Syntéza prekurzora 2-OXO-PCE

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Ahojte všetci, dúfam, že máte pekný deň. Povedzme, že chcete vykonať syntézu 2-fenyl cyklohexanónu v rozsahu 1 mol, pretože to je rozumné množstvo, ktoré sa dá urobiť naraz. Ak chcete urobiť viac, potom investujte do 2. sady skla a urobte len 2 naraz, pretože budete potrebovať dean stark aparát na odstránenie vody. Prvým krokom bude vytvorenie enamínu cyklohexanónu pomocou cyklohexanónu, bezvodej kyseliny para-tolusulfónovej a pyrolidínu.

Najprv budete musieť pripraviť sklenené nádoby. Najskôr budete potrebovať 500 ml banku s okrúhlym dnom a ohrievací plášť, ktorý sa môže miešať. V jednom hrdle majte plynové potrubie na preplachovanie reakčnej nádoby N2 alebo Ar, na stredné hrdlo umiestnite Dean Stark aparát s výlevkou na odstraňovanie vody z dna sifónu a do tretieho hrdla umiestnite lievik na pridávanie činidiel a majte po ruke gumovú prepážku na výmenu lievika po ich pridaní. Naplňte Deanovu Starkovu pascu úplne toluénom, až kým mierne nepreteká do RBF. Budete potrebovať aj vákuovú destilačnú súpravu vrátane čerpadla na vodu a vytváranie vákua.

1) Do 500 ml rbf pridajte 350 ml toluénu a zapnite nízky ohrev. Do reakčnej nádoby pridajte 120 g pyrolidínu, 100 g cyklohexanónu a 15 g p-TSA a potom vymeňte lievik za gumovú prepážku a spustite prúdenie plynu do reakčnej nádoby. Po zapnutí prietoku argónu alebo dusíka sa reakcia uvedie do refluxu a nechá sa miešať. Počas reakcie sa voda bude vytláčať z reakcie do prístroja Dean Stark, takže to znamená, že budete musieť odstrániť vodu z prístroja Dean Stark, keď sa vytvorí, počkajte, kým sa vytvorí niekoľko ml vody, a až potom ju odstráňte, pretože nechcete, aby sa s ňou vytiahol aj toluén. Pred výmenou plynového potrubia za zátku nechajte túto reakciu refluxovať 2 hodiny a potom ju nechajte refluxovať ďalších 22 hodín.

2) Reakciu spoznáte, keď reakčná zmes prestane produkovať vodu v prístroji Deana Starka a reakčná zmes zmení farbu z veľmi svetložltej na tmavooranžovú. Po uplynutí 24 hodín vypnite ohrev a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Snažte sa obmedziť kontakt reakčnej zmesi so vzduchom, pretože eneamín sa ľahko oxiduje vplyvom atmosférických podmienok, preto sa používa gumová prepážka, takže vezmite injekčnú striekačku a vytiahnite celú reakčnú zmes a preneste ju do vákuovej destilačnej súpravy. Prvá frakcia, ktorá vyvrie, bude zmes toluénu a pyrolodínu, avšak po jej vylúčení sa váš 1-pyrolidino-1-cyklohexén začne vylučovať s časťou cyklohexánu. Tento cyklohexán nebude v ďalšom kroku reagovať so žiadnou chemikáliou, takže zatiaľ nie je potrebné tieto dve zlúčeniny oddeľovať. Aj keď je to nepríjemné, odporúčam vám destilovať, kým v prvej destilačnej banke nezostane žiadna kvapalina, pretože tak získate najvyššie kvasnice, ktoré sú takmer kvantitatívne, ak sa odstráni všetka voda. Po izolácii pyrolindu a jeho premiestnení do vzduchotesnej banky môžeme prejsť k ďalšiemu kroku.

3) V dôsledku vzniku enamínu s cyklohexánom bude molekula podliehať enamín-imínovej tautomerii podobnej ketoenolovej tautomerii, čo umožní, aby sa uhlík o jeden uhlík vľavo alebo vpravo od karbonylu stal veľmi nukleofilným, preto môže dôjsť k elektrofilnému útoku s molekulou, ako je jodobenzén, pričom jód pôsobí ako elektrofil. Teraz pridajte všetok váš čerstvo pripravený 1-pyrolidino-1-cyklohexén do 1-hrdlovej banky s 250 ml cyklohexánu a 204 g jodobenzénu. Umiestnite 1L rbf na ohrievací plášť a pridajte spätný kondenzátor s prečerpávaním vody, uveďte túto reakciu do varu a nechajte ju reagovať ďalších 24 hodín.

4) Nakoniec vám zostane biely prášok, ak sa prášok vytvoril pred uplynutím celých 24 hodín, potom stačí vypnúť ohrev a začať pracovať. Zastavte ohrev a vyberte kondenzátor refuxu z rbf, takže ho nahraďte zátkou. Po ochladení banky odstráňte zátku a pridajte približne 300 ml destilovanej vody, aby ste zničili zvyšný enamín, čím sa premení späť na cyklohexanón a pyrolidín. Banku znovu uzavrite a prudko pretrepte, chcete, aby všetok prášok zmizol. Pridajte 10 % roztok kyseliny sulfurónovej, aby ste zničili zvyšný pyrolidín. Reakčnú zmes nalejte do 1 l separačného lievika a počkajte, kým sa obe vrstvy oddelia. Spodná vodná vrstva aj vrchná organická vrstva by sa mali preliať do rôznych kadičiek a uložiť, zatiaľ čo vodnú vrstvu prelejete do separačného lievika s 250 ml DCM. Túto zmes opäť dobre pretrepte, aby ste do vrstvy DCM extrahovali všetok konečný 2-fenylcyklohexanón. Vodná vrstva sa zlikviduje, zatiaľ čo obe organické vrstvy sa spoja a premyjú tiosíranom sodným a vysušia nad síranom horečnatým. Nakoniec sa odparí všetko organické rozpúšťadlo, čím sa získa približne 140 g surového produktu. Vykonajte recykláciu pomocou IPA, aby ste získali biely prášok s približným výťažkom 60 - 70 %.

Budem písať experimentálnu príručku o alkylácii pomocou trifenylalumínia, avšak radšej by som túto reakciu vykonal skôr, ako vytvorím opakovateľný zápis. Ak má niekto otázky, rád mu pomôžem
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Ide o veľmi zaujímavú tému. Zaujala ma najmä vaša poznámka na inom mieste týkajúca sa ďalších krokov. Nie som si istý, ako citovať, preto som skopíroval váš vlastný odkaz:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/2-oxo-pce-anyone-have-information-on-its-synth.7559/post-34970

Zaujímalo by ma, či by ste mohli rozšíriť časť o vytváraní rôznych analógov. Podľa mňa kroky, ktoré ste uviedli z prekurzora, znejú tak jednoducho ako aminácia bróm-ketónu pre niečo ako 4-mmc alebo a-pvp. Je to ten istý prodecedu?

Ktorý prekurzor by sa nahradil, aby sa vytvorilo niečo ako MXE, alebo je to dodatočná substitúcia? Mohol by som týmto postupom po ďalšom kroku vyrobiť 3-MeO-PCE?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Nepozeral som sa na MXE, avšak namiesto použitia jodobenzénu sa môže ako náhrada vášho požadovaného produktu použiť metoxy-jodobenzén, avšak nemyslím si, že 3-meo-pcp by sa dal ľahko získať touto metódou. Keď sa tento produkt syntetizuje, posledný krok na jeho premenu z fenyl cyklohexanónu na 2-oxo-pce si vyžaduje bromáciu v jeho alfa polohe, čo je uskutočniteľné vďaka prítomnosti ketónu na cyklohexanónovom kruhu. Bromácia metoxyfenyl cyklohexánu by nefungovala. ako už bolo spomenuté, Mxe by fungoval, takže vás prosím, aby ste sa pokúsili odpovedať mi. Ďalším problémom pri tvorbe 3-meo-pce by bola initálna tvorba metoxyfenylhexánu, pretože ketón prítomný na cyklohexanóne je potrebný na vytvorenie eneamínovej imínovej tautomerizácie.

Prosím, neváhajte a napíšte mi DM o akýchkoľvek ďalších otázkach

- vedľajšia poznámka Dôvodom, prečo aminácia bromoketónu pre 4-mmc a a-pvp alebo akýkoľvek syntetický katinón, je, že každý použitý prekurzor bude obsahovať ketón v polohe beta, čo umožní bromáciu alfa. Dúfam, že som pomohol :)
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Bohužiaľ nie, 3-MeO-PCE sa nedá syntetizovať touto metódou a ill sa pokúsi vysvetliť prečo. Máte pravdu, že pôvodná metóda, o ktorej som písal, bola v skutočnosti jednoduchou amináciou bromoketónu, avšak pri molekule ako 3-meo-PCE, kde neexistuje karbonyl, sa táto reakcia stáva neuskutočniteľnou. 4-MMC a A-PVP sú syntetické katinóny, kde oba východiskové prekurzory (metylpropiofenón a valerfenón) obsahujú ketón v polohe beta. To znamená, že vodík alfa, ktorý sa nachádza vedľa na uhlíkovom reťazci, sa stane mierne kyslým, čo umožní bromáciu pomocou Br2/NBS/CuBr2, aby ste získali bromovaný produkt, a to isté platí pre akýkoľvek ketalový prekurzor, t. j. chlorofenyl cyklohexanón, metoxyfenyl cyklohexanón a fenyl cyklohexanón. Vzhľadom na to, že 3-metoxy-cyklohexán neobsahuje karbonyl, nebude udelená žiadna bromácia v správnej oblasti. Ďalším problémom je samotná syntéza 3-metoxy-cyklohexánu a opäť je to spôsobené tým, že cyklohexán neobsahuje karbonyl. Prvým krokom syntézy prekurzora 2-oxo-pce je vytvorenie imínu na cyklohexanóne, čo umožňuje, aby jodobenzén selektívne atakoval v určitej polohe na kruhu a vytvoril požadovanú molekulu, avšak syntéza prekurzora 3-meo-pce (3-metoxyfenyl cyklohexán) by nebola schopná vytvoriť túto rezonanciu.

MXE by bola dosiahnuteľná, pretože by ste stále používali cyklohexanón a namiesto toho by ste vymenili jodobenzén za jodoanizol a metylamín za etylamín, avšak ešte som to neskúšal a nie som si istý, ako účinná by táto reakcia bola, ak máte možnosť, povedzte mi svoje výsledky, pretože ma to zaujíma.


V závislosti od úrovne vašich zručností by som mohol vždy odporučiť redukciu MXE na požadovaný 3-meo-pce, ktorá však pracuje s NEVYHNUTNE TOXICKÝM hydrazínom a teplom, takže ak ste začínajúci chemik, naozaj by som vám neodporúčal používať tento postup, pretože osobná bezpečnosť by mala byť najvyššou prioritou.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať a pokúsiť sa pomôcť, ako len môžem

tiež sa ospravedlňujem za 2 správy, buggy wifi inni
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Oceňujem každú z týchto správ, boli veľmi poučné a zrozumiteľné. Hoci som vyštudoval s určitými skúsenosťami na univerzite a od tých čias neúnavne študujem, som v tomto svete stále veľkým začiatočníkom. Väčšinou som pracoval s kovmi a kyselinami, ako aj s extrakciami pomocou rozpúšťadiel a destiláciou. Viac základných vecí.

Oboznámenie sa s reakciami v rôznych arylcyklohexaminoch je po katinónoch jednou z mojich hlavných priorít, takže som nadšený, že niektorí by mohli používať podobné reakcie. A že sú tu ľudia, ktorí ukážu, ako na ne.

Jedného dňa, keď budem dôvernejšie oboznámený s vedomosťami Ill mať niečo lepšie ponúknuť v reakcii! Nakoniec sa pokúsim riešiť túto cestu MXE. Zdá sa to veľmi zaujímavé.
 
Top