Amalgamácia trvá príliš dlho, kvôli teplotám <0c?

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Naučil som sa al/hg pomocou Reynoldsa a normálne som zvykol spúšťať reakcie približne 30 min-1 hodinu po pridaní chloridu ortuťnatého, teraz som postúpil na plechy a teraz nejaké nové alternatívne 99,99 % hliníkové klince, mal som s plechmi nejaký úspech, ale trvá to večnosť, kým sa to rozbehne v chlade, nebol som si istý, či to hrá hlavnú úlohu, tak sa chcem len opýtať, čo si všetci myslíte.

Metanol + hliník + chlorid ortuťnatý v nadbytočnom množstve, trvalo takmer 3 hodiny, kým sa začal výrazne matniť a metanol nebublal. Mal by som metanol zohriať aspoň na izbovú teplotu? je samotný metanol a chlorid ortuťnatý dobrá voľba na rozbehnutie vecí? alebo by pomohlo pridanie ďalšieho rozpúšťadla?
al/hg bez nitra
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pevné kusy hliníka sú na to nanič. skúšal som plechy, granule, disky, nič nikdy nefungovalo lepšie ako nejaká hrubá zadná fólia.
1H na amalgamovanie je šialené aj pri 0c. pracujete vonku btw? V každom prípade zahrejte tú frajerku na približne izbovú teplotu. s mletou fóliou je amalgamácia hotová za 5-10 minút pri 23C.
Len voda vždy fungovala skvele, akú úlohu má metanol, keď ho aj tak len vyleješ a umyješ?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Je hrubá fólia v poriadku pre ako > 2 kg reakcie. Práca vonku áno, ale presunutá do interiéru
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
A hrubá fólia je v podstate naozaj tenký plech a ja som ju zväčšil na hrúbku 0,012" a robila mi dobre na 1 kg, ale teraz vonku klesajú teploty, najmä v laboratóriu, a dostávam rôzne výsledky amalgamácie.

našiel som thi,
 

Attachments

  • UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Sakra, akú výťažnosť získavate z1 kg váhy?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Bol to dobrý výťažok, rýchlo som škáloval a narazil som na niekoľko problémov, ale mal som naozaj peknú reakciu 1,1 kg sa mi vrátilo okolo 950 g... To bolo vysypanie všetkého vo veľkom. Všetok list bol spotrebovaný, nezostal takmer žiadny a reakcia mala peknú sivomodrú farbu. Učím sa veci vylepšovať, ale myslím, že veľmi skoro prejdem na borohydrid, napumpovaný. Zdá sa, že je to šetrnejšie/jednoduchšie pre väčšie reakcie
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Rád robím menšie redukcie, napríklad 650 g naraz, pomocou tejto metódy sa mi ľahšie dosahujú konzistentné výsledky. Myslím, že jej nájdenie pre 1+kg, ale v skutočnosti som neurobil náležité úpravy mojich metód.

Teraz skúšam redukciu boro, dám vedieť, čo si o nej myslím v porovnaní s al/hg
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oh borohydrid môžete určite veľa škálovať, videl som 750-1500 kg váhy, samozrejme, nie nelegálne.
Ale je zaujímavé vedieť, že sa vám podarilo škálovať takto veľké množstvo, myslel som si, že sa to dá škálovať nad 100 g. Zostalo vám veľa hliníka? koľko solí? a hrúbka plechu?
 
Top