Produkty pyrolýzy AB-CHMINACA

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1

YZ7aQNBtvp

Úvod

Marihuana je najčastejšie zneužívanou látkou v Spojených štátoch. Zvýšená dostupnosť v dôsledku legalizačných snáh a znížené vnímanie škodlivosti súvisia s rastúcim užívaním. Hoci fajčenie kanabisu vo forme cigarety (jointa) alebo v fajke zostáva najbežnejším spôsobom užívania, adaptácia zariadení na elektronické cigarety (e-cigarety) na vapovanie e-tekutín napustených výťažkami z kanabisu získava na popularite, najmä u mládeže a mladých dospelých, ktorí môžu vapovať konopný olej alebo vosk obsahujúci vysoké koncentrácie Δ 9-tetrahydrokanabinolu (THC), primárnej psychoaktívnej zložky rastliny kanabis. Tento vzostupný trend vapovania výrobkov z konope bude pravdepodobne pokračovať, pretože takmer polovica štátov v Spojených štátoch prijala zákony, ktoré umožňujú legálne medicínske a/alebo rekreačné užívanie konope. Okrem toho bolo zaznamenané používanie elektronických cigariet na dodávanie syntetických kanabinoidov, ako je AB-CHMINACA (číslo CAS 1185887-21-1; niekedy sa mylne nazýva "falošná marihuana", "spice" alebo "bylinné kadidlo") v aerosóle. V literatúre nie sú žiadne informácie o účinkoch produktov pyrolýzy AB-CHMINACA. Behaviorálne a toxikologické dôsledky užívania týchto zlúčenín sú stále málo preskúmané. V tomto článku sa dočítate o procese zahrievania a tepelnom rozklade látok pri fajčení.

Keďže skúmanie účinkov necharakterizovaných syntetických kanabinoidov u ľudí nie je možné, väčšina výskumu skúmajúceho farmakológiu týchto zlúčenín sa uskutočnila na zvieratách. Napriek tomu, že fajčenie je najbežnejším spôsobom podávania u ľudí, vo väčšine doterajších predklinických výskumov sa až na niekoľko výnimiek využíva injekčné podávanie THC alebo iných kanabinoidov. V niektorých štúdiách sa použilo intravenózne podanie, ktoré môže umožniť rýchly nástup účinku, ako sa pozoruje po fajčení syntetických kanabinoidných produktov; vo väčšine behaviorálnych štúdií sa však použili intraperitoneálne alebo subkutánne injekcie. Počas metabolizmu dochádza k chemickým zmenám, pričom niektoré metabolity syntetických kanabinoidov vyvolávajú iné účinky in vivo ako ich materské zlúčeniny. Okrem toho zahrievanie alebo spaľovanie syntetických kanabinoidov prostredníctvom vapovania alebo fajčenia môže zmeniť samotné chemické látky, rovnako ako ich degradácia počas skladovania. Zvieracie modely využívajúce inhaláciu ako translačne relevantnejší spôsob podávania môžu byť užitočné pri vymedzení týchto faktorov, čo môže následne uľahčiť presnejšie predpovede účinkov syntetických kanabinoidov u ľudí.

Oui0jX2bJr

Rozklad AB-CHMINACA tepelnou degradáciou na navrhované pozorované pyrolytické produkty

Výskumníci sa rozhodli preskúmať účinky vybraných syntetických kanabinoidov (CP 55 940, AB-CHMINACA, XLR-11 a JWH-018), ktoré mali vyššiu afinitu a v niektorých prípadoch aj vyššiu účinnosť v porovnaní s THC. AB-CHMINACA, XLR-11 a JWH-018 sa údajne nachádzajú vo výrobkoch "falošnej marihuany". Možnosť využiť inhaláciu je pre výskum kanabinoidov dôležitá z niekoľkých dôvodov: (1) legalizácia rekreačnej a liečebnej marihuany na úrovni štátov zvýšila potenciálnu expozíciu, (2) väčšia ekvivalencia spôsobu podávania medzi ľuďmi a v predklinických modeloch môže zvýšiť translačnú relevantnosť výsledkov a (3) niektoré toxikologické alebo iné zdravotné účinky (pľúcne) zneužívania drog sú pravdepodobne špecifické pre inhaláciu a nemusia sa zistiť v štúdiách využívajúcich iné spôsoby podávania.
TxWjDPrQuA
Predpokladané metabolity AB-CHMINACA. Metabolity vznikajú zo štyroch predpokladaných metabolických transformácií - (1) hydroxylácia cyklohexylového kruhu, (2) hydrolýza terminálneho amidu, (3) hydrolýza vnútorného amidu a (4) hydroxylácia/oxidácia izopropylovej skupiny. Skratky sa vzťahujú na číslovanie predpokladaných metabolitov (M), ktoré sa uskutočnilo v chronologickom poradí (M1 a M2).

Záver

Súhrnne možno povedať, že syntetické kanabinoidy, ktoré boli pôvodne vyvinuté ako výskumné nástroje alebo ako kandidátske lieky, boli odklonené na drogy zneužívania vo forme produktov označených takými výrazmi, ako sú "bylinné kadidlo", "falošná tráva", "spice" a "K2". AB-CHMINACA, AB-PINACA a FUBIMINA. Výsledky tejto štúdie ukazujú, že farmakologické účinky AB-CHMINACA, AB-PINACA a FUBIMINA sa prekrývajú s účinkami psychoaktívnych kanabinoidov z rôznych chemických tried vrátane Δ9-THC, JWH-018, CP47,497 a WIN55,212-2. Každá z týchto troch zlúčenín sa viaže na kanabinoidné receptory CB1 a CB2 a aktivuje ich, vyvoláva charakteristickú tetrádu kanabimimetických účinkov u myší a spôsobuje od dávky závislé zvýšenie reakcie na apertúru spojenú s Δ9-THC pri diskriminácii Δ9-THC.

Primárnym rozdielom medzi zlúčeninami je ich účinnosť, pričom poradie účinnosti koreluje s ich väzbovou afinitou na receptory CB1: FUBIMINA < Δ9-THC < AB-PINACA < AB-CHMINACA. Je pozoruhodné, že všetky tri tieto zlúčeniny sú vysoko účinnými agonistami v teste väzby [35S]GTPγS v porovnaní s nízkym čiastočným agonizmom Δ9-THC. Paradoxne, AB-PINACA a AB-CHMINACA sú potenciálne zaujímavé pre vedeckú komunitu ako výskumné nástroje vďaka svojej jedinečnej chemickej štruktúre a vysokej účinnosti na receptory CB1 (t. j. >CP55,940).

Pri používaní AB-CHMINACA musíte vziať do úvahy jej silný účinok. Berte do úvahy aj skutočnosť, že produkty pyrolýzy a jej metabolizmu v tele možno zistiť v moči a krvi. To môže byť dôležité pre tých ľudí, ktorí pravidelne podstupujú lekárske vyšetrenia na drogy.
 
Last edited by a moderator:

Ali Newman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Každý dôveryhodný dodávateľ hotových výrobkov
 

LeiTruth

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 12, 2023
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Rozmýšľal som presne nad tým istým.
Zdá sa, že nikto to nemá na žiadnom z piatich popredných darknetových trhov.
Dokonca existujú ľudia, ktorí vedú kampaň za tieto falošné sľuby, že dostanú "papier K2" do väzenia len preto, že ho videli v nejakej televíznej relácii "Chyťte pašeráka".
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
Robím hotové výrobky a im najväčšiu výrobu zo syntetických kanabinoidov v celej európe skontrolujte na našej webovej stránke the-frcs.is :)
 

Wrinkler

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 28, 2023
Messages
8
Reaction score
10
Points
3
FRCS má dobrú ponuku na vzorky. Ja som si objednal svoje zaslané do USA . Môj balík bol odoslaný a CLEARED CUSTOMS =). Moje skúsenosti s flightrcs sú úžasné.
Bojoval som a bojoval som 2 roky od zákazu noidov. Nemôžem dostatočne poďakovať flightrcs za flexibilitu a zákaznícku podporu.
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
Ahoj brat , som rád, že to viem ! Som tu pre teba a všetky noidné hlavy :D
 

LeiTruth

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 12, 2023
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Zdá sa, že vaša webová stránka pre mňa nefunguje, dokonca umožňuje Cloudfare robiť pod kapotou veci, o ktorých ma nezaujíma.
 
Top