Nová myšlienka v súvislosti s vyhnutím sa laboratórnej detekcii.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nedávno mi niekto poslal súkromnú správu, v ktorej sa ma pýtal na spôsoby, ako odstrániť nevyhnutné zápachy spojené s tajnými chemickými laboratóriami. Ako vie každý, kto má skúsenosti, zápachy vznikajúce počas chemických reakcií môžu byť v rozmedzí od charakteristických až po úplne eutanázické. Prešiel som zoznamom bežných metód, ako je stará hadica v záchode, zostava s vodnou clonou, vypúšťanie výparov z komína na zahmlenie pôvodu atď. a potom som otvoril o potenciálnej účinnosti nového nápadu, ktorý som nikdy nevidel v praxi. Nuž a hľa, na sociálnej sieti sa mi na obrazovke Amazonu objavil produkt, ktorý som nikdy predtým nevidel, a tu je na zváženie. Keramický katalytický spaľovač. Je určený pre kachle na drevo a na ohrev katalyzátora využíva teplo, ktoré produkuje, ale myslím si, že by veľmi dobre fungoval aj 6" horák pripevnený na prednej strane kachlí. Verím, že s týmto vo vašom výstupnom potrubí (a prvkom horáka) by sa opekal takmer akýkoľvek zápach a katalyzátor, horák a reostat na reguláciu teploty by mali byť pod 200 USD úplne nové ( a horák a gombík sporáka by mohli byť pre mnohých z nás zadarmo). Len som si myslel, že predstavím túto myšlienku a otvorím dialóg, aby sme diskutovali o potenciáli.

YDqluOH46K

Tu je odkaz na produkt na Amazonu Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6" Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Určite filter s aktívnym uhlím? ako na pestovanie buriny/ to je to, čo iv videl fungovať... pred mojimi očami doma f/e. Pravdepodobne ahotty, ale hej ho, ja nič necítim a iv nemal žiadne zmienky od mojich susedov! Ani keď som pestoval trávu, ani keď som robil syntézy lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Je to síce super, ale tiež určite, museli by byť reakcie teplé, aby sa aktivovali? Robím veľa ľadových reakcií na mo....fungovalo by to na to? Alebo myslíte zahrievanie?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Áno, museli by ste ho zohrievať samostatne. Myslím, že som myslel, že by mohol fungovať horák na sporáku na tvári
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach áno, chápem, ospravedlňujem sa. Moja chyba. Celkom v pohode.
Nie je to však v podstate rovnaký spôsob, akým fungujú filtre s aktívnym uhlím? Predpokladám, že tvar otvorov zachytáva pachy? V každom prípade je to super.
Myslím, že pri filtroch s dreveným uhlím, ak to niekto vidí, to môže byť naozaj len podozrivé, tak či onak (predpokladám, že pokiaľ nežijete v krajine, kde je povolené pestovať vlastnú trávu (kde by nikto nevedel, čo je uvedená položka!)
 
Top