Inovatívna kriminalita: Pranie špinavých peňazí v 21. storočí

DaxUK

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
17
Points
3
Dobrý deň, na tejto stránke som videl veľa rozhovorov o tom, ako prať peniaze a zlegalizovať ich, a všimol som si, že odpovede boli povrchné a nie hĺbkové, pričom viem, že existujú nové metódy, ktoré sa predtým v médiách neobjavia, a teraz vás o nich budem informovať. No najprv pochopme význam pojmu "pranie špinavých peňazí." Pranie špinavých peňazí zahŕňa peniaze získané z obchodovania s drogami, zbraňami alebo z podvodov a vy ich chcete uložiť na svoj bankový účet. Klasické pranie špinavých peňazí nefunguje ako predtým. Napríklad tak, že manažérovi spoločnosti dáte hotovosť a dáte mu pokyn, aby ju previedol na váš bankový účet. Vlády teraz kontrolujú spoločnosti alebo inštitúcie, ktoré prevádzajú peniaze na účet zločinca, a merajú ich hospodársky rast. Uvediem vám príbeh a metódu prania špinavých peňazí, ktorú považujem za jednu z najvhodnejších metód, ale veľmi zložitú. No povedzme, že som napríklad v Malajzii a dal som istej osobe, nazvime ju Vladimír, určitú sumu, povedzme 10 miliónov eur, a on mi ju po krátkom čase, nie dlhom, vrátil, 8 miliónov eur. Bol som prekvapený rýchlosťou tohto procesu a spýtal som sa ho, ako táto metóda funguje. Povedal mi, že hneď ako som mu dal túto sumu, kontaktoval ľudí v Nemecku a vo viacerých európskych krajinách a povedal im, že ak chcú previesť peniaze svojim rodinám v Malajzii, nemajú chodiť do bánk. Peniaze im dám sám a za nižší poplatok ako banky a v ten istý deň. Musíte ich dať človeku, povedzme, že sa volá napríklad John. Hneď ako John dostane 10 miliónov eur, Vladimír rozdelí moje peniaze, teda 10 miliónov, príbuzným ľudí, ktorí prevod uskutočnili. Čo urobil John hneď, ako dostal sumu? Odovzdal ju istej elektronickej spoločnosti v Nemecku a povedal im, že chcem od vás kúpiť sumu 10 miliónov eur, pričom vedel, že táto spoločnosť s nimi spolupracuje aj v organizácii. Elektroniku previedli do Malajzie a predali ju Vladimírovej elektronickej spoločnosti. Výsledok je tu taký, že ja som po falošných predajných operáciách v rámci spoločnosti zobral 8 miliónov a zaregistroval som ich ako vklad do spoločnosti a on zobral 2 milióny a výhody z prevodu pre osoby, ktoré prevod uskutočnili, a výrobky, s ktorými sa dá obchodovať za dvojnásobnú sumu. Niektoré veci však boli záhadné, napríklad podiel spoločnosti v Nemecku. Tá sa považuje za úplnú organizáciu na pranie špinavých peňazí. Teraz sa zdá, že celý obraz vám bol objasnený, pričom viete, že organizácia pôsobí už dlho, takže má silnú zákaznícku základňu a proces bol rýchly. Pripomeňme si, že v tomto prípade ide o tzv: Krajiny a mená uvedených osôb sú v záujme ich bezpečnosti fiktívne.



Ďakujeme za prečítanie s pozdravom,



DAX
 
Top