lucrați pe hașuri pentru a vedea cuvintele alfanumerice din spatele lor cu vortex maths

lucero0527

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor, sper că titlul sunt clare, dacă nu va încerca să explice despre asta.
Nu sunt o persoană profesionistă în domeniul sistemelor de securitate, sau alt profesionist în domeniu. Sunt doar un tip simplu care studiază matematica pentru hobby.
Câteva luni mai târziu am început să studiez matematica vortex, pare simplă la început, dar devine dificilă atunci când este folosită în lucruri din viața noastră comună. cum ar fi hashes.
Am făcut o postare anterioară anunțând că am "descoperit" ca să zic așa, că se pot obține informații din caracterele pe care le conține un hash, vorbind de un hash care conține o parolă de exemplu. (Știu că un hash poate conține nu doar un cuvânt, alfanumeric etc, ci și fișiere complete), deși mă limitez doar la acest lucru pentru o extensie simplă și se poate lucra din greu în orice hash.
Voi încerca să o fac foarte simplă. dar nu voi explica cum funcționează matematica vortex, ideea mea de a împărtăși acest lucru, (deși mulți îl vor folosi cu siguranță în scopuri rău intenționate), deoarece înțeleg că poate avea o utilizare benefică, de asemenea, să văd ce oportunități îmi poate oferi cunoașterea sau aplicarea acestor cunoștințe.
Ei bine, trecând peste orice sceptic, vă invit dacă raționamentul nu consumă timp aplicați această matematică să rămâneți sceptici în tăcere. Împărțesc aceste matematici în 4 domenii diferențiale pentru a le aplica la hașiș.
1¬ Cunoașterea valorilor de la 1 la 9 ale fiecărui caracter ascii, aceasta include litere, numere și semne. (Deoarece o aplic doar la un cuvânt alfanumeric, folosesc doar litere și numere, deși am încercat și cu semne, durează și deoarece totul se face manual, devine complicat, dar se poate face), am încercat cu hash sha 256 și sha 512, pentru y funcționează în ambele cazuri cu aceeași metodă.
2¬ După ce am pus valoarea la fiecare literă, hash-ul trebuie redus la 4 grupe de 4 numere, reducerea se face cu regula matematicii vortex.
3¬ Având cele 4 grupe ale acestei informații vom obține lungimea de caractere a cuvântului hash și de asemenea ce grupe trebuie să eliminăm.
4¬ După ce am eliminat grupurile pe care nu le vom folosi, care vor fi 2 grupuri de 4 numere, vom avea deja 80% din toate literele pe care le conține cuvântul hash. Numerele și literele exacte sunt obținute cu ajutorul geometriei fractale a matematicii vortexului.
Când geometria fractală este aceeași, atunci rezultatul este adevărat, în acest caz acel număr din grupul de 4 numere trebuie să fie recipientul literelor/numerelor care conține cuvântul din hash, altfel este eliminat din rezultat.
Când suma numerelor din grup este mai mică sau egală cu 5, cuvântul hash-ului are mai puțin de 9 caractere, când este mai mică de 8 cuvântul are mai puțin de 18 caractere, există o relație în această sumă, ea ajunge doar aici, deoarece rezultatele dau întotdeauna numărul exact.
Eu fac tot acest proces cu hârtie și creion pentru că nu există un software care să facă toți acești pași automat, și durează doar câteva ore după calcularea geometriei fractale.
Rețineți că atunci când se repetă o literă suma geometriei fractale este egală cu 0, dar deoarece 0 în această matematică nu există, rezultatul este întotdeauna 9, acest lucru se datorează faptului că trebuie să obțineți 3 6 sau 9 pentru a schimba polaritatea la geometrie .
Nu mergeți prea departe cu obținerea numerelor în mai mult de 2 cifre într-un cuvânt alfanumeric (2 numere continue), totuși dacă se poate obține, în același mod cu semnele. Indiferent de dificultatea hash-ului sha 256 sau sha 512, se aplică același procedeu la ambele și se obțin aceleași rezultate, deoarece conceptul acestor matematici este de a lucra cu simplificarea întregului set.
Am încercat această metodă cu 100 de hașuri, 50 create de mine și alte 50 create de o persoană necunoscută și în cele 100 de încercări a fost întotdeauna un succes.
Ce se poate obține cu aceasta, știind ce litere și numere conține cuvântul, (puteți ști și semnele în cazul a ceea ce le are, procesul este același doar că mai lung), și lungimea cuvântului.
Nu continuați studiul, dar sunt sigur că puteți obține și fiecare caracter în funcție de poziția sa în cuvânt, adică să cunoașteți ordinea în care se găsește fiecare caracter, pentru că în metoda pe care v-o arăt nu există ordine, se obțin doar literele și numerele, dar nu și ordinea, totuși sunt sigur că în geometrie există un model de ordine, deoarece, așa cum am menționat, este legată de polaritate și aceasta dă ordine.
Vă invit să cercetați despre aceasta și cu plăcere contribui cu mai multe pe această temă deoarece după ce am cercetat pe rețea, nu am găsit nimic asemănător, și este ceea ce generează recunoștința descoperirii chiar dacă este doar pentru cunoaștere și nu contribuie cu nimic lucrativ .
 
Top