adaptér uviazol na mojej reakčnej banke

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Dobrý deň,
Rýchla otázka;
môj adaptér sa zasekol na reakčnej banke. ( bolo tam veľa tepla a tlaku a ja som niekedy manupuloval reakcie tým, že som na sekundu zakryl refluxný koniec tumbou). Použil som Ai/Hg btw.
Nejaké návrhy?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Adaptér vložte pod vriacu vodu alebo použite oktánový brander a pokúste sa ho uvoľniť. Lepšie je 20 malých ľavých práv než jedno silné pravé, pretože ho zlomíte.

Nepoužili ste vazelínu
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Zahrievajte ženskú časť pomocou teplovzdušnej pištole, fénu s tryskou, teplovzdušnej spájkovacej vecičky, rovnomerne zahrievajte okolo a len ženskú časť. Rozkývajte diely doľava doprava a dozadu dopredu a potom silno zatočte. Nepodarilo sa? Pridajte niekoľko kvapiek koncentrovanej kyseliny sírovej na niekoľko hodín, aby mohla vsiaknuť do spoja, zmyte, skúste skrútiť, ak nie, znova použite teplo a skúste to znova.

Nefungovalo to? Vtedy rozbijem menej cennú časť, aby som zachránil tú dôležitejšiu.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Takže ich má oddelené ( bez rozlúštenia) .
Thx za tipy chlapci.
Nahrieval som ženský spoj a krútil som ním ( so zváračskými rukavicami, takže som nezískal žiadny úchop) nebol úspešný.
Potom som použil kladivo na poklepávanie ( s gumovou hlavou) a dal som mu asi 1000 minipoklepov ( doslova žiadna sila nebola použitá, len pre potreby vibrácií). Potom sa začala šanca na vodné tesnenie medzi zátkami a viem, že to bol ten moment! vytiahol som ho priamym pohybom ( stále bola potrebná podobná sila, ale žiadne poškodenie)
Teraz som šťastný! Že úplne nová banka nie je poškodená kvôli lacnému čínskemu adaptéru 24/40 z pár dolárov...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Znie to trochu ako.....

No len pre istotu, aby nedošlo k nedorozumeniam:

Ľavá strana je muž a pravá strana je žena

IVs98gcbQ2
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Áno, moja banka: bola ns 29/32( takže richt kĺb obrázka, ako ženská časť)
Adaptér: 29/32 na 24/40 (vonkajšia časť bola zaseknutá v ženskej časti banky).
Adaptér ženskej časti na mužský kondezátor (24/40)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Teplovzdušné pištole sú veľmi užitočné v takýchto nešťastných situáciách; rovnako aj rukavice na grilovanie za 15 dolárov, ktoré vám umožnia chytiť horúce sklo. Dobrý fén je rovnako dobrý ako teplovzdušná pištoľ, ale môže trvať dlhšie, kým sa sklo zohreje na teplotu potrebnú na separáciu.
 
Top