Kvalitatívne stanovenie a-PVP

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Niekedy nastane situácia, keď si kúpite mefedrón, ale v niektorých prípadoch je nahradený a-PVP. Musíte si to v záujme svojho zdravia skontrolovať. Tu by som vám chcel predstaviť nasledujúcu kvalitatívnu metódu stanovenia a-PVP. Inými slovami, ako rozlíšiť a-PVP od mefedrónu.

Metóda je jednoznačne jednoduchá. Budete potrebovať hydrogenuhličitan sodný (jedlú sódu), vodu a vzorku.
1


Navrhovaná reakcia sa vyznačuje zmenou farby a uvoľnením zápachu. Pri alkalizácii roztok a-PVP získa svetlozelenú farbu a uvoľní výrazný zápach.

Návod krok za krokom:
1.
0,1 g skúmanej vzorky zrieďte v 5 ml vody (roztok 1).

4

5


2. 2-3 g jedlej sódy zrieďte v 5 ml vody (nie je potrebné ju úplne zriediť), dôkladne premiešajte (roztok 2).
7


3. Do skúmaného roztoku (roztok 1) pridajte 1 ml roztoku hydrogenuhličitanu sodného (roztok 2). Pozorujte výsledok reakcie.
8

9


Ak sa roztok sfarbí do svetlozelenej farby (ako na fotografii), môžete usúdiť, že vo vzorke prevláda a-PVP. Spolu so zmenou farby zaznamenáte aj pong.
Ak roztok nezmenil farbu, vo vzorke nie je a-PVP.

Pokus s roztokom mefedrónu sa uskutočnil napríklad aj s roztokom mefedrónu. Na fotografii nižšie môžete vidieť, že roztok nezmenil farbu.
11

12


Pridajte roztok jedlej sódy do roztoku mefedrónu a pozorujte, či sa farba zmení:
13

15
 
Last edited:

propiophenone

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Otázkou je, či sa to bude inak javiť v prípade a-PHiP alebo a-PCyP alebo a-PPP?

Ďakujem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, nerobil som pokusy, ale myslím si, že budú reagovať rovnako.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Prebieha reakcia s a-pvp s nečistotami alebo so samotnou molekulou? Mohli by ste mi prosím rozobrať, prečo sa to deje a prečo nie so 4-mmc?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Táto reakcia pracuje s tretinamín-ketónmi ako molekula a-PVP. Neviem presne povedať mechanizmus tejto reakcie. Táto metóda bola zistená empiricky.
 
Top