1,3-benzodioxol z piperonalu

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Existuje spôsob, ako syntetizovať 1,3-benzodioxol z piperonalu?
 

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Našiel som nejakú syntézu, môže mi niekto povedať, či je platná alebo nie?

1. Začnite s 10 gramami piperonalu a rozpustite ho v približne 100 ml vhodného rozpúšťadla, ako je dichlórmetán alebo etylacetát.
2. Pridajte katalytické množstvo (napr. 0,1-0,5 mol%) Lewisovej kyseliny, ako je chlorid hlinitý (AlCl3) alebo trifluorid bóru (BF3). Na 10 g piperónu môžete použiť približne 10-50 mg katalyzátora.
3. Reakčnú zmes zahrievajte pod spätným chladením pri teplote približne 60-70 °C približne 4-6 hodín. Uistite sa, že reakčná banka je riadne vybavená spätným chladičom a ohrievacím plášťom.
4. Po refluxe reakčnú zmes ochlaďte a opatrne pridajte zriedený roztok hydroxidu sodného (NaOH) na hydrolyzáciu cyklického acetalu. Použite približne 5 - 10 % roztok NaOH a pridávajte ho po kvapkách, kým pH nedosiahne približne 7 - 8. Udržujte teplotu okolo 0-5 °C.
5. Reakčnú zmes okyslite kyselinou chlorovodíkovou (HCl), aby sa hydrolyzovaný produkt protonizoval. Použite približne 5 - 10 ml koncentrovaného roztoku HCl, pričom udržiavajte teplotu okolo 0 - 5 °C.
6. Výslednú zmes extrahujte nepolárnym rozpúšťadlom (napr. dietyléterom alebo dichlórmetánom) vykonaním viacerých extrakcií s približne 50 - 100 ml rozpúšťadla zakaždým, kým organická vrstva nie je číra a bezfarebná.
7. Organickú vrstvu vysušte bezvodým síranom horečnatým (MgSO4) pridaním asi 5 - 10 g MgSO4, aby sa absorbovala všetka zostávajúca voda. Nechajte ju približne 30 minút odstáť a potom zmes prefiltrujte, aby ste odstránili sušiace činidlo.
8. Rozpúšťadlo odstráňte za zníženého tlaku pomocou rotačnej odparky alebo jednoduchým odparovaním pri teplote 40 - 50 °C. Zvyšok by vám mal poskytnúť požadovaný 1,3-benzodioxol.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
youtube.com/@TOXXIE 👌
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Toto nakopne do pekla výrobu piperonalu metódou, ktorú som si vyhliadol, môže niekto uviesť očakávaný výťažok pre túto cestu. A brácho, kde si to, dočerta, zistil? Hľadal som možno ozón dopovaný O2 na oxidáciu z piperónu.
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Pridanie 500 g katalyzátora kyseliny fosforečnej do 2000 ml trojhrdlovej banky, pridanie 150 ml metanolu za miešania, zahriatie na 55 ℃, pomalé pridanie 50 g piperonylu, pokles po 0,5 hodine, pridanie 82 g (0.59mol) urotropínu, začatie zahrievania na 80 ℃, udržiavanie tepla 7 hodín, odber vzoriek, vykonanie analýzy kvapalnej fázy, ochladenie na 60 - 70 ℃, pridanie 700 ml vody, miešanie 3 hodiny, pridanie etylacetátu na dvojnásobnú extrakciu, spojenie organických fáz, pridanie nasýteného roztoku soli na premytie, oddelenie organickej fázy, pridanie 40 g bezvodého síranu sodného na sušenie, filtrácia, zahustenie etylacetátu pri 40 ℃ filtrátu a vykonanie destilácie za zníženého tlaku na zvyškovej olejovej pumpe s cieľom získať 31 g piperonalu s čistotou 9
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Musím prepísať celé svoje poznámky, ktoré som si urobil počnúc len čiernym korením, vezmite si, že celá moja kyselina piperínová je teraz nezmyselná hmota, ktorá len pekne vonia.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Pridanie 300 ml kyseliny octovej, 50 g urotropínu a 100 ml vody do 2000 ml trojotvorovej reakčnej fľaše postupne za miešania, nakvapkanie 90 g piperonylchloridu pri teplote 20 ℃, udržiavanie teploty najviac 35 ℃, pokračovanie v reakcii 1 hodinu pri teplote 40-42 ℃ po ukončení pridávania, potom pridanie 1000 ml vody, zahriatie na 100-102 ℃, refluxovanie a hydrolyzovanie 2.5 hodín, odber vzoriek a monitorovanie reakcie, ochladenie na 40 ℃ po ukončení reakcie, štvornásobná extrakcia dichlórmetánom (vždy 400 ml), spojenie, zahustenie dichlórmetánu a destilácia zvyšnej kvapaliny za zníženého tlaku olejovým čerpadlom s cieľom získať 30 g piperonalu s čistotou 96 %.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Pridanie 300 ml kyseliny octovej, 50 g urotropínu a 100 ml vody do 2000 ml trojotvorovej reakčnej fľaše postupne za miešania, nakvapkanie 90 g piperonylchloridu pri teplote 20 ℃, udržiavanie teploty najviac 35 ℃, pokračovanie reakcie 1 hodinu pri teplote 40-42 ℃ po ukončení pridávania, pridanie 1000 ml vody a 0.5 g tetrabutylamóniumbromidu, zahriatie na 100 - 102 ℃, vykonanie refluxnej hydrolýzy počas 2 hodín, ochladenie, zahustenie 300 ml polovice vody, ochladenie na 40 ℃, štvornásobná extrakcia pomocou dichlórmetánu, extrakcia 400 ml zakaždým, spojenie, zahustenie dichlórmetánu a vykonanie destilácie za zníženého tlaku pomocou čerpadla zvyškového oleja na získanie 55 g piperonalu s čistotou 98 %.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Ak to robíte cestou čierneho korenia, noste celotvárový respirátor
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Mám ten, ktorý nosili príslušníci SAS pri obliehaní iránskeho veľvyslanectva v Londýne, a ďalšie plechovky, ktoré sa naň dajú pripevniť. A Bro Na týchto synťákoch ti nemôžem dostatočne poďakovať. Už nejaký čas som si búchal hlavu o stenu nad spôsobmi oxidácie piperínu. Dokonca aj na stránkach ako sciencemadness ľudia hovoria buď o Chemplayers vid alebo o ozónovej ceste.

Všetko tak, Všimol som si, že použitie IUPAC názvoslovie bolo použité a dáva rýchly pohľad na google dostal náklad vecí, ktoré som nečítal, budem mať na pamäti, že ako tento chem má asi 4 bežné názvy sám!
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Radi vám pomôžeme 👌
 
Top