Question 3cmc prosím, prezrite si moju syntézu

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Dobrý deň, bol by som rád, keby ste mi poskytli konštruktívne pripomienky k mojej ceste syntézy. Ak môžete odporučiť nejaké praktické zmeny alebo ak sa vám niečo nezdá, buďte pripravení vysvetliť, prečo by ste niečo zmenili.


**Príprava:**
1. **Príprava roztoku NaOH:** Rozpustite 90 g NaOH v 100 ml vody. Túto zmes nechajte cez noc zmraziť.

**Postup syntézy:**

**Fáza 1: v reaktore pomocou miešadla nad hlavou**
- Pridajte 100 g 2b3c a rozpustite ho v 300 ml etylacetátu, pričom 2 minúty prísne miešajte.
- Pridajte vopred pripravenú, ľadovo studenú zmes NaOH a miešajte ďalšie 2 minúty.

**Fáza 2: Exotermická reakcia**
- Postupne pridajte 150 g MA HCl, čím spustíte exotermickú reakciu, pri ktorej sa teplota zvýši približne na 30 °C. Počas tejto fázy pokračujte v miešaní.

**Fáza 3: **
- Pokračujte v miešaní za súčasného zahrievania, aby ste udržali konštantnú teplotu približne 37 °C počas 2 hodín.

**Fáza 4: Odstránenie nečistôt** reaktor/separačný lievik

- Do reaktora pridajte 300 ml vychladenej deionizovanej vody a 2 - 3 g jedlej sódy. Dôsledne miešajte 1 minútu, potom vodu vypustite, aby ste odstránili "špinavú" vodu spolu s rozpustnými nečistotami. Pridajte do oddeľovacieho lievika a odstráňte vrstvu vody. Proces premývania opakujte podľa potreby ešte jeden alebo dva razy, aby ste dosiahli olej bez veľmi silného zápachu rozpúšťadla.


Fáza 5 **Čistenie sušením:**
Premytý olej nalejte do kadičky a pridajte do nej bezvodý síran sodný ako sušiace činidlo, ktoré absorbuje všetku vodu. Pokračujte v pridávaní sodíka, kým sa už nebude zhlukovať a neuvidíte voľne tečúce kryštály.
- Keď už v oleji nie je žiadna voda, použite vákuovú filtráciu na odstránenie bezvodého síranu sodného a všetkých zvyšných častíc. Preneste späť do čistej suchej kadičky.

Fáza 6 **Okyslenie:**
- Pripravte si zmes 100 ml acetónu a 100 ml HCl v odkvapkávacom lieviku
- Kádinku s teraz suchým olejom umiestnite do ľadového kúpeľa, aby sa udržiavala teplota okolo 10 °C.
- Pomaly pridávajte zmes kyselín do oleja, kým nedosiahnete pH 6, a sledujte, či sa nezráža.
- Kadičku s práškom 3 cmc uložte na noc do mrazničky.

**Záverečné premývanie:**
- Nasledujúci deň zmyte nečistoty z prášku studeným acetónom, naším cieľom je prášok zbavený zápachu rozpúšťadla.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Fáza 6 **Okyslenie:**


- Pomaly pridávajte zmes kyselín do oleja, až kým nedosiahnete pH 6, pričom sledujte, či nedochádza k zrážaniu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zrážanie nie je potrebné robiť pred uvedením do chladu, takže ak ich nevidíte, dajte to do chladu a pozrite sa po niekoľkých hodinách, mala by to byť plná nádoba, ak ani potom neviem, či sa niečo objaví
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Žiadna práca to nie je
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
4mmc s 2b4mp route sa objavia po 30 minútach v mrazničke nikdy predtým sa mi neobjavili, robím to len pre seba niekedy, ale neznášam vôňu metylamínu vyvoláva vo mne paranoju, ktorá cítiť na celej ulici
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Naozaj neviem za 3mmc, ospravedlňujem sa, že som zasiahol
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Prečo odstraňovať vodu z voľnej bázy? Keď pri acidifikácii kvapkáte 37%hci, stále máte vo vnútri opäť vodu.
Nemá to žiadny zmysel.
A mimochodom, po acidifikácii odoberám vodnú vrstvu a likvidujem organickú vrstvu.
Vodná vrstva sa umiestni do niekoľkých misiek, aby sa odparila, po niekoľkých dňoch sa vytvoria kryštály.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
u môžete vyrobiť kryštál za 1 deň nemusíte čakať dni alebo týždne
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
So zdrojom ohrevu na rýchlejšie odparovanie vody?
Alebo čo presne máte na mysli?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28

Kecskebak

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Freedum To je geniálne! Mám otázku. Čo je to MA HCL?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Myslí si, že má na mysli metylamín HCL.
 
Top