xilena în extracția acido-bazică a amfetaminei

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
xilena poate fi utilizată în locul eterului de petrol la extracția acido-bazică a amfetaminei?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Cel mai probabil, dar nu poate fi decât evaporat
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Ca și în cazul discuțiilor cu experiență în extragerea DMT. Ambii sunt solvenți nepolari. Dar xilena lasă un pic de reziduuri și trebuie să fie evaporată, în timp ce eterul de petrol vă permite să înghețați cristalele, de asemenea, xilena are un miros. Cred că pentru scopul dvs. ar trebui să încercați un alt solvent. Majoritatea diluanților pentru vopsele sunt de fapt produși din eter de petrol, căutați pe Google ingredientele fiecăruia.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da, eu m-aș feri de xilenă și aș folosi nafta Știai că xilena este dimetilbenzen? Este și acele metiluri nu sunt greu de eliminat și apoi ai ioni de metil radical care plutesc în jur și care ar putea face lucruri neașteptate, cum ar fi alchilarea amfetaminei, dar probabil nu pe azot, probabil pe fenil sau alfa sau beta 2-metil-amfetamină cineva? 3-metil? Paramethyl?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
problema este că eterul nu este disponibil în țara mea și este, desigur, foarte volatil. nici eu nu prea văd o alternativă. dar am naptha. voi încerca naptha și voi vedea cum merge.

De fapt, am încercat să fac o extracție acido-bazică la scară mică cu xilen, dar nu am reușit să fac amfetamina să precipite la sfârșit.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Puteți încerca xilena, dar nu sunt sigur că va funcționa. Știți sigur despre eter dietilic, dioxan, DCM.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Voi urma sfatul lui Frit Buchner și voi încerca nafta în locul eterului dietilic.

în absența acidului sulfuric, la ultima etapă de precipitare a amfetaminei, se poate folosi acid fosforic? sau clorhidric? sau altceva?

(voi folosi amfetamină care a fost precipitată în timpul sintezei folosind acid fosforic, dacă este relevant).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nafta este în regulă, aproape la fel ca PE. Da, acidul fosforic este în regulă. Acidul clorhidric nu este în regulă =) Citiți subiectul meu despre sărurile de amfetamină.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ce îmi recomandați să fac pentru a obține nafta pură? Există un produs petrolier specific/numărul CAS pe care ar trebui să îl caut?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nu știu ce solvenți sunt disponibili în localitatea dumneavoastră. Nafta este nafta. Doar căutați-l. Toate sunt în regulă. Cu cât fracția este mai ușoară, cu atât este mai ușor să o evaporați după.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Sunt din Marea Britanie. Am presupus că ar exista unele impurități în lichidul pentru brichete cumpărat de la magazin, de exemplu, și poate ar fi nevoie de o distilare fracționată.

Din anumite motive, nafta este un pic evazivă pe aici, așa că mă întrebam dacă nu ar fi potrivit ceva mai ușor disponibil, cum ar fi un tip de white spirit (de exemplu, solvent stoddard, nr. CAS: 8052-41-3)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Da, o puteți încerca pe aceasta.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Chiar și cu nafta veți dori să faceți să fie rece pentru a precipita
Și, evident, dacă are apă în ea, nu va precipita ( deci va trebui să o gazați în loc de acid clorhidric) sau puteți evapora nafta. Nu sunt 100% sigur de toate acestea legate de amfetamină. Nu am văzut amfetamină în viața mea. Toate acestea sunt adevărate legate de metamfetamină. Presupun că veți încerca să precipitați sulfatul🤔
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Vreți să spuneți gazat cu gaz hcl?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am făcut-o, dar așa cum am spus, amfetamina se transformă automat în metamfetamină în capul meu pentru că nu există amfetamină aici. Sulfatul este acidul Lewis pe care îl doriți, nu clorhidratul
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Deocamdată voi folosi acid fosforic pentru precipitare, deoarece acidul sulfuric este greu de obținut aici.

ați putea să detaliați ce ați vrut să spuneți când v-ați referit la un acid lewis ca fiind ceea ce vreau în loc de clorhidrat? am aruncat o privire rapidă pe un motor de căutare, dar nu am putut obține mai mult decât că formează un adduct lewis. (încă sunt un noob în chimie).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
În loc să încerc să le explic, le voi reprezenta vizual.
5UxV9cuMJa


BWbNnThU2G


HZoPrRUTcV


CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Vă mulțumesc.

am înțeles mai bine ce este un acid/ază lewis, dar în contextul precipitării amfetaminei la sfârșitul extracției acido-bazice, ce acid ar fi mai bine să folosesc în locul clorhidricului?

Îmi cer scuze dacă îmi scapă ceva.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cred că vă lipsește arta anterioară, sau munca anterioară sau... standardele industriei. Nu vă lipsește. Dar credeți că da. 9/10, oamenii fac ceva într-un anumit fel dintr-un motiv. Adesea este vorba de cunoștințe sau experiență. Nu întotdeauna, dar adesea. Există un motiv pentru care amfetamina este făcută sulfat. Nu știu care este, dar a existat un subiect în urmă cu aproximativ 6 săptămâni în care cineva întreba de ce amfetamina este cel mai adesea un sulfat. Ar putea fi vorba de mai multe săruri acide, cel puțin, dar sulfatul este cel mai indicat dintr-un motiv pe care fie nu l-am căutat, fie l-am uitat
 
Top