RADY PRE ZÁKLADNÉ A NAJLEPŠIE LABORATÓRNE POMÔCKY NA SYNTÉZU 4MMC A AMFETAMÍNU

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Dobrý deň,

ocenil by som, keby tí, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a sú veľkorysí, venovali pár minút na vymenovanie základných alebo najnutnejších laboratórnych pomôcok pre prvé pokusy o syntézu 4MMC a amfetamínu. Vybavenie by sa získavalo postupne čoraz zložitejšie a rozmanitejšie - nie je to z dôvodu snahy ušetriť každý cent na každom kroku - ide mi o to, aby som si vyskúšal prácu s týmito dvoma látkami v menšom meradle, aby som mohol skúšať, pravdepodobne neúspešne, potom skúšať znova a tak ďalej, kým nebude logické zlepšovať laboratórne vybavenie.
Pravdepodobne je potrebný magnetický ohrievač/miešač?
Aké kadičky a koľko by ich na začiatok stačilo? Koľko by ich bolo potrebných a aká veľkosť pre malé dávky 4MMC a amfetamínu? Existujú nejaké špecifické požiadavky na typ skla?
Kondenzátor? To je asi niečo, čo by bolo najlepšie zaobstarať hneď? Existujú nejaké špecifiká, aký kondenzátor si má zaobstarať začiatočník na syntézu týchto dvoch drog?
Colbs s tromi hrdlami? Pravdepodobne je najlepšie zaobstarať si taký, ktorý má veľkosť 1 l? Nejaké špecifiká? Stačí jeden?
Teplomery?
Môžu sa na chémiu používať kávové filtre?
Vákuový filter je niečo, čo môžem vyrobiť z kompresora tak, že obrátim prietok a trochu s ním manipulujem. Ale na prvé várky sa dá namiesto vákuového filtra použiť jednoduchá gravitačná filtrácia (myslím tým použitie kávových filtrov, látky, tlaku a odparovania)?

Neprehliadol som niečo zásadné? Koľko kolieb, kadičiek a aké veľkosti potrebujem na začiatok? Dá sa niečo nahradiť niečím tajným? Dá sa niečo dodať?
Budem veľmi vďačný za rady od odborníkov. Vážim si existenciu tohto fóra a všetky zdieľané informácie. Rady týkajúce sa laboratórneho riadu by som naozaj ocenil, aby som nemusel zisťovať, čo mi chýba, keď si uvedomím, že mi niečo chýba uprostred procesu a podobne.

S pozdravom
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Táto časť je napísaná špeciálne pre u:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/the-simplest-recipes.191/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/set-up-your-first-lab.192/
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Je nás dosť kompetentných na to, aby sme skontrolovali, čo ste pochopili a vypočítali z odkazov, ktoré poskytol majster G. Patton, vrátane jeho samého. Začnite v malom a veľa pochopte, zlepšováky a náhrady zariadení sú použiteľné v obmedzenej miere, preto sa pred zapojením opýtajte niekoho, koho považujete za dôveryhodného. Nájdite strednú cestu medzi getom a akademickým workshopom/laboratóriom a môžete dosiahnuť to, čo si želáte. Na zdravie!

P.S. 1L reaktor je ústredným prvkom pre začínajúce laboratórium, spätný chladič je absolútne potrebný pre Al/Hg redukciu P2NP na amfetamín, ale pre syntézu metkatinónu je celkom zbytočný, zaobstarajte si k 1L reaktoru separačný lievik s objemom aspoň 500 ml (verím, že mi za tento detail z mojej rady poďakujete).
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Ďakujeme! Toto je v podstate to, čo som si predstavoval ako povinné potreby. 1l reaktor by bol studený s plochým (alebo nie je potrebné?) dnom a s tromi hrdlami? Aby sa dal namontovať kondenzátor, cez ďalšie naliať činidlá a tretie na ďalšie činnosti? Alebo máte na mysli reaktor jednoducho veľký colb, ktorý môže byť s jedným hrdlom?
Pretože z osobného záujmu by som chcel svoje pokusy sústrediť len na amfetamín, ale realita v súčasnosti diktuje niečo iné - katinóny účinne (bohužiaľ) zatlačili amfetamín na vedľajšiu koľaj.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Pre amfetamín je skôr potrebné mať trochu viac vybavenia, ako je potrebné pre katinóny, a zložitosť je tiež odlišná. Najlepšou možnosťou je zaobstarať si od dodávateľa, ako je vevor, jednoduchú destilačnú súpravu (treba poznamenať, že príslušenstvo má inú veľkosť, 24/40 namiesto 29/32), ale jeho budete potrebovať na všeobecné operácie tak či tak. To isté platí aj pre miešadlo na varnú dosku, ktoré predávajú, je celkom dostupné, len neberte to najlacnejšie, lebo je to šmejd (pokazilo sa v prvých 12 h používania).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Áno, na začiatku si vystačíte s čínskymi sklami, ale ako budete pokračovať, budete musieť s nimi vylepšovať vybavenie. veľa ľudí si tiež neuvedomuje, že robí non sus chémiu na strane, pretože vďaka tomu vlastní činidlá ako metylamín benzaldehyd atď. atď. seme way way less suspicius . tiež by som nikdy nekúpil sklá nad 2 l z clearwebu, pretože viac ako to priťahuje federálov ako muchy na hovno.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
So súpravou Vevor pracujem už viac ako šesť mesiacov bez toho, aby som rozbil čokoľvek okrem teplomera (možno je to tým, že som skúsený a opatrný, ale každé sklo sa rozbije rovnako). Neschvaľujem čínske sklo, ale je lepšie začať so všetkými potrebnými kusmi, ako ich zbierať kus po kuse kúpené za veľké peniaze.
 
Top