Anhydrid kyseliny octovej z acetátu olovnatého?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Super základná otázka, ale viem, že sa dá použiť octan olovnatý namiesto anhydridu octového na kyselinu fenyloctovú na p2p.

Mal som dojem, že je to kvôli octanu olovnatému, ktorý pri zahrievaní vytvára AA?

Ak je to tak, môžete ho jednoducho zahriať a vydestilovať?

Viem, že je to nekvalitný príspevok, ale musím to vedieť, pýtam sa tu a potom sa v tom hrabem sám.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Viem, že sa dá vyrobiť z dichloridu disiričitého alebo dichloridu sírového, zabudol som, ale som len zvedavý
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ahoj Katty Korner,
S2Cl2 alebo SCl2 sa používajú na výrobu tionylchloridu, myslím.

Chcela by som nájsť metódu na výrobu anhydridu kyseliny octovej z octanu olovnatého. Nájdem ju a uvidím, či ju budem môcť zverejniť.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Sciebcemadness uvádza, že AA sa dá vyrobiť podobne ako pomocou acetylchloridu a octanu sodného, ale môžete ho nahradiť di/monochloridom síry. Kedysi bol na tom fóre akýsi obrázkový návod, uvidíme, či ho nájdem.

Práve sa zaujímam o octan olovnatý, pretože kyselina octová je lacná a ľahko dostupná, lithar je ľahko dostupný, takže výroba octanu olovnatého je tiež jednoduchá. Potom stačí len zahriať a možno sa dá recyklovať olovo pridaním väčšieho množstva kyseliny octovej, idk.
 
Top