Poradenstvo týkajúce sa právneho krytia syntézy v malom rozsahu

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň, som tu nový. Chcel by som začať s malou syntézou, hlavne preto, aby som sa naučil a užil si vlastnú výrobu. Ako začiatočník som uvažoval o syntéze z časti "Najjednoduchšie recepty" s P2NP a potom s amfetamínom.

Nemám v úmysle dosahovať zisk, len syntetizovať dostatok pre vlastnú potrebu a pre svojich priateľov. Preto ma napadlo, že by mohlo byť zaujímavé mať legálne krytie v podobe neziskovej organizácie, napríklad "združenia chemikov amatérov", ktorého cieľom by bola syntéza legálnych zlúčenín s amatérmi, ktorí majú záujem učiť sa chémiu. Verím, že by to uľahčilo zdôvodnenie, prečo si objednávam niektoré činidlá alebo prekurzory (napríklad nitroetán alebo n-butylamín).

Myslíte si, že je to dobrý nápad? Alebo je lepšie vytvoriť fiktívnu spoločnosť? Alebo sa pokúsiť objednať ako inviduálna osoba? Ak to pomôže, žijem v Európe (EÚ). Vopred ďakujem za vaše rady!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Vyrábate mydlo a vonné látky? Kúpte si niekoľko nespisovných esenciálnych olejov na hodnoverné popretie.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Nespadnite do pasce a nemyslite si, že vás zachráni obálka.

Preto ma napadlo, že by mohlo byť zaujímavé mať právnu obálku v podobe neziskovej organizácie, napríklad "združenia chemikov amatérov", ktorej cieľom by bola syntéza legálnych zlúčenín s amatérmi, ktorí majú záujem učiť sa chémiu. Verím, že by to uľahčilo zdôvodnenie, prečo si objednávam niektoré činidlá alebo prekurzory (napríklad nitroetán alebo n-butylamín).

Bol by som rád, keby ste si to prečítali niekoľkokrát, aby ste pochopili, ako nezmyselne to znie. Neziskové združenie amatérskych chemikov, ktoré nakupuje nitroetán.

Nitroetán je HORÚCI. Na predaj nitroetánu môže dohliadať DEA aj v iných krajinách. Amatérske združenie chemikov alebo nie, musíte tieto potenciálne horúce objednávky od seba oddeliť.

Čím viac si nákupy rozdelíte, tým to bude bezpečnejšie. Ak hľadáte krytie, najbližšie je vám výroba kozmetiky/osobnej starostlivosti/perfumérie.
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Je rovnako problematické prijímať nitrometán?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Nie je to bežná prísada do paliva a používa sa v RC autách, hoci pre vás môžu platiť miestne obmedzenia, nie som si istý vašimi zákonmi
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
NitroMEtán, nie tak veľmi , nitroEtán ÁNO !
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
To bol skvelý nápad, aj keď sa zdá, že to nefungovalo vyskúšal som všetky typy apotékových esenciálnych olejových vôní zomrie a nakoniec vás to bude obťažovať je to len jedna z tých vecí
 

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Nakoniec som si objednal malé množstvo nitroetánu od dodávateľa cez internet, ktorý sa nepýtal na účel použitia, a nechal som si ho poslať na svoju adresu. Usúdil som, že jeho držba ako taká nie je nezákonná, takže v tejto chvíli neporušujem žiadny zákon, o ktorom by som vedel. Bol však drahý (100+ eur za 500 ml); nitrometán sa zdá byť o niečo lacnejší, ale zatiaľ ho nepotrebujem. Ďalej budem objednávať n-butylamín a benzaldehyd, neviem, či ich objednám spolu alebo nie, ale asi pre istotu na adresu kamaráta.
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Urobil som niečo podobné,podľa mňa som to však trochu prehnal. Otvoril som si výskumnú spoločnosť. So živnostenským oprávnením a všetkým. Nebolo to lacné,ale pokoj v duši je na nezaplatenie!
 
Top