2-(2-chlórfenyl)-2-nitrocyklohexanón sa môže premeniť na ketamín

dd^YrVmgVfy#8nL4GN^J

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
2-(2-chlórfenyl)-2-nitrocyklohexanón sa môže premeniť na ketamín. Videl som predajcov, ktorí ho ponúkajú.

"Zistili sme, že ako prekurzor sa používa 2-CPNCH. Pomocou práškového zinku a kyseliny mravčej sa 2-CPNCH redukoval na norketamín. Prostredníctvom Eschweilerovej-Clarkeovej reakcie norketamín reagoval s formaldehydom a kyselinou mravčou na syntézu ketamínu; výhodou tohto procesu je krátke trvanie reakcie a potreba malého množstva chemikálií."

ale nevidel som, že by o tom niekto hovoril. Zdá sa, že je to celkom jednoduché.

JGiyXlTwP7


@G.Patton alebo @William Dampier, viete niečo o tejto reakcii?

Možno sa mýlim, ale zaujímalo by ma, či by sa namiesto formadelhydu + kyseliny mravčej mohol použiť formamid + kyselina mravčia
 

Lokitaste

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Aké sú približné náklady na syntézu pre 1 kg?
Pýtam sa preto, lebo som sa obzeral u čínskych predajcov a reagencie sa mi zdajú príliš drahé.
Pretože na miestnej úrovni môžem dostať 1 kg ketamínu za 6700 USD.
 

Dopey

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Zn, kyselina mravčia a formaldehyd by nemali byť drahšie ako 1k za kg (bez nitro prekurzora) . našiel som predajcu na alibabe, ktorý predáva nitro prekurzor za 500gr / 900USD. ale ak je cena 6,7usd/gr, povedal by som, že na to zabudnite. pokiaľ nechcete pracovať v naozaj veľkom rozsahu, ktorý si vyžaduje dovoz desiatok alebo stoviek kilogramov tohto prekurzora z Číny. v krajine, kde žijem, sa cena čistého racemického k pohybuje okolo 50-40 USD/gr, a aj tak by som do toho nešiel.
a aj keby som to urobil, nezvolil by som si túto cestu. táto cesta má nízke výťažky a produkuje terciárne amínové nečistoty.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, viem, že je to možné, ale nevidel som údaje o zápise syntézy. Pokiaľ ide o formamid + kyselinu mravčiu, formamid nebude fungovať ako kyselina mravčia a protonizovať kyslík nitroskupiny.
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Áno, je to možné, urobili sme presne túto syntézu. Áno, nie je to veľmi pôsobivé. Navrhujem použiť borohydrid sodný s aktívnym uhlím na redukciu nitra, lepšie výťažky. Potom pokračujte kyselinou mravčou, formaldahydom. Získali sme 50 % výťažok. Prekurzor, ktorý spomínate, je značne predražený. Iné metódy sú účinnejšie a lacnejšie.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Pane, môžem sa pre vás učiť?
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Ahoj braček, nie sme učitelia, ale možno ak máš konkrétnu otázku, mohli by sme sa ti pokúsiť pomôcť.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
môžete pre mňa pripraviť metódu, suroviny a kroky, vaša pomoc nie je zadarmo
 
Top