Priebeh syntézy na rôznych rozpúšťadlách a optimálnych pomeroch činidiel.

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň. pri vykonávaní syntézy v benzéne / toluéne / xyléne / DCM stačí rozpustiť BK4 v ktoromkoľvek z uvedených rozpúšťadiel, pridať metylamín 40 % vo vode a potom spolu s maximálnym intenzívnym miešaním zahrievať 3 h pri 60 °C? (2 h a 40 stupňov pre DCM)

Nakoniec oddeľte vodnú vrstvu od organickej vrstvy. Organickú niekoľkokrát prepláchnite vodou a môžete sa pustiť do okyslenia?

Je toto postup alebo som niečo prehliadol?

Mimochodom, aby som nezakladal druhú tému, otázka č. 2.

Aké sú počiatočné pomery činidiel (teplota a reakčný čas vyššie), koľko L rozpúšťadla a koľko L m40 na 1 kg BK4, aby to bolo optimálne?

Otázka č. 3. Môžem po premytí organickej fázy namiesto pridania rovnakého objemu acetónu a následného skvapalnenia koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou 35-37 % vo vode na pH 5,5 až 6 použiť namiesto acetónu IPA alebo etylacetát?

Ďakujem za váš čas a cenné rady
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Zabudol som dodať, a už nemôžem upravovať tému....

Čo hovoríte na tieto pomery:
1 kg BK4 - 4,5 l benzénu / toluénu / xylénu / DCM - 1,85 l M40 vo vode.

Pomery som vypočítal z istej tabuľky syntézy 4MMC, ktorá koluje na webe a opisuje reakčný čas/teplotu v závislosti od rozpúšťadla a vzniknutých nečistôt.
 

Mellym

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
12
Reaction score
21
Points
3
Proporcie sa mi zdajú v poriadku. Ale celkový rozsah, ktorý sa chystáte spustiť, by bol ťažkou prácou))
 

Mellym

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
12
Reaction score
21
Points
3

Vo všeobecnosti je postup správny. Ďalšia vec, ktorú by ste mohli urobiť, je premyť organickú vrstvu soľným roztokom na konci. Tým by sa odstránili všetky zvyšky vody, čím by zostalo viac čírej vrstvy.


Etylacetát funguje. IPA som nepoužil. Moja rada je neriediť váš roztok voľnej bázy. Stačí pridať po kvapkách a opatrne HCL. Majte na pamäti, že bude horúci, takže ho radšej držte v ľadovom kúpeli alebo ho nechajte čas od času vychladnúť. Potom je pH dobré, výrobok sa začne zrážať. V tomto momente stačí naliať acetón alebo etylacetát a celý produkt sa okamžite rozdrví.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Ako pripravíte takýto soľný roztok?

Po premytí organickej vrstvy by som mal po kvapkách pridávať HCL 35-37 %, pričom by som to celé mal ochladiť na pH 5,5-6, a až keď mám toto PH, mal by som pridať rovnaký objem etylacetátu alebo acetónu?

Je nejaký rozdiel na strane + tým, že najprv pridám HCL a potom zriedim, namiesto zriedenia a pridania len HCL?

Ďakujem za odpoveď
 

Mellym

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
12
Reaction score
21
Points
3
Solanka je nasýtený vodný roztok NaCl. Môžete si ho pripraviť na pästi mieste rozpustením kuchynskej soli vo vode. Maximálna koncentrácia NaCl je 36 g/100 ml vody. Vezmite 1 l vody, dajte ju na mierny ohrev a začnite pridávať soľ. V horúcej vode by sa malo rozpustiť približne 400 g. Po ochladení na izbovú teplotu by niektoré zrazeniny spadli späť, to je v poriadku. Môžete ju jednoducho vyliať.

Po premytí vášho voľného roztoku vodou ho premyte soľným roztokom. Nalejte určité množstvo, aby sa vytvorila samostatná vrstva. A keď len jemne vírite, netraste. Mali by ste vidieť, že váš organický roztok sa stáva čírejším, menej zakaleným. Počkajte, kým sa vrstvy usadia a oddelia. Tento postup môžete v prípade potreby zopakovať.

No mohli by sa vyskytnúť drobné rozdiely v závislosti od toho, ako okyslíte v poslednom kroku. Vo všeobecnosti ide len o pomernú nehodu. Ako napríklad príliš veľa rozpúšťadla, ktoré vám zostalo, alebo nejaká zvyšková voda - neuvidíte, ako sa váš produkt rozdrobí. Budete musieť počkať, nechať ho cez noc kryštalizovať, alebo sa pokúsiť odpariť prebytočné rozpúšťadlo... To si v podstate vyžaduje len čas a trpezlivosť.
 

Mellym

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
12
Reaction score
21
Points
3
Aha, a ešte jedna rada k okysľujúcemu kroku. Predtým, ako začnete, rozdeľte svoj roztok voľnej bázy na dve polovice. Alebo aspoň ponechajte nejaké množstvo. To by mohlo byť v prípade naozaj záchranou. Ak by ste nejakým spôsobom prehnali príliš veľa kyseliny, stačí pridať túto dodatočnú freebázu a tým napravíte svoju chybu, vrátite pH späť.

To je dobrý postup pre každý krok tvorby soli v lieku, nielen pre meph.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Veľmi pekne vám ďakujeme. Vaše rady sa nám určite budú hodiť.

Podľa vás prejde testom pomer 1 kg BK4, 4,4 l rozpúšťadla a 1,85 l M40?

Pri okysľovaní po premytí organickej vrstvy koľko acetónu/etylacetátu mám pridať? Rovnaký objem alebo napríklad polovicu?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Odporúča sa držať v rozpúšťadle asi štvrtinu konečného roztoku voľnej bázy okrem tej, do ktorej kvapkáte kyselinu, aby ste mohli korigovať pH, ak klesne pod limit... nakoniec ju celú vylejete a potom opatrne kvapnete viac kyseliny, aby ste dosiahli požadované pH (s postupom sa budete zlepšovať alebo skôr spozorniete). Acetón má v tejto súvislosti skvelé zrážacie vlastnosti a jeho výhodou je aj to, že je miešateľný s vodou, preto riedi vodu nachádzajúcu sa v kyseline a vo vašom rozpúšťadle, čím pomáha soľnému materiálu (vášmu produktu) zrážať sa (vystupovať z roztoku/kryštalizovať) súčasne. Pridanie polovice objemu vašej zmesi je trochu na hornej hranici, pretože sa obávam, že priveľa by spôsobilo aj zrážanie nečistôt, a tiež premytie acetónom po vákuovej filtrácii (buď v lieviku, alebo v samostatnej nádobe) sľubuje oveľa rýchlejšie sušenie vášho pevného produktu.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Veľmi pekne vám ďakujeme za profesionálny spôsob tlmočenia. Som za to vďačný. Pri Acetone teda zostanem aj naďalej.

Jednoducho povedané, ak mám 5 l voľnej bázy už po premytí, najlepšie je pridať k nej 2,5 l Acetónu a pomaly pridávať kyselinu chlorovodíkovú až do PH 5,5-6.

Pochopil som to správne? Je lepšie pridať menej ako polovicu, napr. 2L acetónu, na 5L voľnej premytej bázy? Máte s tým nejaké skúsenosti?

Čo sa týka odloženia časti bokom pre prípad, že PH klesne príliš nízko - zaznamenané a pravdepodobne sa v skutočnosti použije.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
U môžete použiť acetón IPA alkohol etylacetát alebo vodu na získanie 4mmc HCl
A z kysliny HCl môžete použiť 30%
Je veľa spôsobov, ako získať 4mmc z voľnej bázy
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Tomu dokonale rozumiem. Mám na mysli niečo úplne iné.

Koľko rozpúšťadla (acetón, etylacetát, IPA) napríklad na 5 l voľnej, premytej zásady mám pridať predtým, ako začnem pridávať kyselinu chlorovodíkovú 35-37 % na pH 5,5 až 6?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
To isté, koľko máte freebase, ak máte 500 ml freebase, použijete rovnaký acetón alebo IPA alkohol alebo etylacetát.
Hodia pomalú HCl a kontrolujú celý čas pH, potom viete, koľko HCl potrebujete.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Takže acetón / IPA / etylacetát pridávam toľko, koľko mám voľného základu. To som tiež niekde čítal, nie menej kolega o pár príspevkov vyššie napísal, že polovica tohto objemu môže byť príliš veľa, takže názory sa rozchádzajú. Nič menej to musím vyskúšať. Ďakujem
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
pH 6
 

Attachments

  • Qxt1VhgLoB.jpg
    Qxt1VhgLoB.jpg
    36 KB · Views: 170
Top