurt când sunt aproape de 38 de grade și fac timpul de reacție puțin mai lung când sunt aproape de 35 de grade) ?

Vă mulțumesc mult, băieți. :)
 
Top