4mmc - aminácia v DCM. Niektoré otázky

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Dobrý deň, blíži sa mi zmena rozpúšťadla, ktoré v súčasnosti používam. Voľba zo známych dôvodov padla na DCM, nič menej, pri pohľade do podtém z tam priloženej syntézy na DCM som si vyvodil nasledovné pomery:

100g bk4 v 300ml dcm a k tomu 200ml vodného roztoku m40. Celé sa to zahrievalo a miešalo 2h pri 40 stupňoch

No a práve som sa do toho chcel pustiť, ale v téme s kryštalizáciou 4mmc som našiel vyjadrenia istej osoby, ktorá podľa mňa súdiac podľa jej vyjadrení má v tejto téme veľké znalosti. Keď zozbieram informácie z niekoľkých jej príspevkov do jedného, vyjde mi niečo také:

100 g bk4 v 250 ml DCM, k tomu 150 ml roztoku m40 vo vode, kde reakcia trvá 4 h pri 32-36 stupňoch C (pri 38 stupňoch DCM vrie a tomu sa treba vyhnúť, aby nevznikli nečistoty), kde polovica m40 sa pridá na začiatku a druhá polovica po 1 hodine od začiatku reakcie.

A tu je moja otázka, je skutočne rozumné spustiť reakcie pri teplote o 5 stupňov nižšej, ale o 2 hodiny dlhšie? Bude to mať skutočne výrazný vplyv na výťažok a čistotu výsledného produktu? Podľa tejto osoby sa pri syntéze prebiehajúcej pri 32-36 stupňoch počas 4 h získa z 1 kg 2b4m približne 670-690 g múky, v kryštáloch 640-650 g, čo je vynikajúci výsledok.

Má niekto vedomosť o najlepšom množstve m40, ktoré treba pridať na 1 kg bk4 pri syntéze v DCM pri už spomínaných 40 stupňoch počas 2 h a 32-36 stupňoch počas 4 h?

Zdravím
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Môj priateľ urobil týždeň ísť týmto spôsobom dostane 30 g prášku haha forma 100g 2b4m je hovno syntéza urobil si sám uvidíte
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Máte video urobené rovnako ako chlapci ukázať
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Takže aké rozpúšťadlo, aké pomery a koľko času pri akej teplote navrhujete?
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Máte video na fóre, ako sa robí na benzén
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Túto metódu som vyskúšal tento týždeň. bola tam záťaž 10 kg 2b4m. 4-mmc sa ukázal úžasne čistý a snehobiely. výťažok bol 6,67 kg v kryštáloch.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
dôležitý bod. táto osoba napísala, že kyslí bezvodým 30 % roztokom HCl v izopropanole. Takýto roztok som nenašiel, a tak som okysľoval bezvodým 20 % roztokom HCl v dioxáne. Myslím, že je to dôležité, pretože normálna 40% kyselina chlorovodíková obsahuje 60% vody a voda v sebe rozpúšťa 4-mmc. to by mohlo viesť k značným stratám.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Používate kyselinu hcl a miešate s
dioxánom ?
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Č. kyselina chlorovodíková je 40 % roztok HCl vo vode. Dioxán kyseliny chlorovodíkovej je 20% roztok HCl v dioxáne (dioxán sa používa namiesto vody ako rozpúšťadlo pre HCl). takéto roztoky nájdete v našich obchodoch v Bulharsku. dioxán na rozdiel od vody nerozpúšťa 4-mmc
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Izopropylchlorid to, čo používa ruský nepoužíva kyselinu hcl a mieša s ipa, ale vy čistý izopropylchlorid
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Keď kryštalizujete vo vode, dáte škatuľu okamžite do mrazničky a počkáte 12 hodín ?
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď. Použili ste metódu, pri ktorej na 1 kg bk4 dávate 2 l m40 a syntézu vykonávate 2 h pri 40 stupňoch, alebo práve uvedenú metódu od tohto odborníka, t. j. na 1 kg bk4 1,5 l m40 a reakciu 4 h pri 32-36 stupňoch?
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Žiaľ, v našej krajine sa dá kúpiť iba HCL vo vode.

Môžem pridať HCL vo vode do acetónu v pomere, povedzme, 1:10 a potom vysušiť výslednú kvapalinu nad MgSO4, aby som sa zbavil všetkej vody?
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Pri akej teplote ste uchovávali nádobu s kryštalizačnou kvapalinou? Chápem to tak, že bola v úplnom pokoji?

Vaša pomoc je pre mňa neoceniteľná. Veľmi pekne vám ďakujem
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Urobil som pre 1 kg bk4 1,5 l m40 a reakciu 4 h pri 32-36 C.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
ak používate vodný roztok HCl, nerieďte ho acetónom. urobte to takto: po metylaminácii a premytí organickej vrstvy vodou pridajte k organickej vrstve rovnaký objem etylacetátu (ja som pridal 16 litrov etylacetátu). a potom pridajte neriedenú HCl (40 % roztok vo vode). Pridajte kyselinu chlorovodíkovú a dobre premiešajte, kým pH nebude v rozmedzí 3-6. potom celú hmotu vložte do mrazničky pri -20 C na 15-20 hodín, aby všetko dobre zmrzlo. pri -20 C voda stráca schopnosť rozpúšťať v sebe 4-mmc. potom produkt prefiltrujte. výstup bude dobrý.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Nádobu som nechal v pivnici úplne v pokoji pri teplote + 4C.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Musím povedať, že metóda, pri ktorej reakcia prebieha 2 hodiny pri teplote 40 C, dáva rovnaký výťažok 4-mmc. ale pri filtrovaní 4-mmc sa mení na hnedý, béžový. potom ho musíte mnohokrát premyť acetónom, aby sa zmyli nečistoty a bol biely.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
mefedrón sa po okyslení zmení na hnedožltý, pretože sa pridalo príliš veľa kyseliny chlorovodíkovej, a na to má rovnakú farbu, keď je ph 6, potom je mefedrón biely
 
Top