Darček pre tajných milovníkov chémie - niekoľko kníh, ktoré sú podľa mňa vhodné pre vás

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Rád vás všetkých spoznávam, som nadšenec tajnej chémie, kedysi som bol aktívnejší v The Hive, zaujímam sa o tajnú chémiu, možno nie som najprofesionálnejší človek na tomto fóre, ale som ochotný s vami všetkými diskutovať o otázkach súvisiacich s organickou chémiou a syntézou liečiv.

Všetci sme prišli na toto fórum kvôli podobnému koníčku, zistil som, že je veľa ľudí, ktorí sa zaujímajú o syntézu liečiv a chcú sa o nej dozvedieť, ale nevedia o tejto oblasti, takže nemôžu nájsť to, čo potrebujú, mnohé knihy (ako niektoré knihy od strýka Festera) alebo články na internete niekedy nie sú presné, zdieľam knihy, ktoré si myslím, že sú vhodné pre chémiu, myslím, že sú vhodné pre milovníkov chémie, aby sa dozvedeli o chémii liečiv.

Potrebné knihy si môžete stiahnuť pomocou odkazov na stiahnutie, ktoré som uviedol, ale pre istotu odporúčam vyhľadať si titul a stiahnuť si ho priamo z vášho obľúbeného vyhľadávača.

1. Moja najodporúčanejšia kniha je Rekreačné drogy od profesora Buzza,Je to jediná najlepšia kniha, aká bola kedy napísaná o výrobe rekreačných drog. Bohato ilustrovaná kniha sa zaoberá vybavením, technikami a činidlami používanými pri tajnej výrobe nelegálnych drog. Postupy kryštalizácie, chromatografie, destilácie a redukcie sú uvedené pre nasledujúce typy rekreačných drog.
Amfetamíny
Halucinogény
THC
Analgetiká
Hypnotiká, sedatíva a trankvilizéry
Súčasťou sú podrobné pokyny na nákup a výrobu prekurzorov. Podrobne sa rozoberá pracovná oblasť a uvádzajú sa zdroje ďalších informácií.

Nájdete a stiahnete si ju z archívu spoločnosti The Hive


2. Tihkal a PiHKAL,Alexander Shulgin, biblia tryptamínov a fenyletylamínov, nepotrebuje veľa vysvetľovania

Nájdete ich v EROWID


3. Syntézy amfetamínov
Prehľad a referenčná príručka pre odborníkov

Otto Snow je jedným z mojich obľúbených autorov a jeho kniha je vysoko špecializovaná, zahŕňa syntézu a farmakológiu oxykodónu, LSD, amfetamínov, fenytolamínov, THC

Na tomto odkaze si stiahnete všetky jeho knihy (môžete si ich stiahnuť aj vyhľadaním názvu)

Otto zostavil najvýstižnejšie syntézy o hromadnej výrobe psychedelických amfetamínov, prekurzorov a redukcií. MDA, MDMA (XTC), DOB, TMA, PMA, MDEA (Eve), DOM (STP) a ďalšie populárne stimulanty, napr. metylkatinón, fenetermín, aminorex, efedrín. Je to ľahké čítanie a pritom explicitná, tvrdá, psychedelická amfetamínová chémia. napr. metylkatinón a iné psychostimulanty z chemických látok, ktoré nie sú uvedené v zozname. Výroba prekurzorov z hnojív, korenín, kôry, semien a olejov. Expandovaný kov a elektrolytické redukcie. Hromadná výroba redukcií a chemikálií zo zoznamu z rozpúšťadiel a bežných chemikálií v miestnom železiarstve. Opísané sú stovky reakcií, aktuálne zákony o drogách a chemikáliách zo zoznamu.


4. Otto Snow - Syntézy LSD-25 a tryptamínu: (1998): Prehľad a referenčná príručka pre profesionálov

Syntéza LSD je veľmi náročná, môžete sa o nej dozvedieť prostredníctvom tejto knihy,Kniha je najkomplexnejšou referenčnou príručkou o syntézach LSD-25. Sú v nej opísané reakcie vrátane prehľadu správy pracovnej skupiny: Narkotiká a zneužívanie drog, anotácie a dokumenty konzultantov. Mnohé z reakcií zahŕňajú: Syntéza N,N-dialkyl substituovaných lyzergamidov. Curtisova reakcia. Príprava hydrazidu kyseliny d-izolysergovej; azidu kyseliny d-izolysergovej; d-izo-LSD.

5. Výstavba a prevádzka tajných drogových laboratórií

Táto kniha nie je o výrobe drogy, ale o tom, že vás naučí, ako si zriadiť laboratórium, a ukáže vám niekoľko lekcií o tajných chemických experimentoch

V tejto knihe je krok za krokom podrobne opísané, ako zriadiť a prevádzkovať tajné drogové laboratórium - bez toho, aby vás pri tom chytili. Motivovaný úprimnou túžbou rozptýliť priepastnú nevedomosť amerického ľudu v oblasti "drog", autor odhaľuje každý aspekt prevádzkovania ilegálneho laboratória na výrobu drog. jack B. Nimble odhaľuje, ako si vybrať miesto pre tajné drogové laboratórium, ako zahladiť stopy, bezpečnostné opatrenia a kedy a ako ukončiť prevádzku, aby ste sa vyhli basám.Jednou z najdôležitejších kapitol je Obstarávanie podozrivých predmetov, pretože chemické spoločnosti často sledujú určité činidlá a nahlasujú objednávky DEA, a v skutočnosti sú povinné tak pri určitých chemikáliách robiť. DEA tiež často uskutočňuje operácie "Sting", pričom zakladá falošné chemické spoločnosti, ktoré predávajú podozrivé chemikálie, a potom zatýka ich zákazníkov. Takže vedieť, ako extrahovať podozrivé chemikálie z bežných produktov predávaných v obchodoch s elektrotechnikou, potravinami a autodoplnkami, je pre podzemného chemika absolútne nevyhnutné! Jack B. Nimble vám povie, ako extrahovať safrol, hlavnú zložku potrebnú na syntézu mnohých metylendioxidových drog, ako sú MDA, MDMA, MMDA, "EVE" atď, zo sasafrasového oleja, ktorý je voľne dostupný v obchodoch s potravinami a v lekárňach; efedrín a ďalšie dobré prekurzory amfetamínov z "liekov proti astme"; vysokokvalitný éter zo "štartovacej kvapaliny"; chloroform z "odstraňovača škvŕn"; a zvyčajne ťažko dostupný tetrahydrofurán z "čističa PVC rúrok"." V tejto kapitole sa autor venuje aj tomu, ako nájsť "legitímne" použitie chemikálií, ktoré potrebujete, a ako ich objednať v bežných obchodoch s chemikáliami. Autor tiež rozoberá, ako si vyrobiť vlastné sklo a iné laboratórne vybavenie z predmetov dennej potreby. Venuje sa aj tabletám, kapsulám a iným spôsobom balenia nelegálnych drog. tajné laboratóriá opísané v tejto knihe nemusia slúžiť na výrobu nelegálnych psychoaktívnych drog - môžu sa použiť na výrobu liekov a užitočných chemikálií v situácii vojny alebo prežitia.


Ak ste začiatočník, potom sú to najlepšie obsahy, ktoré hľadáte

1. Khan Academy. Má kurzy v hodnote informácií, ktoré sa vyučujú jednoducho a interaktívne, zadarmo. Zaregistrujte sa na ich kurzy chémie a organickej chémie.

2. Scribd. Poskytuje neobmedzený prístup k učebniciam, vedeckým článkom a časopisom, dokumentom nahraným používateľmi a komerčným a podzemným knihám o syntéze a chémii. Nájdete tam takmer akúkoľvek učebnicu, ktorú si predstavíte

3. Erowid chemistry archive a Rhodium Archives.

4. sciencemadness.org
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zdravím a ďakujem za užitočné tipy! Každá časť každej knihy o tajnom varení drog, ktorá sa týka získavania prekurzorov/reagentov, je však úplne zbytočná, pretože väčšinu právnych medzier už úrady dávno zaplátali. Efedrín už v mnohých krajinách nenájdete v žiadnych voľnopredajných liekoch, čističe kanalizácie s kyselinou sírovou sa nepredávajú, sasafrasový olej už určite nie je nekontrolovaný atď. atď.

Strýko Fester aj profesor Buzz majú na mnohých fórach, ktoré obývam, naozaj zlú povesť. Ale knihu PB som nikdy nečítal. Vo svojom príspevku píšete, že by sa dala nájsť na stiahnutie na archívnej stránke The Hives , ale ja ju nemôžem nájsť?
Mohli by ste prosím dať odkaz na stiahnutie?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Máte pravdu, mnohé z techník v týchto knihách sú zastarané, poslal som tieto knihy, aby som informoval záujemcov o [pokročilé techniky danej doby] a základy syntézy liečiv a chemických látok, myslím si, že jednou z príťažlivých stránok chémie je, že sa stále zdokonaľuje, napríklad ak nemôžete nájsť efedrín, možno môžete skúsiť syntetizovať efedrín z brómofenylacetónu, na syntézu pervitínu nie je nevyhnutné použiť efedrín, P2P a P2NP sú tiež populárne ako prekurzory, o tieto poznatky sa môžete podeliť s priateľmi na tomto fóre, pokiaľ viem, na tomto fóre je veľa ľudí, ktorí sú odborníci.

V práci strýčka Festera sú niektoré chyby, najmä v elektrochemickej syntéze a syntéze LSD, ale málokedy som počul, že by niekto kritizoval knihu Rekreačné drogy od profesora Buzza, a sám som v tejto knihe nenašiel žiadne závažné chyby, možno preto, že je príliš stará, môžu tam byť niektoré nesprávne obsahy, ktoré sa v tom čase považovali za správne.

Odkazy na stiahnutie

https://chemistry.mdma.ch/hiveboard/rhodium/pdf/archive/recreational.drugs-professor.buzz.pdf

Toto je jasný webový odkaz, preto buďte opatrní
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ďakujeme! Zdá sa, že ste naozaj nápomocný a znalý človek.
Nikdy som nevidel žiadnu podrobnú kritiku profesora Buzza, skôr v zmysle "táto reakcia je taká jednoduchá, že ani profesor Buzz ju nedokáže posrať". Ale takýto druh nevrlých, zle mienených komentárov tu bude vždy.
A čo sa týka Festera, môžete si zalistovať v tomto malom skvoste rozhovoru medzi ním a jedným z jeho kritikov:

https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/eleusis/eleusis.vs.fester.html

Podľa mňa Fester v tomto prípade vyhráva. Kritika je malicherná a prehnane zdôraznená.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ďakujem za odporúčanie stránky, je to sparing zápas medzi majstrami, každý chemik sa snaží dokázať, že je väčší, podľa mňa sa to veľmi cení a človek sa z ich rozhovorov môže veľa naučiť, v mojich očiach Eleusis alebo Zwitterion, Unclefester sú to všetko drogoví hrdinovia, niektoré ich články majú stále referenčnú hodnotu, najmä ich zdokumentované chyby pri syntéze, z ktorých sa môžu poučiť začiatočníci, Eleusisova autobiografia je tiež veľmi zaujímavá, budem reprodukovať ich užitočné články, aby ich videlo viac ľudí.
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Nuž, som rád, že niektoré staré včely sú stále nažive. Už som bol nejaký čas mimo reality... začínam sa pomaly a bezpečne vracať... Domnievam sa, že ste vo svojom zozname kníh na prečítanie možno zabudli na Strikeovu Totálnu syntézu. Niektoré veci sú možno zastarané, to áno, ale stále platí, že chémia je chémia a je to zábava... keď raz začneš, nikdy nemôžeš prestať!
Bee safe
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Rád vás spoznávam, dúfam, že toto fórum bude vďaka nášmu úsiliu také aktívne, ako bol kedysi Úľ

Samozrejme Bee safe
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Vďaka strýkovi Lee :) verím, že sa to podarí. Peeps sa zaujímajú a fóra sú miestom na pozitívnu diskusiu, ale aj na kombinovanie vedomostí, aby boli všetci v bezpečí.
 
Top